Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak ikonki VoLTE na Galaxy S8 (bez brandingu) - co jest nie tak?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 3
  • 0

Brak ikonki VoLTE na Galaxy S8 (bez brandingu) - co jest nie tak?

U mnie też jej nie było. Po doładowaniu konta problem zniknął .


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 541
  • 648
  • 24

Brak ikonki VoLTE na Galaxy S8 (bez brandingu) - co jest nie tak?

Nie ma i nie będzie tej ikony "VoLTE". Pisałem wcześniej, że Orange jej nie stosuje w żadnym telefonie. T-mobile i Play tak, Orange - nie. Jeśli podczas rozmowy masz cały czas zasięg LTE to usługa działa poprawnie. Ikonka "HD" pojawia się tylko gdy połączenie jest z użyciem kodeka HD Voice (AMR-WB).

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 0
  • 0

Brak ikonki VoLTE na Galaxy S8 (bez brandingu) - co jest nie tak?

Ikona się pojawiła?

Jaki telefon?


Zespół Nasz Orange
  • 2831
  • 10855
  • 150

Brak ikonki VoLTE na Galaxy S8 (bez brandingu) - co jest nie tak?


@Han1909 napisał:

Nie wiem który moderator opisał temat jako "rozwiązano", kiedy problem nadal nie jest rozwiązany. Nie ma ani ikony HD przy połączeniu, ani VoLTE, pomimo że cały czas jestem w zasięgu LTE.

Hej, @Han1909 nikt z modów nie ingerował w tym obszarze :). Więcej na ten temat napiszę w PW, tak by nie tworzyć w Twoim temacie zbędnych wątków Mrugający mężczyzna.

 


Podobne zagadnie było już poruszane dawno, dawno temu w tym temacie.

 

Ja sam osobiście posiadam S8. Tak mam to ustawione:

widok włączonej opcji VoLTE na Samsungu S8widok włączonej opcji VoLTE na Samsungu S8

 

Ikonka HD widoczna w lewym górnym rogu podczas połączenia akurat u mnie się pojawia.


Zespół Nasz Orange
  • 2831
  • 10855
  • 150

Brak ikonki VoLTE na Galaxy S8 (bez brandingu) - co jest nie tak?

[uzupełnienie] 😉

Hm... Jak się okazuje, nie przy każdej rozmowie ją widać. Poniżej przykład:

widok w trakcie połączenia telefonicznegowidok w trakcie połączenia telefonicznego

 

@p2225

Rozumiem, że symbol "HD" (widoczny zwykle w lewym górnym rogu) nie ma zbyt wiele wspólnego z rozmową w technologii VoLTE i akurat w trakcie tej rozmowy nie został uruchomiony kodek HD Voice (AMR-WB)... Orientujesz się, od czego to zależy?


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 541
  • 648
  • 24

Brak ikonki VoLTE na Galaxy S8 (bez brandingu) - co jest nie tak?

To może inaczej - to zależy od telefonu i wersji oprogramowania. Na przykład w LG to ikonki HD Voice oficjalnie nie ma, ale można ją włączyć w menu serwisowym i działa tylko dla VoLTE (w WiFi Calling już nie). W Samsungach zależnie od telefonu i softu może być dla VoLTE, WiFi Calling, a czasem też dla 2G i 3G - ogólnie topowe modele powinny mieć ten znaczek domyślnie włączony, a na pewno modele bez brandu operatora (wersja XEO). Ikonka "HD" też nie zawsze jest 100% wyznacznikiem tego czy rzeczywiście taki kodek jest zestawiony, bo np. nie ma takiej technicznej możliwości (np. stary, klasyczny telefon u rozmówcy), a ikonka potrafi być.
@Wiktorjeśli chodzi o brak znaczka 'HD' to jeśli to było połączenie wychodzące poza sieć to bardzo możliwe, że po prostu nie było wymiany kodeka HD Voice, bo ona nadal kuleje. Większe prawdopodobieństwo połączenia z użyciem tego kodeka będziesz miał w 2G/3G, bo w technologii VoLTE, mimo braku przeciwwskazań, może być problem z uzyskaniem takiego połączenia (ale tylko dla połączeń wychodzących). Oczywiście "prace trwają" i coraz mniej jest przypadków, że w 2G/3G  HD Voice jest, a z tym samym numerem, dzwoniąc po VoLTE tego kodeka nie ma.


Zespół Nasz Orange
  • 2831
  • 10855
  • 150

Brak ikonki VoLTE na Galaxy S8 (bez brandingu) - co jest nie tak?

OK. Ja akurat mam brandowaną słuchawkę :).

To było właśnie połączenie wychodzące poza sieć, ba, nawet poza kontynent :D...

 

Reasumując, dywagacje nt. znaczka "HD" trochę odbiegają od głównego zagadnienia poruszanego w tym temacie, czyli pytania, dlaczego nie widać symbolu VoLTE.

 

@Han1909

wydaje mi się, że posty:

 jednoznacznie odpowiadają na Twoje pytanie :). Coś jest jeszcze niejasnego?

 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 0
  • 0

Brak ikonki VoLTE na Galaxy S8 (bez brandingu) - co jest nie tak?

Dobra. Dajmy sobie spokój. Uznajmy, że temat rozwiązany. Dzięki VoLTE jesteśmy w stanie uzyskać dużo lepszą jakość połączenia. Ja tej jakości nie uzyskałem nigdy. A wiem jak to wygląda bo w Playu miałem jakość jakbym stał obok osoby i rozmawiał z nią bezpośrednio.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 0
  • 0

Brak ikonki VoLTE na Galaxy S8 (bez brandingu) - co jest nie tak?

Jak dla mnie to z siecią jest coś nie tak. Niestety muszę odżałować chyba jeszcze jakieś 22 miesiące i wypadam gdzie indziej. Zawiodłem się już na samym początku, "sieć numer jeden w Polsce". Chyba licząc od dołu rankingu. Obsługa klienta i traktowanie na poziomie TP S.A. 

Acha, przepraszam, tepsa to też jest Orange. No to już mamy wyjaśnienie.

A Galaxy s8 raczej nie jest modelem który można oskarżyć o jakieś niedoróby w stylu "może nie łapie ci odpowiedniego zasięgu", tak jak jakieś najtańsze chińczyki. Tym bardziej że z poprzednią siecią było OK.