Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód już niedługo! I to już w ciągu 30 dni powinien być dostępny pod Twoim adresem.

ROZWIĄZANE

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13735
  • 56503
  • 668

Światłowód już niedługo! I to już w ciągu 30 dni powinien być dostępny pod Twoim adresem.

@Res_13  warto przemyśleć gdzie ustawić modem, by wifi było w jak największym obszarze. Jeśli zamówiłeś tv, to koniecznie modem w salonie przy TV 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2155
  • 12158
  • 54

Światłowód już niedługo! I to już w ciągu 30 dni powinien być dostępny pod Twoim adresem.


@Res_13napisał(-a)

Res_13_0-1688156716147.png

A i dodam, że obecnie mam miedziane przyłącze, więc podłączenie, to kwestia wymiany linii nadziemnej i przełożenie kabla przez gotowy już wywiert, więc raczej zajmie to mało czasu technikowi.

 

________________
* Scaliłem wpisy – moderator Michał


To tym bardziej nie masz się czym martwić, wykorzysta to i obejdzie się bez wiercenia, u mnie musiał wiercić i okazało się że wiertło ma za krótkie, dobrze że ja miałem, bo by przesunął termin instalacji 😉


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2071
  • 5731
  • 192

Światłowód już niedługo! I to już w ciągu 30 dni powinien być dostępny pod Twoim adresem.

Salon:
Uzgadniasz warunki, podpisujesz umowę, ustalasz termin wizyty. Ekipa przyjeżdża gotowa na włączenie i od razu wszystko uruchamia, jeśli wynikną jakieś problemy wykonują część i umawiają się na kolejny termin.
Infolinia, konsultant.
Uzgadniasz warunki, ustalasz termin, przyjeżdża ekipa gotowa na włączenie, ma ze sobą umowę, przed wykonaniem prac czytasz trzy razy warunki umowy czy zgadza się to co ustaliłeś, jeśli się zgadza jak wyżej.
Nadmienię, że obecnie jest tzw oferta negocjowana dla nowych użytkowników i oferta może śię różnić praktycznie u każdego konsultanta.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 40
  • 82
  • 1

Światłowód już niedługo! I to już w ciągu 30 dni powinien być dostępny pod Twoim adresem.

Dziś zadzwoniłem na infolinię i nie dowiedziałem się zbyt wiele w sumie... bo pani na infolinii sama też zbyt dużo nie wiedziała o całej sytuacji, więc obstawiam, że telefon był z zęwnetrznej firmy, która po prostu zrobi mi przyłączę (poprowadzi światłowód nadziemnie) i założy mi gniazdko dla firmy Orange, a potem pewnie dopiero odblokuje się możliwość złożenia zamówienia na stronie Orange, chyba że technicy, którzy przyjadą zamontować linię podłączą mnie od razu do usługi i dadzą funboxa 6, ale wątpię... tak więc zejdzie się pewnie jeszcze z kilka tygodni zanim to wszystko będzie sfinalizowane.

 

Gdy już będę po całym procesie podłączenia, to opiszę tutaj krok po kroku, bo wiem, że wiele osób szuka takich odpowiedzi, bo jest ciekawa, a nie zawsze jest to dobrze zobrazowane w innych tematach.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2071
  • 5731
  • 192

Światłowód już niedługo! I to już w ciągu 30 dni powinien być dostępny pod Twoim adresem.

Telefon miałeś od konsultanta, handlowca. Przyłącze do domu zrobią Ci dopiero po złożeniu zamówienia na konkretną usługę. Funboxa dostaniesz jeśli zamówisz opcję 600 Mb/s lub wyższą. Do 300 dostaniesz FB3.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 40
  • 82
  • 1

Światłowód już niedługo! I to już w ciągu 30 dni powinien być dostępny pod Twoim adresem.

Hmm, no właśnie nie składałem żadnego zamówienia, a mam termin na wtorek, że mają przyjechać technicy i zrobić mi przyłącze do domu. Zastanawia mnie jak to wyjdzie, dlatego dam znać we wtorek jak już będę po wszystkim, bo dość dziwnie to wygląda. Moze po prostu zrobią mi wszystko i zmienią typ umowy,  bo ja mam obecnie umowę na Neostardę i może zamienią to na opcje 300mb/s, nie wiem jak to dokładnie działa.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13735
  • 56503
  • 668

Światłowód już niedługo! I to już w ciągu 30 dni powinien być dostępny pod Twoim adresem.

@Res_13  jeśli nie składałeś wszystko zamówienia, to znaczy, że przyjdą instalować tylko gniazdko optyczne bez uruchomienia usługi. No bo i jak uruchamiać, jak nic nie za mówiłeś? 

Modem, opcja usługi, prędkość, tv?? W ciemno coś założą? Chyba nie... 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 40
  • 82
  • 1

Światłowód już niedługo! I to już w ciągu 30 dni powinien być dostępny pod Twoim adresem.

Bardzo możliwe, że tylko gniazdko, bo zamówienia nie mogę złóżyć na stronie, bo mam informację, że światłówód będzie dostępny w ciągu 30 dni, więc obstawiam, że dopiero po załóżeniu gniazdka odblokuje mi się możliwość załóżenia zamówienia. Wyjdzie wszystko we wtorek i dam znać tutaj.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5820
  • 23688
  • 198

Światłowód już niedługo! I to już w ciągu 30 dni powinien być dostępny pod Twoim adresem.

Pierwsze słyszę żeby komuś zrobili przyłącze FTTH bez złożenia uprzednio zamówienia na usługę. Co to się wyrabia...


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2155
  • 12158
  • 54

Światłowód już niedługo! I to już w ciągu 30 dni powinien być dostępny pod Twoim adresem.

@j131 może nowy projekt, dla wszystkich światłowód 😆

Dyskusja o podłączeniu internetu, autor nic nie zamawiał 🤔

Takiego ciekawego tematu, nie było jeszcze tu na forum 🙃😆