Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak możliwości podłączenia światłowodu Orange na sieci Tauron


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 89
  • 0

Brak możliwości podłączenia światłowodu Orange na sieci Tauron

Jest na tyle blisko od ostatniego słupa Taurona. Skoro tyle lat linka aktualna wisi to więc da się to zrobić. Dziś byli z lokalnej firmy i mówili że na swojej infrastrukturze mnie mogą podłączyć po słupach Taurona I od tego właśnie ostatniego słupa do domu przeciągną bez problemu kabel, ale ale by było ciekawiej  dziś dzwonił do mnie przedstawiciel UPC że  pogrzebal w temacie i  dowiedział się że za opłatą 600 zl oni mnie podłącza dodając że kat B 600 zl kat C 900 zl kat A bezpłatnie. Niezle kwiatki. Jutro mam wizytę z kolejnej lokalnej firmy zobaczymy co powiedzą.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 58
  • 225
  • 2

Brak możliwości podłączenia światłowodu Orange na sieci Tauron

Widzisz, tak jak pisałem w poprzednim poście, że lokalnej firmie będzie zależeć, a "dużym graczom" nie, bo w Excelu się nie kalkuluje 🙂 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13515
  • 55257
  • 659

Brak możliwości podłączenia światłowodu Orange na sieci Tauron

@adrjannn To nawet nie tak do końca...mali gracze sa elastyczni, dużych obowiązują umowy dwustronne i każe odstępstwo urasta do rangi kosmicznego problemu. Tu taki jest...

Tauron mógłby pociągnąć po słupach Orange, a Orange by mogło za to kasy nie chcieć...ale nie- umowa jest umowa, a takie porozumienia wykraczają poza dozwolone zmiany w jej ramach. Zanim dwóch dużych się dogada, czterech małych zrobi...


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 89
  • 0

Brak możliwości podłączenia światłowodu Orange na sieci Tauron

O dziwo dziś pojawiła się druga lokalna firma która stwierdziła że nie opłaca się to im ciągnąć pod jednego klienta. Więc decyzja zapadła biorę druga lokalna firmę która nie dość że za 60 zl ma 500mb to nie robi żadnych problemów. Poprosili tylko o to bym poinformował i uzyskał zgodę od sąsiadów co stoją u nich słupy żeby ich na posesję wpuscili I bym krzaki przycial by zrobiło się okienko na kabel.  I  tyle w temacie chyba będzie.  Dzwonię do Orange rezygnować z umowy którą I tak od 2 lat czekała na przedłużenie   😕


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 85
  • 299
  • 2

Brak możliwości podłączenia światłowodu Orange na sieci Tauron

U mnie podobnie, Światłowód orange odległości 100m. Lata proszenia sie, aż przyszła firma prywatna podłączyła i hula już pól roku. Nie wiem jak w Orange jest z parametrami światłowodu, na pewno jest taniej. A moze nie. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 58
  • 225
  • 2

Brak możliwości podłączenia światłowodu Orange na sieci Tauron

@marchello999 Może i taniej, ale gamerzy narzekają na routingi (do polskich stron lecą przez zagranicę). Lokalni operatorzy często mają routing w EPIX.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 89
  • 0

Brak możliwości podłączenia światłowodu Orange na sieci Tauron

rozwiń swoja myśl? 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5718
  • 23192
  • 197

Brak możliwości podłączenia światłowodu Orange na sieci Tauron

@HISZPAN997 

Lepiej zaczekaj z rezygnacją aż będziesz miał światłowód w domu. Zawsze zdążysz zrezygnować.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2628
  • 9488
  • 47

Brak możliwości podłączenia światłowodu Orange na sieci Tauron

@HISZPAN997 też Ci radzę na razie wstrzymać się z rezygnacją. To możesz zrobić w każdej chwili. Poczekaj aż przyjdą i Cię podłączą bo obiecywać to każdy może a później się nagle okaże że "wiem Pan jest problem i nie da rady bo to bo tamto". Warto też poczytać opinie o tej formie jak u nich z jakością usług żeby później nie było że ciągle są problemy techniczne albo prędkość zależy od tego jak wiatr powieje.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 89
  • 0

Brak możliwości podłączenia światłowodu Orange na sieci Tauron

Z tym to tak napewno zrobię że Internety się na łoża na siebie . No niestety z opiniami różnie ale tylko to mi zostało. Może przez 2 lata umowy tutaj coś się wyklaruje z Orange