Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Agregacja problem Sokołów Podlaski


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 24
  • 0

Agregacja problem Sokołów Podlaski

LTE.jpg

 

7+3 działało perfekcyjnie ponad rok czasu, Mikrotik to zintegrowana z elektroniką antena na dachu, przecież widzę doskonale parametry. Na mietku natomiast mogę wymusić konkretną agregację. Band 3 pojawia się tylko na kilka sekund po resecie karty. Wcześniej 7+3 wisiało tygodniami.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Agregacja problem Sokołów Podlaski

@magikserwis być może łapie sygnał z sąsiednich nadajników na LTE 1800 MHz, potem przełączą się na silniejszy LTE 2600 MHz. Może wcześniej na tym nadajniku był dostępny LTE 1800 MHz, ale mógł zostać wyłączony. Sprawdź agregację na innych częstotliwościach, np: LTE 2600 + 800 lub 2600 + 2100. 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 24
  • 0

Agregacja problem Sokołów Podlaski

Mogę zmienić kierunek anteny w inną część miasta i robić agregację 7+3. W/w mikrotik ma dosyć niezłą antenę kierunkową. Ale z nadajniki w centrum miasta są b.mocno obciążone i nawet agregacja (przy SINR około 20) nie pomaga, jest poniżej 10Mbit (duża przewaga upload w stosunku do download'u) i youtube śnieży.

 

Agregacji z wątkowego BTS 7+1 nigdy nie działała. Tylko 7+3, 7+20, dodatkowo 1+20 i 3+20 ale te dwie ostatnie ze słabo działającym LTE.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 407
  • 1046
  • 7

Agregacja problem Sokołów Podlaski

W tej chwili na Mikrotiku

T-Mobile.png

SINR może być mniejszy i tak jest około 30 Mb/s wychodzących. Wchodzące do 60Mb/s tyle co umowa.T-Mobile..png


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Agregacja problem Sokołów Podlaski

Koledzy mają rację . Tu ewidentnie ktoś używa wzmacniacza. A tak wgl @magikserwis mówiłeś, że masz światłowód  robisz to chyba raczej masz. Więc po co używasz mobilnego?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 24
  • 0

Agregacja problem Sokołów Podlaski

@jaryn Jaką masz lokalizację, Sokołów i w/w BTS?

 

@Emill1 Wskaż mi miejsce gdzie napisałem, że mam?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Agregacja problem Sokołów Podlaski

Dobra fakt nie mówiłeś. Mówiłeś że robisz światłowody więc pomyślałem że sam zapewne też masz. Moje niedopatrzenie. A jak tam z zasięgiem radiowek? Z tego co kojarzę masz tam kilka firm a i Vectra też tam powinna być może od nich byś był w zasięgu. A co do poprawy to zgłoś Orange niech się temu przyjrzą do UKE też możesz zgłosić to sprawdza czemu tak się dzieje i czy ktoś nie używa wzmacniacza. Dobrze byłoby się łączyć z tym drugim ale on zapchany więc słabo to wygląda


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 17
  • 24
  • 0

Agregacja problem Sokołów Podlaski

Żaden operator nie daje mi tu dostępu do routera, a jak daje to nie mam stałego IP. Z orange LTE działało mi to do niedawna idealnie, radiówki mogły pomarzyć o takim transferze i jakości, poza godzinami szczytu blisko 150-180Mbit/30, ping stały zero problemów. Do światła mam niestety b.daleko ale i tak tego nie chcę z w/w powodów.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Agregacja problem Sokołów Podlaski

A teraz jakie masz osiągi predkosci  przy tych problemach? I na jakich pasmach agregacji dany wynik ?


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 407
  • 1046
  • 7

Agregacja problem Sokołów Podlaski

@magikserwis lokalizacja W-wa.