Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przedłużenie umowy światłowodu i dodanie telewizji

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 15
  • 0

Przedłużenie umowy światłowodu i dodanie telewizji

Potrzebuje porady. Jak najlepiej przeprowadzić przedłużenie umowy dla światłowodu (z tego, co pamiętam, jak tego nie zrobię, to będzie drożej) i jednocześnie podpisać umowę na telewizję?

Próbować ogarnąć to przez internet, czy pójść do salonu, a może czekać aż sami zadzwonią? Zależy mi, żeby było jak najtaniej. Trochę boje się robić to sam przez internet, żeby nie wkręcić się w jakieś dodatkowe koszty, jak coś źle wyklikam... W ogóle jest różnica w ofercie w zależności od tego, gdzie się to przeprowadza?

 

___________

* Temat przeniesiony z Internet domowy - Bartłomiej

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Przedłużenie umowy światłowodu i dodanie telewizji

@Kuba0  - czy przy automatycznym przedłużeniu umowy będzie droższe, zależy do tego co masz zapisane w trwającej umowie.

Zamówienie usług przez doradcę - to zależy od tego jakie ma uprawnienia do tzw. rabatów, ulg na sprzedane usługi. Jeśli chcesz mieć światłowód i telewizję od Orange, to jest oferta tzw. pakietów Orange Love - tu masz info na stronie. Podobno bywają różnice w ofertach telefonicznych/salonowych/internetowych - dużo zależy na jakiego doradcę trafisz - zamawiając przez Internet możesz równolegle przez Czat skonsultować z doradcą, co tam wybierze się w systemie - powinno udać się uniknąć zaskoczeń.

Skoro jednak bardziej boisz się przez internet... to chyba najszybciej będzie w salonie - jeżeli masz blisko. Z tym, że tracisz w ten sposób możliwość odstąpienia od umowy, gdyby okazało się że "doradca" włączy do umowy, coś czego niekoniecznie oczekujesz, a co może powodować większy koszt abonamentowy. 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Przedłużenie umowy światłowodu i dodanie telewizji

@Kuba0  - czy przy automatycznym przedłużeniu umowy będzie droższe, zależy do tego co masz zapisane w trwającej umowie.

Zamówienie usług przez doradcę - to zależy od tego jakie ma uprawnienia do tzw. rabatów, ulg na sprzedane usługi. Jeśli chcesz mieć światłowód i telewizję od Orange, to jest oferta tzw. pakietów Orange Love - tu masz info na stronie. Podobno bywają różnice w ofertach telefonicznych/salonowych/internetowych - dużo zależy na jakiego doradcę trafisz - zamawiając przez Internet możesz równolegle przez Czat skonsultować z doradcą, co tam wybierze się w systemie - powinno udać się uniknąć zaskoczeń.

Skoro jednak bardziej boisz się przez internet... to chyba najszybciej będzie w salonie - jeżeli masz blisko. Z tym, że tracisz w ten sposób możliwość odstąpienia od umowy, gdyby okazało się że "doradca" włączy do umowy, coś czego niekoniecznie oczekujesz, a co może powodować większy koszt abonamentowy. 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 15
  • 0

Przedłużenie umowy światłowodu i dodanie telewizji

Dzięki, czyli jak zrobie przez internet, to jakby coś było nie tak, to normalnie mogę z tego zrezygnować? CO wtedy ze światłowodem? 

A jeżeli przez konsultanta telefonicznie, to też mogę się wycofać po podpisaniu umowy?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Przedłużenie umowy światłowodu i dodanie telewizji

Przy rezygnacji z umowy zawartej zdalnie - na odległość, lub poza salonem - w mocy pozostaje dotychczasowa. 


Zespół Nasz Orange
  • 1138
  • 8397
  • 23

Przedłużenie umowy światłowodu i dodanie telewizji

@Kuba0 ja ze swojej strony mogę polecić Ci kontakt z naszym doradcą, który sprawdzi warunki, wyjaśni i jak będziesz zdecydowany przeprowadzi przedłużenie umowy z aktywacją usługi TV. Nawet nie musisz Ty dzwonić 🙂 To doradca oddzwoni do Ciebie Zamówienie połączenia z doradcą sprzedażowym (wyświetl szczegóły >> zamów rozmowę).


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 15
  • 0

Przedłużenie umowy światłowodu i dodanie telewizji

Po rozmowie z konsultantem wiem już, że taniej nie bedzie... w optymistycznym wariancie światłowód  w podobnej cenie (bo sa dodatkowe opłaty), chyba, że przeniose komórki to w pakiecie byłoby lepiej Z tym, że to za ponad pół roku, bo mam dłuższą umowę u konkurencji. Z ciekawości sprawdzę jutro salon. Konsultant też obiecał sprawdzić jeszcze jakąś opcję i oddzwonić w przyszłym tygodniu. Nie uśmiuecha mi sie płacić drożej do czasu przeniesienia komórki...

 

 

Dzięki za porady i odpowiedzi

 

 

 

 

___________________

*Scaliłem wpisy - moderator Wojciech.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Przedłużenie umowy światłowodu i dodanie telewizji

@Kuba0  pamiętaj o tym że przedłużając umowę na odległość online samodzielnie bądź też z pomocą doradcy przez czat lub telefonicznie masz prawo do rezygnacji z nowej oferty w ciągu 14 dni gdyby coś Ci nie pasowało i wówczas pozostajesz z dotychczasową umową sprzed aneksu. Takiej możliwości nie masz przedłużając w salonie.

PS.

Proponuję też sprawdzić jak mają się opłaty gdybyś nie przedłużał czasu określonego i pozostał na umowie bezterminowej którą to możesz w każdej chwili przedłużyć na dogodnych dla Ciebie warunkach.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2389
  • 9896
  • 85

Przedłużenie umowy światłowodu i dodanie telewizji

Cześć @Kuba0 

Przesyłam linka ze strony Orange dotyczącego działu Moja umowa  Automatyczne przedłużenie umowy na usługi stacjonarne w Orange. Tutaj masz takie informacje nie wiem czy są nadal aktualne

Na jakich warunkach przedłużysz umowę na usługi stacjonarne?

Jeżeli korzystasz z:

  • pakietu Orange Love,
  • pakietu usług stacjonarnych (internet, telefon domowy, telewizja),
  • internetu stacjonarnego,

po upłynięciu okresu promocyjnego, Twoja usługa zostanie przedłużona:

jeśli umowę podpisywałeś po 19 listopada 2018 roku 

  • Umowa przejdzie na czas nieokreślony.
  • Opłaty abonamentowe będą takie same jak dotychczas.
 jeśli umowę podpisywałeś przed 19 listopada 2018 roku

Umowa zostanie przedłużona zgodnie tym, jaką opcję wybrałeś przy jej podpisywaniu:

  • na czas określony - opłaty abonamentowe będą takie same jak dotychczas. Umowa na usługi internetowe (Orange Love, internet stacjonarny, pakiet usług stacjonarnych) przedłuża się zawsze na 6 miesięcy.
  • na czas nieokreślony - opłaty abonamentowe po okresie promocyjnym wzrosną i będą takie jak w cenniku danej usługi.
  • Wygaśnięcie umowy z końcem jej promocji określonym na umowie lub aneksie - usługę wyłączymy na Twoje życzenie. Z tej możliwości nie będziesz mógł skorzystać, jeśli umowę zawierałeś przez internet.

Więcej informacji w linku https://www.orange.pl/omnibook/przedluzenie-umowy-na-uslugi-stacjonarne-w-orange#

@Kuba0  jeśli będziesz przedłużał umowę na Orange Światłowód to proponuje CI wziąć  pakiet Orange Love Standard (Orange Love Standard Od 1. do 6. mies.99,99zł/mies. z rabatami Od 7. do 24. mies.119,99zł/mies. z rabatami) Masz przez pierwsze 6 miesięcy  99,99zł a później po 6 miesiącach płacisz 119,99zł ( w tym pakiecie masz internet 300mb/s TV 131 kanałów TV (102 HD i 1 w 4K), Telefon internetowy - nielimitowane rozmowy do UE, USA i Kanady, Abonament komórkowy z internetem 50 GB, rozmowy, SMS-y i MMS-y bez limitu, Dostęp do sieci 5G. Jakbyś wziął sam Orange Światłowód z TV na 24 miesiące to byś miał internet 300mb/s plus TV 131 kanałów TV (102 HD i 1 w 4K), Telefon internetowy - nielimitowane rozmowy do UE, USA i Kanady,  @Kuba0 jakbyś brał telewizje to wchodzi jeszcze oplata za dekoder. Teraz dodawany jest Dekoder 4K Premium  w cenie 5,99 zł/mies.

Skorzystaj z opcji którą zaproponowała Ci @Aśka_M czyli   Zamówienie połączenia z doradcą sprzedażowym  https://nasz.orange.pl/t5/Baza-wiedzy-O-spo%C5%82eczno%C5%9Bci/Zam%C3%B3wienie-po%C5%82%C4%85czenia-... Doradca oddzwoni do Ciebie i ustalisz z Nim najlepsze warunki umowy. Może uda się  zdobyć jakiś rabat   Szczerze to polecam ci pakiet Orange Love 🙂

Więcej informacji o pakiecie Orange Światłowód+TV i Orange Love znajdziesz tutaj https://www.orange.pl/pakiety/internet-z-tv

Pozdrawiam 🙂


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Przedłużenie umowy światłowodu i dodanie telewizji


@Kuba0napisał(-a)

...

taniej nie bedzie... w optymistycznym wariancie światłowód  w podobnej cenie (bo sa dodatkowe opłaty), chyba, że przeniose komórki to w pakiecie byłoby lepiej Z tym, że to za ponad pół roku, bo mam dłuższą umowę u konkurencji.

...


No to może zostaw jak jest i wróć do tematu za pół roku? Po co poprawiać coś co jest OK? Umowa Ci się kończy więc przechodzi na czas nieokreślony na warunkach określonych w tej umowie, nie dochodzi do jej zerwania (jak możnaby wnosić z niektórych rozmów z tzw. "konsultantami").

Problemem jest tylko ewentualny dostęp do TV, ale to już sam musisz zdecydować czy gra jest warta świeczki. IP TV od Orange ma swoje zalety, ma też wady. Jest o tym cały dział na NO, poczytaj zanim się zdecydujesz. Są przecież alternatywne źródła sygnału telewizyjnego. Osobiście mam pakiet Love z TV, komórką i VoIP. Nie narzekam.