Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak szansy na światłowód?

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 72
  • 0

Brak szansy na światłowód?

Cześć! Remontuje teraz mieszkanie i uznałem, że z wyprzedzeniem zobaczę jaki Internet dostępy jest pod moim adresem. Okazuje się, że ze stacjonarnego Internetu dostępny jest jedynie Oragne do 80Mb/s. Przetrzepałem już chyba wszystkie strony o POPC i światłowodach i jestem w kropce. Nigdzie nie ma mojego adresu. Po zgłoszeniu do Orange dostałem smsa, że aktualnie nie można podłączyć światłowodu. Napisałem do Zespołu POPC z Polski Cyfrowej i dostałem taką informację - 

 

Informujemy, że 3 punkty adresowe (PA) z lokalizacji Kowary, ul. Nadrzeczna (Gmina Kowary, Powiat karkonoski, Województwo dolnośląskie) zostały uwzględnione w puli punktów adresowych wyznaczonych w ramach obszaru 4.02a DOLNOŚLĄSKI część A na potrzeby IV konkursu 1.1 Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. W obrębie obszaru interwencji 4.02a DOLNOŚLĄSKI część A żaden beneficjent nie złożył wniosku o dofinasowanie bądź nie został wyłoniony, tym samym z przyczyn niezależnych od Centrum Projektów Polska Cyfrowa nie będzie realizowana inwestycja w ramach POPC w tym obszarze.

 

Czy to oznacza, że nie mam szansy na światłowód w najbliższych latach? Czy można jeszcze spróbować gdzieś napisać?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Brak szansy na światłowód?

@zieliin Zerknąłem na mapę. Pomiędzy Karpacką 7 (widać szafy na mapach google), a najdalszym budynkiem na Nadrzecznej jest około 600-700m linii. Na tym odcinku modem połączy się na około 50Mb/sek (zależy od jakości linii).  Skoro cała miejscowość jest w zasięgu tych szaf ONU, czyli prędkość jest do 80Mb/sek nie kwalifikują się do inwestycji POPC (unijnej), bo tam tylko tereny o zasięgu do 20Mb/sek są brane pod uwagę jako "białe plamy". Może Orange zrobi to ze środków własnych, ale to trzeba pisać do Skierniewic i zgłaszać popyt całą miejscowością. To jednak nic pewnego

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

14 ODPOW. 14

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Brak szansy na światłowód?

@zieliin na to wygląda, że z programu POPC jeszcze nikt nie złożył projektu na realizacje. Może warto jeszcze rozejrzeć się za innym lokalnym dostawcą usług internetowych, który planuje inwestycje z własnych środków. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 72
  • 0

Brak szansy na światłowód?

Od jednego dostałem już odpowiedź, że niestety nie planują takiej inwestycji. Czekam na odpowiedź od jeszcze jednej firmy ale nie nastawiam się pozytywnie.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Brak szansy na światłowód?

@zieliin  VDSL  jeśli linia krótka też jest ok. Może to nie ftth, ale idzie na tym pracować. Lepsze na pewno  niż LTE 

Wejdź na stronę UKE i w zakładce wyszukiwarka" zerknij na usługi I operatorów dostępnych w Twoim rejonie i na adresie. Później tylko pytaj...

Nie zapomnij w kolejnej zakładce zgłosić popytu na ftth 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 72
  • 0

Brak szansy na światłowód?

Na UKE pod moim adresem pokazuje tylko Orange. Popyt zgłosiłem jakiś miesiąc temu. Teraz na tej mapce zauważyłem, że na wjeździe do mojej dzielnicy jest szafka z światłowodem. Czy to może być jakiś promyk nadziei?

 

hjdhfh.JPGszafa.JPG


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Brak szansy na światłowód?

@zieliin  jasne, jakie są na niej oznaczenia? Operatorzy przeważnie się chwalą tym, że obejmują  zasięgiem jakiś teren. Wygooglaj po nazwie i pytaj o możliwości 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 72
  • 0

Brak szansy na światłowód?

Jutro podjadę i sprawdzę. Tylko ciekawi mnie, że skoro stoi taka skrzynka to czemu nikt nie ma światłowodu w okolicy 🤔


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Brak szansy na światłowód?

@zieliin  proces rozbudowy infrastruktury  to długi czas  inwestycji. 

Zaczyna się od złapania przyczółka w postaci takiej szafy i sukcesywnie rozciąga się sieć od tego punktu do skrzynek pośrednich i do budynków 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 72
  • 0

Brak szansy na światłowód?

Takie informacje o tej skrzynce są na UKE:

 

skrz.JPG


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Brak szansy na światłowód?

@zieliin  toż pisałem, że przyczółki  złapali...daj fotkę, to powiemy co to jest, bo to szafa ONU może być, a to tylko wyniesiona cześć normalnej centrali jest, bez przyłączy światłowodowych. Tylko technologie miedziane, ale węzeł zasilany światłowodem nie do wykorzystania przez klientów końcowych