Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy kupić smartfon z 5G w moim położeniu

Anonim

Nie dotyczy

Czy kupić smartfon z 5G w moim położeniu


@abcdnapisał(-a)

Nie mam dobrych wiadomości ; dziś o północy włączono mi usługę 5G ,

ale to nic nie zmieniło .W domu i na ogródku wokół są nadal tylko literki LTE . Dziś jest ładna pogoda  , więc pojeździłem trochę rowerem po mojej okolicy i ani razu nie zobaczyłem symbolu 5G obok ikonki zasięgu .Rozmawiałem z infolinią orange i powiedzieli mi że mapka zasięgu 5G jest aktualna i na mojej ulicy na razie nie mam szans na 5 G , Czyli jak na razie to 1000 zł wydałem na nowy smartfon chyba niepotrzebnie .....


Telefon z 5G staje się już standardem w Polsce, ceny spadają dość mocno i można już za 900zł kupić, więc zakup sensowny dokonałeś, to że dziś 5G nie ma zasięgu w twojej okolicy, nie znaczy że to się nie zmieni, sieć 5G jest w Orange rozwijana i może po nowym roku zasięgiem pokryje i twoją okolice 😉


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 646
  • 0

Czy kupić smartfon z 5G w moim położeniu

Dziś również nie mam dobrych wiadomości ; objechałem rowerem te miejsca w mojej dzielnicy , które są zaznaczone na mapce jako te w których 5 G jest dostępne . I znów nic ; ani razu nie ujrzałem ikonki 5G . 

Dziś pani z infolinii  doradziła mi bym wymienił 5-letnią kartę SIM na nową  , bo podobno chipy w starszych kartach sim mogą nie wykrywać sieci 5 G . Czy to może być prawda ?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Czy kupić smartfon z 5G w moim położeniu

Anonim

Nie dotyczy

Czy kupić smartfon z 5G w moim położeniu

@abcd  karta sim musi być nowa, szkoda że wcześniej o tym nie wspomniałes 😄

Wymiana powinna być za darmo w firmowym salonie Orange 😎


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 646
  • 0

Czy kupić smartfon z 5G w moim położeniu

Szkoda tylko że żaden z konsultantów orange , z którymi rozmawiałem od 21 października do wczoraj - nie wspomniał mi o wymianie karty SIM

Dopiero wczoraj pani z infolinii o tym wspomniała .....


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Czy kupić smartfon z 5G w moim położeniu

@abcd  czy dokonałeś już wymiany karty SIM? jeśli tak to daj znać czy coś się poprawiło, jeśli nie to po wymianie napisz.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 646
  • 0

Czy kupić smartfon z 5G w moim położeniu

Ja mam do firmowego salonu orange 8 kilometrów ,

więc raczej w poniedziałek zajmę się tą sprawą .....


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 646
  • 0

Czy kupić smartfon z 5G w moim położeniu

Dziś wymieniłem kartę sim , ale nic to nie dało , nadal tylko LTE+ w centrum miasta .

Znów rozmowa z infolinią i konsultant mówi , że on dopiero teraz włączy mi usługę 5G .

To dlaczego do tej pory aplikacja ''mój orange'' pokazywała usługę ''możliwość korzystania z 5 G jako aktywną ? Wreszcie po resztarcie smartfona pojawił się symbol 5G obok ikonki zasięgu 😄 Ale cóż z tego jeśli wewnątrz domu co trochę zmieniają się literki z 5 G na LTE+  ? A i wyniki speedtestu nie poprawiły się .... Widać na dołączonych screenach , że jest nawet gorzej niż było ....

Screenshot_2021-11-15-15-52-33-73.jpg

Screenshot_2021-11-15-15-57-31-62_4641ebc0df1485bf6b47ebd018b5ee76.jpgScreenshot_2021-11-15-16-09-30-84.jpg

________________
* Usunięto reklamę z grafiki – moderator Kinga

Anonim

Nie dotyczy

Czy kupić smartfon z 5G w moim położeniu

5G dopiero się rozkręca, nie licz na zawrotne prędkości @abcd , masz agregację na LTE pasm, to duża zaleta, centra miasta pewnie lepsze prędkości ci będą pokazywać w 5G 😎


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 646
  • 0

Czy kupić smartfon z 5G w moim położeniu

Dziś , przy ładnej pogodzie pojeździłem rowerem po okolicy , by sprawdzić rzeczywisty zasięg 5G w mojej dzielnicy . Na ulicy Makowej - zasięg jest , choć mapka zasięgu pokazuje że ma go nie być . Najlepiej jest w okolicy parku lisiniec i sklepu społem przy ul. łęczyckiej 55 . Natomiast na takich ulicach jak wielkoborska czy tatrzańska -

zasięgu 5G nie ma wcale . Mapka zasięgu z pierwszego postu w tym tgemacie mogłaby być zaktualizowana 😃