Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przedłużać czy nie - oto jest pytanie. OL Standard 1 Gb/s

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 21
  • 104
  • 0

Przedłużać czy nie - oto jest pytanie. OL Standard 1 Gb/s

Przedłużać czy nie - oto jest pytanie. 

 

Mam OL standard z prędkością 1 Gb/s. Generalnie z wszelkimi rabatami mój abonament to 119,99 + 3,99 za dekoder 4K Stream. Umowa do listopada, więc ze spokojem czekam. 

 

Nie ukrywam, że pierwotnie myślałem o zmniejszeniu prędkości do 300 Mb/s, ale dzisiejsza oferta mnie rozczarowała (lekko mówiąc). 120 zł 🙂  

 

I teraz moje pytanie jest następujące: 

Mój abonament w umowie to 129.99 / mies. - zapis w umowie "po 24 miesiącach umowa na czas nieokreślony z ceną z ostatniego miesiąca przed przedłużeniem". 

 

Co to oznacza - abo za 129.99 / mies. czy wskazane 119,99 / mies. po rabatach. 

Jak się do tego mają usługi dodatkowe - w stylu multinagrywarka (tu widzę zapis za 0 zł) czy Orange TV Go (z którego nigdy nie korzystałem).

Czy mają umowę na czas nieokreślony mogę zmniejszyć prędkość do 300 Mb/s, czy bez zmiany umowy na nową nie ma opcji. 

Generalnie trzeba przyznać, że dla mnie lepiej dzisiaj przejść na czas nieokreślony niż zmieniać umowę na terminową... Co sądzicie? 

________________
* Wydzieliłem z tematu Umowa Orange Love - czy po przejściu na czas nieokreślony zostaną na obecnych warunkach? – moderator Michał

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5998
  • 24411
  • 206

Przedłużać czy nie - oto jest pytanie. OL Standard 1 Gb/s


@opolskynapisał(-a)

Tak jak napisałem: 

"po 24 miesiącach umowa na czas nieokreślony z ceną z ostatniego miesiąca przed przedłużeniem". 

Tylko czy to cena 129,99 zł (bez zrabatowania) czy 119,99 (po zrabatowaniu) + opłata za dekoder 


Po przejściu na bezterminową opłaty za sprzęt się nie zmieniają. Pozostają takie jakie były (lub nie) na starej umowie terminowej. Przynajmniej tak jest u mnie. Natomiast wzięcie nowego sprzętu generuje nowe opłaty według aktualnej taryfy.

Przykładowo: za dekoder ICU100 płacę dalej koło 5PLN, a za wzięty już na bezterminowej dekoder DV8555 płacę 10PLN (plus 10PLN za multi). Nie płacę za modem. "Pseudonagrywarka" jest nadal darmowa. Natomiast gdybym chciał skorzystać z TV GO to musiałbym płacić ekstra (5PLN, IIRC). Opłata za domek też jest bez zmian (15PLN a nie 20PLN) i takoż nie ma opłaty za obcą sieć (która w ofercie przedłużenia się pojawia: 5PLN). Co istotne, rabaty naliczają się także na starych zasadach: zarówno za bardzo ograniczoną zgodę marketingową, jak i za e-fakturę (bez obowiązku wchodzenia w MO i w tej samej wysokości). Nie miałem żadnego rabatu "utrzymaniowego" bo to była nowa umowa więc zapis o utrzymaniu ceny z ostatniego dnia umowy terminowej sprawdza się dokładnie (tzn. z dokładnością do tych dodatkowych 20PLN za domówiony drugi dekoder).

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13908
  • 57229
  • 691

Przedłużać czy nie - oto jest pytanie. OL Standard 1 Gb/s

@opolsky  w umowie w paragrafie chyba 2 jest wyraźnie określone co się stanie po zakończeniu okresu lojalnościowego. Zerknij i będziesz wiedział. Poza tym możesz zapytać na czacie określając, że zależy Ci na pozostaniu umowy  na czas nieokreślony 

Według mnie opłaty wzrosną o ulgi obowiązujące w tej umowie 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 21
  • 104
  • 0

Przedłużać czy nie - oto jest pytanie. OL Standard 1 Gb/s

Tak jak napisałem: 

"po 24 miesiącach umowa na czas nieokreślony z ceną z ostatniego miesiąca przed przedłużeniem". 

Tylko czy to cena 129,99 zł (bez zrabatowania) czy 119,99 (po zrabatowaniu) + opłata za dekoder 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13908
  • 57229
  • 691

Przedłużać czy nie - oto jest pytanie. OL Standard 1 Gb/s

@opolsky  według mnie bez ulg   ( zależy za co były przyznane) i teoretycznie z opłatą za dekoder bo nic się nie zmienia w sprzęcie i już ją naliczają. Rabaty za co? Jeśli za zgody i fakturę, to ok. Powinny zostać. Jeśli to był bonus 10 zł za tamtą umowę, to przepadnie 

Skorygowałem wpis 

 


Zespół Nasz Orange
  • 271
  • 3767
  • 16

Przedłużać czy nie - oto jest pytanie. OL Standard 1 Gb/s

Na pewno uzyskasz interesujące Cię informacje od naszych forumowiczów, zachęcam jednak do sprawdzenia też u źródła Zamówienie połączenia z doradcą sprzedażowym po najechaniu i kliknięciu Wyświetl szczegóły, możesz zamówić rozmowę z naszym doradcą.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5998
  • 24411
  • 206

Przedłużać czy nie - oto jest pytanie. OL Standard 1 Gb/s


@opolskynapisał(-a)

Tak jak napisałem: 

"po 24 miesiącach umowa na czas nieokreślony z ceną z ostatniego miesiąca przed przedłużeniem". 

Tylko czy to cena 129,99 zł (bez zrabatowania) czy 119,99 (po zrabatowaniu) + opłata za dekoder 


Po przejściu na bezterminową opłaty za sprzęt się nie zmieniają. Pozostają takie jakie były (lub nie) na starej umowie terminowej. Przynajmniej tak jest u mnie. Natomiast wzięcie nowego sprzętu generuje nowe opłaty według aktualnej taryfy.

Przykładowo: za dekoder ICU100 płacę dalej koło 5PLN, a za wzięty już na bezterminowej dekoder DV8555 płacę 10PLN (plus 10PLN za multi). Nie płacę za modem. "Pseudonagrywarka" jest nadal darmowa. Natomiast gdybym chciał skorzystać z TV GO to musiałbym płacić ekstra (5PLN, IIRC). Opłata za domek też jest bez zmian (15PLN a nie 20PLN) i takoż nie ma opłaty za obcą sieć (która w ofercie przedłużenia się pojawia: 5PLN). Co istotne, rabaty naliczają się także na starych zasadach: zarówno za bardzo ograniczoną zgodę marketingową, jak i za e-fakturę (bez obowiązku wchodzenia w MO i w tej samej wysokości). Nie miałem żadnego rabatu "utrzymaniowego" bo to była nowa umowa więc zapis o utrzymaniu ceny z ostatniego dnia umowy terminowej sprawdza się dokładnie (tzn. z dokładnością do tych dodatkowych 20PLN za domówiony drugi dekoder).


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 21
  • 104
  • 0

Przedłużać czy nie - oto jest pytanie. OL Standard 1 Gb/s

Odpowiadając na temat mojego postu - "nie przedłużać" 😄 

W międzyczasie trafiła do mnie oferta pracownicza Plusa i cały pakiet - telewizja iptv, światłowód na łączu Orange, dwa numery komórkowe - będzie -50%.