Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód jak zejść ze słupa do ziemi.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 8
  • 0

Światłowód jak zejść ze słupa do ziemi.

Witam

 

Zarejestrowałem się w tej społeczność bo mam pytanie natury technicznej na które nie znalazłem odpowiedzi. 

 

Od tygodnia w granicy, a w sumie na własnym terenie mam na słupie o takie coś jak na zdjęciu.

Teraz zanim są wakacje, chciałbym przygotować możliwość podłączenia się, przewieszka odpada, zostaje wkopanie światłowodu i dostanie go do garażu. Bo tam obecnie znajduje się router od radiówki i switch dla sieci w domu.

Co wkopać w ziemię, aby podłączenie, znaczy się przeciągnięcie światłowodu nie stanowiło problemu?

Odległość to 38 metrów, w tym 3 zakręty: 1- pierwszy zejście ze słupa do ziemi, 2- lekki łuk na działce, 3 - wejście do środka garażu z ziemi.

Czy tak jak czytam na różnych forach zakopać:

- rurę osłonową HDPE 25mm,

- mikrorurkę - jeżeli tak to jaki rozmiar,

- bezpośrednio do ziemi zewnętrzny światłowód według mnie odpada, a może się mylę?

 

Czy Orange będzie miało coś przeciwko takiemu rozwiązaniu?

 

pozdrawiam

GOLDEN!!!

20200731_075640.jpg

 

____________

* Temat przeniesiono z kategorii Internet domowy - Wiktor



45 ODPOW. 45

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód jak zejść ze słupa do ziemi.

Jeśli te "coś" na słupie było zrobione w ramach POPC, a Ciebie nie ma na liście - to nic nie zrobisz. Najpierw ustal czy to kwestia tylko braku przyłącza, czy inne przeszkody.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 8
  • 0

Światłowód jak zejść ze słupa do ziemi.

Nie wiem w ramach czego to było robione. 

Ale dalej już nic nie ma! To ostatni słup, nie jest na drodze głównej, a w bocznej.

Więc zakładam, że jak ktoś już poświęcił czas i pieniądze, to chce te kilka domów na końcu podłączyć. 

 

A pytanie, było inne. Bo w zimie kopał nie będę. 

 

Poza tym technik który spawał i montował te skrzynkę stwierdził, że już można się podłączyć 🙂

 

Pozdrawiam 

GOLDEN!!! 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Światłowód jak zejść ze słupa do ziemi.

nalepiej podaj miejscowosc ulica

te 38m to w pasie drogowym czy na prywatnej dzialce?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Światłowód jak zejść ze słupa do ziemi.

@GOLDEN Najlepszym rozwiązaniem będzie rura HDPE ale większej średnicy np 40-ka. Musisz jednak uważać na zakrętach aby jej nie złamać i zachować duży promień skrętu. Na słupie dojedź do samej skrzynki zapasu i koniecznie zabezpiecz z obu końców aby woda nie leciała do środka. Luksusem będzie pilot metalowy lub chociaż mocny sznurek w środku z zapasem po obu końcach. 40 m instalacji to niewiele. Na domu zakończ puszką na tyle szeroka,aby można było zapas kabla zostawić na niewiadome problemy. Zrób również rurkę peszla do domu  lub chociaż przewierty. Ułatwi to zadanie ekipie a i Ty się nie będziesz później denerwował. Przemysł gdzie chcesz gniazdo FTTH i przygotuj trasę. I to już chyba wszystko 😁


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 8
  • 0

Światłowód jak zejść ze słupa do ziemi.

Teren prywatny więc o kopanie się martwię.

Miejscowość Jastrzębie-Zdrój ul. prof. R. Ranoszka 

 

Co do średnicy rury to 40 dla jednego włókna chyba byłoby przesadą. Ale nie wykluczam. 

Drugi koniec będzie według mojego planu wychodził w środku garażu na wysokości ponad 2metry. Bo tam obecnie znajduje się półka ze sprzętem sieciowym. 

 

Co do zabezpieczenia końca przed wodą to też o tym pomyślę.

 

Pozdrawiam 

GOLDEN!!! 

 

______________

* Usunięto pusty spoiler – moderator Kinga


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Światłowód jak zejść ze słupa do ziemi.

@GOLDEN  Z pilotem może być 25 km średnicy, ale od przybytku głowa nie boli. A jak będziesz chciał założyć monitoring na tym słupie? Dociągnąć elektrykę czy coś podobnego? Kopiesz raz...


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 8
  • 0

Światłowód jak zejść ze słupa do ziemi.

Słup nie nasz choć na naszym terenie. Więc raczej montował na nim monitoringu nie będę (jakby nie było sąsiedzi są dużo wydajniejsi 🙂

 

Skłaniam się do zakupu rury 25 i zakopania w wolnej chwili. 

 

Pozdrawiam 

GOLDEN!!! 

 

______________

* Usunięto pusty spoiler – moderator Kinga


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Światłowód jak zejść ze słupa do ziemi.

powodzenia życzę, bo jest to trochę czaso i pracochłonne 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Światłowód jak zejść ze słupa do ziemi.

@GOLDEN Miłego szpadlowania. Zakop dość głęboko i nie łącz odcinków. Koniecznie pamiętaj o pilocie z zapasem po obu stronach. Zrób duże łuki i nie zagnij rurki.Jak widzisz rozwiązanie proste jak Twój szpadel 😁