Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód NEXERA | POPC | CPPC | DSA | przyłącze dom blizniak brak w projekcie. Pomocy


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1580
  • 5389
  • 57

Światłowód NEXERA | POPC | CPPC | DSA | przyłącze dom blizniak brak w projekcie. Pomocy

A u mnie w mieście od roku wiszą przewody światłowodowe NEXERA na słupach energetycznych.

Reklamy światłowodu od różnych firm wrzucają do skrzynek pocztowych.

Nawet częściowe testy prędkości były robione w ograniczonym zakresie, ale na ulicy nie zauważyłem aby ktokolwiek został podłączony.

Pewnie zbieranie lokalne zamówień jest takie, że nie śpieszą się z podłączeniem do domków.

Za dobrze działa LTE.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Światłowód NEXERA | POPC | CPPC | DSA | przyłącze dom blizniak brak w projekcie. Pomocy

@PoProstuHeniu 


Wypustka/port mam zaznaczone przy posesji identyczny jak sąsiedzi. (taka foliowa brązowa wstążka)

czyli sieć swoja nexera wybudowała doziemnie?

@agat13 


Dorejonizowanie obowiązuje wszystkich beneficjentów

co masz na myśli?



Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Światłowód NEXERA | POPC | CPPC | DSA | przyłącze dom blizniak brak w projekcie. Pomocy

@PARANOJA  skoro jeden beneficjent może, to i inni też. Zasady są takie same dla wszystkich 

Orange może...


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Światłowód NEXERA | POPC | CPPC | DSA | przyłącze dom blizniak brak w projekcie. Pomocy


@agat13napisał(-a)

@PARANOJA  skoro jeden beneficjent może, to i inni też. Zasady są takie same dla wszystkich 

Orange może...


nie wiem jak jest u innych i czy i jak nazywa sie ten proces. za to wiem ze w orange mozna zglosic dorejonizowanie adresu tylko na sieci własnej i na nexera. w nexera tylko w przypadku sieci napowietrznej.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 77
  • 0

Światłowód NEXERA | POPC | CPPC | DSA | przyłącze dom blizniak brak w projekcie. Pomocy

@Ozzy_666 Ozzy_666

 

Ja mam Internet radiowy od lat, działa dobrze ale zwyczajnie ta szybkość download/upload na rok 2022 jest zbyt niska.

Mój adres nie widnieje nigdzie u operatorów, jednak na stronie nexery jest jako możliwy do zainstalowania.

 

Z kolei adres dosłownie za ścianą obok (dom bliźniak) już został wpisany na  magiczną listę.

Przypomnę, że zaznaczone wypustki do instalacji ziemnej są zarówno pod moim płotem jak i sąsiadów - oznaczone brązową folią

 

 

@andrzej1441 

Jeśli kable wiszą to warto zerkać na stronie nexery na jakim etapie stoi projekt.

Co do LTE u mnie kompletna dziura.

 

@PARANOJA 

Tak, dokładnie Panowie w studzience kładli siec, wypustki każdy dostał pod płotem. (mam nadzieje, że te folie oznaczają, że jest doprowadzony przyłącz pod płot) Ja chętnie bym na swój koszt pociągnął od siebie do płotu infrastrukturę. (jeśli nie będzie innego wyjścia) bo z tego co rozumiem nexera po prostu nie chce przysłać swoich Techników bo nie dostaną nic.

Cena którą podał mi mój operator po ustaleniach z nexera jest co najmniej zaporowa patrząc na to, ze każdy dokoła ma dostęp za darmo, znalazłem firmę która tworzy infre i wyliczyli mi to o 5000 taniej, łącznie z instalacja gniazda w domu dla operatora końcowego (jednak nie wiem jeszcze czy mogą pospawać wypustkę nexery z przyłączem które by mi zrobili, później cyk np. orange i byłby Internet, po rozmowie z konsultantem zrozumiałem, ze sąsiedzi którzy mają identyczny numer domu jak mój tylko z dopiskiem "A" maja wpisane 2 porty.

 

 

Zgłaszałem wniosek o dorejonizowanie u Nexery jak i z pomocą Orange, orange jeszcze się nie odezwało.

 

Podejrzewam, że dostali zwrotkę jak wszyscy, ze mój adres nie wszedł na listę na konkursie POPC itd.

 

 

Konkretniejsze info:

 

„Beneficjent w tym przypadku NEXERA SPÓŁKA Z O.O. ma prawo do rozszerzenia w ramach inwestycji prywatnej pierwotnego zakresu inwestycji o inne punkty adresowe znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie wyznaczonych w konkursie, o ile faktycznie pozbawione są dostępu do infrastruktury NGA. Koszty związane z rozszerzeniem zasięgu nie podlegają dofinansowaniu w ramach umowy zawartej z CPPC, lecz są finansowane ze środków własnych przedsiębiorcy, dlatego też decyzja o ewentualnym rozszerzeniu zasięgu inwestycji leży wyłącznie w gestii beneficjenta.”

 

Zgodnie z informacją przekazaną przez UKE  punkt adresowy ***** nie stanowił białej plamy NGA, podczas wyznaczania adresów do II konkursu POPC. Wg stanu na dzień 31.12.2015 r. #####. zadeklarowała możliwość świadczenia usługi Internetu stacjonarnego w technologii „100 Mb/s Fast Ethernet” o maksymalnej przepustowości 100 Mb/s. (dowiadywałem się nieraz, kłamią w żywe oczy)

Spółka #####. deklarowała możliwość świadczenia usługi Internetu stacjonarnego o maksymalnej przepustowości 100 Mb/s również wg stanu na dzień 31.12.2016 r., 31.12.2017 r. oraz do 31.12.2018 r., w związku z czym PA ***** nie mógł znaleźć się na liście punktów dodatkowych do II konkursu ani na liście adresów wyznaczonych do IV konkursu POPC.

W 2020 r. UKE wyznaczył wskazany PA w ramach Konsultacji Społecznych obszarów białych NGA, jednak żaden przedsiębiorca telekomunikacyjny nie zdecydował się zgłosić go w swoich planach inwestycyjnych.

Będę walczył od poniedziałku, zapytam też u mnie w korporacji czy mogą coś zdziałać.

Dzięki za odzew!

 

Poniżej dowód tej irracjonalnej sytuacji.

Wszystkie możliwe instytucje w tym nexera dostały mail z pełnym opisem, mapkami fotkami itd.

przylacz1.png

przylacz2.png


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Światłowód NEXERA | POPC | CPPC | DSA | przyłącze dom blizniak brak w projekcie. Pomocy

@PoProstuHeniu Nexera przygotowuje tylko sieć dosyłową a nie zajmuje się klientem detalicznym. Z tego co piszesz wynika że przygotowali kable do twojej posesji pomimo że nie byłeś objęty programem POPC. Kolejny ruch należy do Orange czy innego operatora który będzie z tej sieci korzystał. Kto to będzie musisz się sam dowiedzieć. Na własną rękę możesz co najwyżej zrobić wykop i ułożyć rure HDPE z pilotem  przez działkę. Wyciąganie i instalowanie światłowodu pozostaw monterom. Pamietaj tylko ze nie masz 100% pewności że tam gdzie jest pomarańczowa taśma kończy jest zakopany kabel do ciebie czy mikrorurka. Takie informacje posiada tylko Nexera.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 77
  • 0

Światłowód NEXERA | POPC | CPPC | DSA | przyłącze dom blizniak brak w projekcie. Pomocy

@marder Zgadza się, firma nexera tylko wykonuje infrastrukturę która udostępnia odpłatnie końcowym operatorom np. Orange, UPC, RFC, Netia itd.

Co do wyciągania i instalowania światłowodu, chodzi o tą pomarańczową taśmę czy infre od domu do tej taśmy? Bez zgody nexery lub operatora końcowego i tak nie mogę za dużo zrobić.

Tak jak wspominałem wyżej, rfc nic nie może zrobić bo nie ma mnie w POPC i nexera wyceniła przyłącze na 7000..

 

Na razie to jest gdybanie, będę działał od poniedziałku jeśli nie da rady to podpytam jeszcze UOKiK

 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Światłowód NEXERA | POPC | CPPC | DSA | przyłącze dom blizniak brak w projekcie. Pomocy


@PoProstuHeniunapisał(-a)

Co do wyciągania i instalowania światłowodu, chodzi o tą pomarańczową taśmę czy infre od domu do tej taśmy? Bez zgody nexery lub operatora końcowego i tak nie mogę za dużo zrobić.


Na swojej działce możesz wszystko robić. Od domu do granicy swojej działki możesz ułożyć w ziemi rurę HDPE jak pisałem wcześniej. Zawsze jest to duży plus dla monterów. Wtedy łatwiej uzyskać ich pozytywną opinię w kwestii dorejonizowania. 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 13
  • 77
  • 0

Światłowód NEXERA | POPC | CPPC | DSA | przyłącze dom blizniak brak w projekcie. Pomocy

@marder  -Tak, pytanie czy będą chcieli to użyć bez wcześniejszego ustalenia.

 

Generalnie dzisiaj status na mapie Nexery zmienił się z "Gotowy" na "W projektowaniu" - 
 "Projektujemy sieć do tego adresu" - nie wiem jak mam to rozumieć. I co projektować skoro sam przyłącz jest chyba gotowy.

 

Wysłałem dziś dość obszerny mail do jednego z operatorów końcowych, może pomogą.

 

Będę informował dla potomnych.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Światłowód NEXERA | POPC | CPPC | DSA | przyłącze dom blizniak brak w projekcie. Pomocy

@PoProstuHeniu  może w Twoim przypadku jest tak że cały budynek potraktowali jako jeden adres z 2 lokalami, jeden nr budynku. Stąd też dwa przyłącza obok siebie, w końcu 2HH.

Dopisać adres do popc nie mogą(?) więc jedynie mogą że środków własnych zrobić przyłącze.

Zastanawia mnie jak traktują adres z procesu dorejonizowania który został podłączony do sieci wybudowanej w ramach popc 😋. Jak to rozliczają 🤔