Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Ciągłe odmowy w kwestii podłączenia światłowodu. Pomocy!

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 28
  • 58
  • 0

Ciągłe odmowy w kwestii podłączenia światłowodu. Pomocy!

Wrzucę też ten słup przy szkole ale,żeby zrobić zdjęcie z przodu musiałabym najpierw te krzaki wykarczowac 🫣😅

1000007491.jpg


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 157
  • 593
  • 2

Ciągłe odmowy w kwestii podłączenia światłowodu. Pomocy!

@Natka_1990 

Ja będąc zielony w temacie najpierw spojrzałem na skrzynię OPP (ta czarna na przeciw domu co masz) i policzyłem ile kabli z niej wychodzi-u Cb chyba wszyskie.

Następnie patrząc na słup doszedłem do tego,że z 8 kabli,które wychodzą ze skrzyni tylko 3 idą dalej a 5 jest zawiniętych.

Dopiero później dostrzegłem,że są na nich etykiety.

Po etykietach i gov.pl doszedłem do tego czy faktycznie te 3 domy są podłączone do światłowodu-były.

Przeprowadź małe śledztwo😉


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 28
  • 58
  • 0

Ciągłe odmowy w kwestii podłączenia światłowodu. Pomocy!

Nawet jeśli takowe przeprowadzę to tak jak wspomniał @agat13 bez wprowadzenia do właściwego systemu nic nie zdziałam. Taki mamy durny system.  Póki co czekam na odpowiedź. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 28
  • 58
  • 0

Ciągłe odmowy w kwestii podłączenia światłowodu. Pomocy!

1000007490.jpg

 Dodam jeszcze takie zdjęcie. Może coś lepiej wyjaśni. Na tym samym słupie wisimy razem już przeszlo 20 lat (od słupa przy pasie zieleni do słupa energetycznego) Z tą różnicą,że jemu podłączyli. 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2593
  • 9345
  • 46

Ciągłe odmowy w kwestii podłączenia światłowodu. Pomocy!


1000016835.jpg

 

________________
* Doprecyzowałem temat wątku – Bartłomiej


To jest ten słup przy pasie zieleni z którego leci sąsiad, a jego dom jest widoczny w tle?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 28
  • 58
  • 0

Ciągłe odmowy w kwestii podłączenia światłowodu. Pomocy!

Tak. To jest ten słup z którego leci sąsiad i ten sam z którego lecę ja. Mój jest ten z czerwonym dachem przy drodze a jego dom glebiej w tyle za moim.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2593
  • 9345
  • 46

Ciągłe odmowy w kwestii podłączenia światłowodu. Pomocy!

W takim razie napisałem Ci już wcześniej na PW jak on to prawdopodobnie załatwił. Nie ma opcji żeby na etapie inwestycji robili przewieszkę do domu który jest w głębi nie robiąc jednocześnie do Ciebie i innych domów w ciągu ulicy. Jak znasz firmę która odpowiada za utrzymanie sieci Orange w Twoim województwie to możesz do nich się zwrócić z prośbą o przyłączenie. W grę wchodzi jakieś 35 metrów przewieszki nad drogą. Jest to do wykonania pod warunkiem że na splitterze jest miejsce.  


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 157
  • 593
  • 2

Ciągłe odmowy w kwestii podłączenia światłowodu. Pomocy!

Ja tam po zdjęciu nie widzę by jakiekolwiek kable biegły do sąsiada-może jego światłowód jest od innej strony?

Co więcej,wcześniejsze zdjęcie pokazuje,że splitter jest już prawdopodobnie zajęty.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2593
  • 9345
  • 46

Ciągłe odmowy w kwestii podłączenia światłowodu. Pomocy!

@Tomiii Na zdjęciu z opisem masz widoczny zaczepiony kabel do słupa energetycznego. Są nawet dwa bo jeden miedziany a drugi nowy światłowód.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 157
  • 593
  • 2

Ciągłe odmowy w kwestii podłączenia światłowodu. Pomocy!

@marder 

Tak,ale od tego słupa (w pasie zieleni) nie widać już żadnych kabli biegnących do domów z tyłu.

Widać natomiast jak biegną wzdłuż drogi,nie w tył.