Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak możliwości podłączenia światłowodu Orange na sieci Tauron


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 89
  • 0

Brak możliwości podłączenia światłowodu Orange na sieci Tauron

Witam . Ja długo czekałem około 2 lat na to by Tauron dodał mnie na listę popc  udało się od 18 kwietnia br. Mogę mieć światłowód lecz Tauron dał mi nie wiem czemu kategorie B  gdzie tu się zawiodłem na Orange bo oni tylko podlaczaja ont gdy jest kategoria A . Śmieszne jest to że budynek pustostan od 20 lat  moze miec neta 1 gb  my wybudowaliśmy się obok  5 metrow i juz nie mamy możliwości się podłączenia. Budynek odebrany itp wszystko ok. Mamy aktualnie jedynie szerokopasmowe łącze do 80mb.  Linia telekomunikacja leci koło domu słupy stoją 80 metrów do najbliższej mufy Tauron  więc fizycznie wszystko gra mecz systemu nie puszczają.

 

________________
* Wydzieliłem z tematu Orange swiatlowod na sieci tauron - sprzeczne informacje – moderator Michał

42 ODPOW. 42

Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2390
  • 9898
  • 85

Brak możliwości podłączenia światłowodu Orange na sieci Tauron

Cześć@HISZPAN997 

prawdopodobnie problem leży w wymianie informacji pomiędzy firmami. Spróbuj skontaktować się z Tauron Innowacje Telekomunikacja przesyłam adres e-mail oferta.telekomunikacja@tauron.pl  i opisz zaistniałą sytuacje. Może Twoje dane nie są udostępnione operatorowi Orange przez Tauron. Przesyłam Ci linka gdzie mozesz sprawdzić gotowe adresy w sieci TOK  które Tauron zrealizował w ramach POPC dostępne sa w plikach Excel  do pobrania https://biznes.tauron.pl/telekomunikacja/dokumenty

Tutaj przesyłam link do strony Orange Mapa zasiegu Orange https://www.orange.pl/view/mapazasiegu?footerlink=true&_ga=2.91124186.137881156.1555393363-119588773... Gdzie można wpisać adres zamieszkania i jeśli nie będzie dostępny w bazie to z boku będzie informacja wyślij zgłoszenie. Trzeba wejść i wypełnić zgłoszenie dotyczące podłączenia światłowodu  .

Pozdrawiam 🙂


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Brak możliwości podłączenia światłowodu Orange na sieci Tauron

Tauron dopiero po kilku tygodniach udostępnia łącza innych operatorom. Sprawa zbyt świeża.

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12985
  • 53314
  • 619

Brak możliwości podłączenia światłowodu Orange na sieci Tauron

@HISZPAN997 dowiadywałem się co znaczy A i B według opisu? Co to za kategorie? Pierwsze słyszę...


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 89
  • 0

Brak możliwości podłączenia światłowodu Orange na sieci Tauron

Tauron w plikach exel udostępnia  te kategorie  A to większe firmy nie robia problemu jeśli jest B to z Tauronu się dowiedziałem że Orange woli sobie odpuścić podłączenie. Sprawdzałem mapy itp robiłem przez 2 lata kilkadziesiąt zgłoszeń itp


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12985
  • 53314
  • 619

Brak możliwości podłączenia światłowodu Orange na sieci Tauron

@HISZPAN997 Podpytałem trochę i wychodzi na to, że operatorzy, którzy udostępniają swoją sieć mają nadane kategorie klasyfikacji przyłączy do budynków. Te, które się mieszczą w kosztach określonych umową międzyoperatorską (tak wnioskuję) za ich wykonanie są określane jako A.

Trudniejsze, wymagające dodatkowych kosztów związanych na przykład z kopaniem i przyłączami ziemnymi, czy rozbudową punktów OPP, stawianiem słupów czy ich najmem określane są jako B.

Co doradzę? Dogadać się z Tauronem na współfinansowanie budowy przyłącza. Udostępnić drogę (strzelam w ciemno) - na przykład zakopać we własnym zakresie na działce rurę HDPE umożliwiając wprowadzenie kabla operatorowi, co obniży koszty instalacji...itp

Temat trudny, ale nie beznadziejny


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 89
  • 0

Brak możliwości podłączenia światłowodu Orange na sieci Tauron

No dokładnie tak ,ale u mnie nie trzeba  budować lini bo takowa posiadam kilka metrów od domu, druga sprawa skoro by taka linia była potrzebna to by pustostan znajdujący się około 5 metrów obok mojego budynku nie miał by kategorii A. Więc poprostu tutaj kwestia znaleźć kogoś kto by był odpowiedzialny za to i zmienił na A albo e ostateczności  zweryfikowal to co jest w terenie a nie za biurka 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2515
  • 9021
  • 45

Brak możliwości podłączenia światłowodu Orange na sieci Tauron

@HISZPAN997 Pewnie do pustostanu została przewidziana linia i zapas może nawet jest zakopany przy działce a do Ciebie nic nie leci to sam rozumiesz że wymaga to ponownego rozkopywania terenu. Pytanie też czy wogóle przewidziano miejsce w splitterze pod kolejne łącze. To że kabel biegnie sobie 5 metrów od Ciebie nie ma żadnego znaczenia z punktu widzenia budowy sieci. Ważniejsze jest czy te 5 metrów od Ciebie jest mufa lub skrzynka OPP


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12985
  • 53314
  • 619

Brak możliwości podłączenia światłowodu Orange na sieci Tauron

@HISZPAN997 zgadzam się z @marder , że tak naprawdę liczy się odległość od punktu dystrybucyjnego, a nie od światłowodu przechodzącego obok działki. To to stanowi o kosztach przyłącza i stopniu trudności przy jego wykonaniu. Z projektu unijnego akurat rudera miała "lepszy" adres i została przyłączona, choć to przyłącze nigdy nie zostanie wykorzystane. Do Ciebie musi iść kolejne i to wraz z rezerwą na OPP (wolne miejsce na urządzeniu rozdzielającym sygnał na okoliczne domy).

Tu jednak musisz negocjować z Tauronem, bo to jak oznaczył Twój dom zależy tylko od niego. Orange jako operator może wnioskować, ale nie wiem czy to odniesie skutek...Wsparcie od Orange, tak...ale i Twoje działanie


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 89
  • 0

Brak możliwości podłączenia światłowodu Orange na sieci Tauron

Staram się ich "atakować "z każdej strony.  Tauron mi dziś telefonicznie powiedział bym się cieszył się że mam B bo zawsze mogą mi zmienić na C. Poprosiłem ich o kolejną weryfikację adresu.