Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód już niedługo! I to już w ciągu 30 dni powinien być dostępny pod Twoim adresem.

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 40
  • 82
  • 1

Światłowód już niedługo! I to już w ciągu 30 dni powinien być dostępny pod Twoim adresem.

Chodzi o to, że nie składałem zamówienia na orange, a jedynie wysyłałem zgłoszenie na podłączenie w sekcji "Mapa zasięgu Orange" kilka miesięcy temu. Prawdopodobnie to właśnie dzięki temu będzie to podłączenie i możliwe, że od razu też konfiguracja usługi, bo mam umowę z orange, ale na 80mb/s, więc może podmienią i podpiszę umowę przy instalacji nową.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13735
  • 56503
  • 668

Światłowód już niedługo! I to już w ciągu 30 dni powinien być dostępny pod Twoim adresem.

@Res_13 Jeśli masz usługę po miedzi, zrób migrację do FTTH, bo zostaniesz z dwoma usługami. Chyba, że masz na czas nieokreślony, wtedy może bardziej opłaca się wziąć nowa ofertę (bonusy) i zrezygnować później ze starej, mając na zakładkę dwie dla bezpieczeństwa...


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5820
  • 23688
  • 198

Światłowód już niedługo! I to już w ciągu 30 dni powinien być dostępny pod Twoim adresem.

@Res_13 

Oczywiście że możesz podpisać nową umowę/aneks po instalacji. Jak dla mnie trochę niepokojące jest to, że nie do końca orientujesz się co się formalnie dzieje z Twoimi umowami (teraźniejszymi i przyszłymi) z Orange. To naraża cię na... nieoptymalne zarządzenie swoim majątkiem? Jeśli dowiesz się o warunkach umowy dopiero przy jej pospiesznym podpisywaniu to bardzo łatwo możesz coś przeoczyć. Normalnie takie rzeczy omawia się i ustala wcześniej. Z tego co tutaj, na tym forum ludzie piszą jak i z własnego doświadczenia jestem skłonny powątpiewać w Twoją interpretację rzeczywistości. IMHO albo coś jednak zamówiłeś, ale nie wiesz co dokładnie, albo nie będzie żadnej instalacji przyłącza.

Tak czy owak jestem przekonany że martwisz się nie tym czym powinieneś.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2155
  • 12158
  • 54

Światłowód już niedługo! I to już w ciągu 30 dni powinien być dostępny pod Twoim adresem.

Ja tak sobie myślę... Był telefon z Orange i niby że będzie dostępny internet, ale to nie znaczy że 4 Lipca będą podłączać do domu, tylko od tego dnia będzie możliwość zamówienia, więc sprawdzaj na stronie czy w salonie Orange i jak będzie opcją to przejdź z miedzi na światłowód 😎

Teraz to nie ma co myśleć o instalacji, bo bez umowy czy zamówienia @Res_13 nikt ci światłowodów nie zainstaluje w domu i żadnych usług od Orange 😎

To by było tyle w temacie ode mnie 😃


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 40
  • 82
  • 1

Światłowód już niedługo! I to już w ciągu 30 dni powinien być dostępny pod Twoim adresem.

Właśnie dlatego powstał tutaj ten temat na forum, bo był telefon od konsultantki, poinformowała, że będzie dostępny światłowód pod moim adresem i czy odpowiada mi termin 4 lipca na podłączenie i przyjazd techników. Jedyne co zgłaszałem, to na stronie Orange tak jak na screenie niżej o chęć przyłączenia. Moim błędem było to, że nie wypytałem o szczególy tej konsultantki, bo byłem akurat w pracy i rozmowa była szybka, a infolinia ma jedynie informacje, że od Lipca moja ulica będzie miała monterów/techników, czy jakoś tak. Taka najbardziej logiczna opcja, to jest to, że przyjadą pociągnąć linię do domu i zrobić gniazdko... i wtedy odblokuje się możliwość złożenia zamówienia na stronie, bo obecnie na stronie przy chęci złożenia zamówienia mam informacje, że "Światłówód już wkórtce u Ciebie mniej niż 30 dni" - mam tą informację od ponad tygodnia. Strasznie mało informacji jeśli chodzi o to wszystko, ale no jutro wyjdzie wszystko w praniu... chyba, że nikt nie przyjedzie nawet, bo czytałem już na tym forum o takich przypadkach, że czekały osoby 1.5 miesiąca na technika do pociągniecia linii itd.

Bez tytułu.png


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5820
  • 23688
  • 198

Światłowód już niedługo! I to już w ciągu 30 dni powinien być dostępny pod Twoim adresem.


@Res_13napisał(-a)

...

 był telefon od konsultantki, poinformowała, że będzie dostępny światłowód pod moim adresem i czy odpowiada mi termin 4 lipca na podłączenie i przyjazd techników.

...


Zgłoszenie zapotrzebowania na stronie na 100% nie wygeneruje wizyty techników.

Natomiast rozmowa z konsultantką z której niewiele pamiętasz już owszem. Pewnie w ramach tej rozmowy zamówiłeś FTTH. Ciekawe co jeszcze zamówiłeś...


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13735
  • 56503
  • 668

Światłowód już niedługo! I to już w ciągu 30 dni powinien być dostępny pod Twoim adresem.

@Res_13 Nic nie zamówiłeś. To tylko przygotowanie gruntu pod usługi

 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2155
  • 12158
  • 54

Światłowód już niedługo! I to już w ciągu 30 dni powinien być dostępny pod Twoim adresem.

@Res_13 bez zamówienia, nikt ci nie podłączy światłowodu I gniazdka nie zrobi, bo tam będą pracownicy firmy podwykonawczej, muszą mieć zlecenie, inaczej to za darmo by robili i kable podłączeniowe na własny koszt, jedynie na słupie przygotują kabel połączeniowy, reszta to jak będzie zlecenie.

Pewnie jak przygotowują instalacje, to będzie można złożyć zamówienie 😎


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 40
  • 82
  • 1

Światłowód już niedługo! I to już w ciągu 30 dni powinien być dostępny pod Twoim adresem.

Okazało się, że dziś były dwie panie, które po prostu dały mi deklaracje do podpisania, gdzie mogłem wybrać sobie co mnie interesuje (prędkości/pakiety itd) i od 15 lipca będzie można dopiero złóżyć zamówienie i mają dzwonić z ofertami. Trochę konsultantka sprzed tygodnia wprowadziła mnie w błąd, bo powiedziała o montażu przyłączą. W każdym bądź razie jestem już bliżej niż dalej. Zostanie mi tylko kwestia załatwienia, aby dezaktywowali mi Neostradę.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2071
  • 5731
  • 192

Światłowód już niedługo! I to już w ciągu 30 dni powinien być dostępny pod Twoim adresem.

Pamiętaj że jak masz neostradę to możesz dokonać migracji. Załatw to samodzielnie przez www albo salon i to firmowy, bo zaraz się okaże że będziesz miał światłowód i neostardę. Najgorsze co może być to składanie zamówienia u domokrążców i jeszcze podawanie im swoich danych.