Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy kupić smartfon z 5G w moim położeniu


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Czy kupić smartfon z 5G w moim położeniu


@abcdnapisał(-a)

Jeśli tak to po co w ogóle kupować smartona z obsługą 5 G ?!


Przyszłościowo...operatorzy są już przygotowani do świadczenia usługi 5G w pełnym tego słowa znaczeniu, to że ogłoszenie przetargu na częstotliwości się przedłuża w czasie to nie ich wina. Ale jak już wszystko będzie dograne to pójdzie szybko i taki smartfon się z pewnością przyda, jeżeli ktoś teraz ma zamiar zainwestować w nowy telefon to według mnie w taki z obsługą 5G jak najbardziej, technologia 5G jest "bliżej niż dalej".

Anonim

Nie dotyczy

Czy kupić smartfon z 5G w moim położeniu


@abcdnapisał(-a)

Jeśli tak to po co w ogóle kupować smartona z obsługą 5 G ?!


Jak planujesz kilka lat go używać to jest sens zakupu, inaczej lepszą opcją jest zakup lepiej wyposażonego w pamięć RAM/ ROM telefonu z LTE, bo nic się nie zyskuje obecnie na szybkości Danych Mobilnych, moduł 5G sporo kosztuje i stosowny procesor, co niepotrzebnie podnosi cenę telefonu, lepiej więc skalkulować czego oczekujemy i potem kupić.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 646
  • 0

Czy kupić smartfon z 5G w moim położeniu

Ja myślałem , że sieć 5 G będzie działać szybciej niż LTE , nawet jeśli pracuje na tej samej częstotliwości  , choćby dlatego że to jest coś nowego .

A jeśli tak nie jest - to mam czas do środy , by zwrócić zakupiony smartfon ....

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Czy kupić smartfon z 5G w moim położeniu

@abcd  na początku tematu pisałeś że w Orange usługę 5G włączą Ci 10 listopada, to masz już ją włączoną czy nie? bo jeśli nie to na razie nie możesz porównać co działa w Orange lepiej - LTE czy 5G...


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Czy kupić smartfon z 5G w moim położeniu


@abcdnapisał(-a)

Ja myślałem , że sieć 5 G będzie działać szybciej niż LTE , nawet jeśli pracuje na tej samej częstotliwości  , choćby dlatego że to jest coś nowego.


I działa lepiej (przynajmniej u mnie, ale ja mam usługę u magentowego) i tak LTE 60-70 down, 10-20 up (może z racji bardzo obciążonego nadajnika) lecz na tym samym nadajniku 5G to 115-150 down, 30-50 up (a usługa jest jeszcze w powijakach) także dla mnie już jest na duży plus 👍


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 646
  • 0

Czy kupić smartfon z 5G w moim położeniu

playspeedtest.jpg

 

Slav72 - usługi 5 G jeszcze nie mam aktywnej  , pojawi się 10 listopada

Ale już teraz mogę powiedzieć że samo przełożenie karty sim orange z motoroli one vision do realme 7 5G , spowodowało że LTE działa szybciej . Ciekawe jaka jest tego przyczyna . Ale ja już na drugi dzień po kupieniu nowego smartfona chciałem zobaczyć jak działa sieć 5 G ,

więc wsadziłem do nowego fona kartę sim od play-a . Wykupiłem w play-u taki pakiet , przy którym ma być aktywne 5 G . I rzeczywiście ;

przy ikonce zasięgu play-a jest napis 5G a wynik spedtestu  sprzed kilku munut jest taki ;

[url=] [edit: nieaktywne linki ukryto - Wiktor]

Inna sprawa ; w jaki sposób mogę zmienić swój domyślny nick ''abcd'' na inny ? Nie widzę tu opcji edycji profilu .....


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18417
  • 52662
  • 710

Czy kupić smartfon z 5G w moim położeniu

@abcd samo przyspieszenie działania LTE, to że nowy sprzęt ma agregację pasm, dlatego internet działa szybciej.

 

Niki nie ma możliwości zmieniać samodzielnie. Możesz napisać do moderatora prośbę k zmianę na jaki chcesz. Tylko moderator może w tej sprawie zadziałać.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Czy kupić smartfon z 5G w moim położeniu

@abcd  pierwsza sprawa to link nie działa (błąd 404), staraj się zamieszczać zrzuty ekranu bezpośrednio na forum, ale widzę że 5G u fioletowych to faktycznie "bieda z nędzą" 😉, druga sprawa zmiana nicka to tylko możliwa przez moderatorów (napisz wiadomość z prośbą o zmianę na PW do np. @Aśka_M ), trzecia sprawa z różnicą pomiędzy fonami to lepszy moduł/karta sieciowa oraz agregacja pasm w nowszym telefonie i wreszcie czwarta sprawa to poczekaj aż uruchomią Ci usługę 5G w Orange i wtedy zrób porównanie i wrzuć wyniki na forum.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 646
  • 0

Czy kupić smartfon z 5G w moim położeniu

Nie mam dobrych wiadomości ; dziś o północy włączono mi usługę 5G ,

ale to nic nie zmieniło .W domu i na ogródku wokół są nadal tylko literki LTE . Dziś jest ładna pogoda  , więc pojeździłem trochę rowerem po mojej okolicy i ani razu nie zobaczyłem symbolu 5G obok ikonki zasięgu .Rozmawiałem z infolinią orange i powiedzieli mi że mapka zasięgu 5G jest aktualna i na mojej ulicy na razie nie mam szans na 5 G , Czyli jak na razie to 1000 zł wydałem na nowy smartfon chyba niepotrzebnie .....


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Czy kupić smartfon z 5G w moim położeniu

@abcd  1000zł za smartfon z 5G to tanio, u mnie też w całym mieście nie ma jeszcze 5G ale z czasem to się zmieni, trzeba cierpliwie czekać. Może nie masz jeszcze dostępu do 5G, masz  za to telefon z agregacją pasm i LTE działa na nim lepiej.