Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Ciągłe odmowy w kwestii podłączenia światłowodu. Pomocy!

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 48
  • 0

Ciągłe odmowy w kwestii podłączenia światłowodu. Pomocy!

Hej. Może znajdzie się jakaś dobra dusza,która pomoże bo mi już ręce opadają. W październiku 2023 napisaliśmy pismo do Skierniewic z prośbą o podłączenie światłowodu do posesji. Słup z kablami widzę z okna, jakieś 30m od domu. W listopadzie przyjechał technik i wyraził możliwość podłączenia światłowodu. I od tamtej pory zaczynają się schody. Dodam,ze dom obok (stoi dalej od słupa niż mój) a ma podłączony światłowód. Od wizyty technika cisza. Nic. Zero. Dzwoniliśmy na infolinię, składaliśmy wnioski o dorejonizowanie a ciągle brak odpowiedzi dlaczego nie chcą podłączyć. Ktoś może wie gdzie się udać? Jakie pismo napisac,żeby podali przyczynę ciągłej odmowy. Dla mnie to jest kpina. Pomocy!!! 


1000016835.jpg

 

________________
* Doprecyzowałem temat wątku – Bartłomiej

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13345
  • 54725
  • 646

Ciągłe odmowy w kwestii podłączenia światłowodu. Pomocy!

@atlas_cudow  z tym, że dostawca hurtowy podaje do operatorów zakres adresacji w zasięgu. Jeśli tego adresu nie podał, Orange ma go poza zasięgiem i zlecenie nic nie da...

Trzeba dorejonizowac na wniosek Orange, a to robi Nexotech 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

81 ODPOW. 81

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1539
  • 6663
  • 45

Ciągłe odmowy w kwestii podłączenia światłowodu. Pomocy!

Zgłoś na https://internet.gov.pl/

 

Przyjechał technik operatora w celu weryfikacji możliwości podłączenia? Była zawarta jakaś umowa na światłowód? 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 48
  • 0

Ciągłe odmowy w kwestii podłączenia światłowodu. Pomocy!

Nie. Żadnej umowy nie było. Pisaliśmy pismo do Skierniewic o dorejonizowanie i miesiąc później przyjechał technik z firmy Spie Nexotech. Pomierzył odległość od słupa do domu i powiedział,że nie widzi problemu,żeby go podłączyć i pojechał. Od tamtej pory ciągła odmowa ale bez podania przyczyny dlaczego.

 

Dodam,że składam wnioski na wszystkich możliwych platformach. Na internet.gov.pl

Orange swiatlowod itp...


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 257
  • 973
  • 5

Ciągłe odmowy w kwestii podłączenia światłowodu. Pomocy!

Ze zdjęcia wynika, że na słupie są 2 światłowody, różnych dostawców. Może warto się zgłosić do obu?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 48
  • 0

Ciągłe odmowy w kwestii podłączenia światłowodu. Pomocy!

To jest jedna i ta sama firma. Większą  część wioski,która ma światłowód podłączała firma Spie Nexotech. Co najsmieszniejsze to był od nich technik w listopadzie 2023 i wyraził zgodę na podłączenie. Od tamtej pory ciągła odpowiedź negatywna. Nie wiem czy warto pisać zażalenie do Skierniewic czy od może udać się do UOKiK 🥹🫣


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 257
  • 973
  • 5

Ciągłe odmowy w kwestii podłączenia światłowodu. Pomocy!

Zażalenie do Orange mógłbyś napisać, gdyby Nexotech bylo własnością Orange. W innym wypadku Orange w żaden sposób nie jest stroną.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 48
  • 0

Ciągłe odmowy w kwestii podłączenia światłowodu. Pomocy!

Wszystko ok tylko jak dzwonie do  Nexotech to każą dzwonić do Orange,żeby dalo zlecenie podłączenia  bo oni są ich podwykonawcą i bez tego nie założą. Ogólnie cyrk.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 257
  • 973
  • 5

Ciągłe odmowy w kwestii podłączenia światłowodu. Pomocy!

Dostawca hurtowy nie może podłączyć internetu bez zlecenia operatora. Nie musi to być Orange. Moze to być jakikolwiek operator. Wyjątkiem jest tylko taka infrastruktura, która jest własnością Orange. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13345
  • 54725
  • 646

Ciągłe odmowy w kwestii podłączenia światłowodu. Pomocy!

@atlas_cudow  z tym, że dostawca hurtowy podaje do operatorów zakres adresacji w zasięgu. Jeśli tego adresu nie podał, Orange ma go poza zasięgiem i zlecenie nic nie da...

Trzeba dorejonizowac na wniosek Orange, a to robi Nexotech 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 152
  • 569
  • 2

Ciągłe odmowy w kwestii podłączenia światłowodu. Pomocy!

@Natka_1990 

W moim przypadku po 2 lub 3 latach walki i ciągłej odmowie i pisaniu "nie da się" udało się zamontować światłowód a pomógł mi pracownik UKE.

Napisałem wniosek o interwencję do prezesa uke i po 2-3mc (dokłanie nie pamiętam) światłowód już był podłączony.

Co ciekawe,po kolejnym miesiącu/dwóch udostępnili światłowód każdemu sąsiadowi z mojego budynku😉

Nie piszę,że to pomoże bo to zależy od sytuacji oraz od pracowników urzędu i operatora,ale może warto spróbować.