Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Gdzie mogę sprawdzić kiedy pod moim adresem dostępne będzie 8Gbit/s


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 8
  • 0

Gdzie mogę sprawdzić kiedy pod moim adresem dostępne będzie 8Gbit/s

Czekam na dostępność usługi i czekam. Mam ok.20min do centrum Warszawy. Panowie dziś coś tam podpinali ten światłowód. Mówili, że umowę można już podpisać online na te 8Gbit/s, ale jak sprawdzam na Orange to pokazuje mi max 1Gbit/s - czyli to co mam obecnie. Nie wiem komu wierzyć. 

 

Ktoś się orientuje kiedy to może zacząć funkcjonować? Dopiero co przedłużałem umowę w Orange i Pani na infolinii mówiła, że na ten moment nic nie wie jeszcze na ten temat.

 

Można gdzieś sprawdzić kiedy będzie dostępna ta usługa w moim rejonie? 

 

________________
* Wydzieliłem z tematuNareszcie jest! Ultraszybki światłowód do 8 Gb/s z Funboxem 10 – moderator Michał

7 ODPOW. 7

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13479
  • 55138
  • 655

Gdzie mogę sprawdzić kiedy pod moim adresem dostępne będzie 8Gbit/s

@segawme Możesz sprawdzić na stronie "mapa zasięgu Orange" Mapa zasięgu Orange | Orange Polska

Pewniejszym będzie jednak kontakt na infolinię czy do salonu i weryfikacja w tajemniczym systemie zasięgowym dla doradców...Tu kilka razy nie minęli się z prawdą w tej kwestii

Dodam od siebie, że budowa infrastruktury nie oznacza od razu dostępu do największych prędkości. Te na razie realizowane są w kilku większych miastach i tylko tam, gdzie zainstalowane są urządzenia XG -PON w górę sieci. To one zapewniają wyższe prędkości (ogólnie rzecz ujmując)

To, że technicy wiedzą co instalują (jaki typ urządzeń na OPP-punktach dystrybucyjnych), to jeszcze info o zakończeniu prac musi trafić jako inwestycja zrealizowana, a w systemach adresy objęte zasięgiem z tego punktu uzyskać status "gotowe dla 8Gb/sek". Samo wykonanie infrastruktury to nie wszystko. Liczy się status adresu w systemie (tym tajemniczym, o którym pisałem)


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 8
  • 0

Gdzie mogę sprawdzić kiedy pod moim adresem dostępne będzie 8Gbit/s

W takim razie czekam dalej 😁


IMG_20240710_102723.jpg

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13479
  • 55138
  • 655

Gdzie mogę sprawdzić kiedy pod moim adresem dostępne będzie 8Gbit/s

@segawme  to i tak lepiej niż max300 na MoCa,  600 na rBSA, czy 1Gb dla instalacji z ONT 😁

To kwestia czasu i jeśli będzie popyt, kasa czy inne tego typu warunki, to podniosą porzeczkę 

Spróbuj podpytać w salonie, może mają jakiś system w którym odznaczają zainteresowanie, które się przełoży na adaptację sieci


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 117
  • 298
  • 4

Gdzie mogę sprawdzić kiedy pod moim adresem dostępne będzie 8Gbit/s

Podopnę się pod temat. Przepraszam za delikatną zmianę tematu.

 

Czy wiecie, dlaczego Orange nie daje ONT 2Gbps?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13479
  • 55138
  • 655

Gdzie mogę sprawdzić kiedy pod moim adresem dostępne będzie 8Gbit/s

@mianownik Zaryzykuję twierdzenie, że nie ma takiej potrzeby. Zakup pewnej ilości sprzętu dodatkowego, dystrybucja po całym kraju, ryzyko  związane z podpięciem własnego sprzętu klienta przy promocji własnych routerów FB i brak portu 2,4Gbeth w Funboxach, to chyba przy żadnym zysku z takiego działania wystarczające powody do tego, aby nic nie robić w tym kierunku?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 8
  • 0

Gdzie mogę sprawdzić kiedy pod moim adresem dostępne będzie 8Gbit/s


@agat13napisał(-a)

@segawme Spróbuj podpytać w salonie, może mają jakiś system w którym odznaczają zainteresowanie, które się przełoży na adaptację sieci


@agat13 Tylko, że z tego co pytałem Panów, co podpinali ten światłowód kilka dni temu, to ten jest w stanie przesłać te 8Gb/s. To co masz na myśli mówiąc o pytanie w salonach? Kwestia w tym momencie kiedy zostanie uruchomiona usługa na mojej ulicy, bo pasmo mam.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13479
  • 55138
  • 655

Gdzie mogę sprawdzić kiedy pod moim adresem dostępne będzie 8Gbit/s

@segawme Z uporem maniaka powtarzam, że wtedy, kiedy w systemach będzie info o tym, że jesteś w zasięgu takiej usługi (a właściwie Twój adres). Technicy nie są wyrocznią, a do systemu nie wprowadzisz zamówienia usługi bez wyraźnego wpisu o zasięgu na tym konkretnie adresie

Tak naprawdę to nie światłowód o tym decyduje a urządzenia sieciowe do których jest wpięty...