Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak szansy na światłowód?

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 72
  • 0

Brak szansy na światłowód?

Szału nie ma bo na tych skrzynkach nic nie pisane. Wczoraj wieczorem złożyłem też jeszcze jeden wniosek o światłowód przez stronę Orange i ku mojemu zdziwieniu dostałem tylko smsa o złożeniu wniosku i odpowiedzi w ciągu tygodnia. Ostatnim razem był od razu sms, że nie ma możliwości.

 

 

IMG_1139.jpegIMG_1138.jpeg


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13007
  • 53442
  • 620

Brak szansy na światłowód?

@zieliin  to są dwie szafy ONU,  czyli  wyniesione kawałki  xentrali telefonicznej. Dzięki nim masz zasieg VDSL ( linia do 1,3 km max)

Mogą być zasilane światłowodem, ale i po kablu miedzianym.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13007
  • 53442
  • 620

Brak szansy na światłowód?

@zieliin Zerknąłem na mapę. Pomiędzy Karpacką 7 (widać szafy na mapach google), a najdalszym budynkiem na Nadrzecznej jest około 600-700m linii. Na tym odcinku modem połączy się na około 50Mb/sek (zależy od jakości linii).  Skoro cała miejscowość jest w zasięgu tych szaf ONU, czyli prędkość jest do 80Mb/sek nie kwalifikują się do inwestycji POPC (unijnej), bo tam tylko tereny o zasięgu do 20Mb/sek są brane pod uwagę jako "białe plamy". Może Orange zrobi to ze środków własnych, ale to trzeba pisać do Skierniewic i zgłaszać popyt całą miejscowością. To jednak nic pewnego


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 20
  • 72
  • 0

Brak szansy na światłowód?

Mój adres pojawił się w bazie Światłowód Inwestycje jako "projektujemy" i na internet.gov inwestycja też zmieniła status z planowanej na "w realizacji" z datą do 31.12.2024. Sąsiad podpytał to podobno w pierwszym półroczu ma być światłowód u nas w budynku. Nie chce zapeszać ale cieszę się, że w końcu widzę jakieś namacalne dowody na przyszły światłowód 😄

zieliin_0-1702499362836.png

 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2516
  • 9025
  • 45

Brak szansy na światłowód?

@zieliin to są szafy ONU czyli transmisja z wykorzystaniem medium miedzianego. Co do projektów na FTTH to musisz czekać. Może zrobią ze środków własnych a może nie. Mapki należy traktować tylko orientacyjnie. Wszystko może ulec zmianie.