Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Poziom 18, Komentator

Pakiety przyśpieszające światłowód na 24 lub 48h

Hejka,

 

Co myślicie o takim pomyśle, żeby wprowadzić jakieś pakiety na przyśpieszenie światłowodu na określony czas? Na przykład 24h lub 48h.

W sensie załóżmy, że ktoś na co dzień ma pakiet 300Mb/s, chciałby sobie pobrać kilka gier bo na przykład robił format komputera. Wykupuje sobie taka osoba pakiet 24h lub 48h zależnie od potrzeb i cieszy się prędkością 1Gb/s przez ten dany okres.

Ceny jakie bym widział za takie coś to odpowiednio 3zł dla pakietu 24h i 5zł dla pakietu 48h, ale to jeszcze do ustalenia, ekonomistą nie jestem 😄 

 

lipiec w Pomysły

  • 1

    Otwarty

  • 2

    Realizowany

  • 3

    Zrealizowany

Komentarze
Poziom 40, Guru *****

Z uwagi na czas realizacji zamówień na różnych technologiach dostępowych niż FTTH czas 24 lub 48h jest raczej nierealny ze względów technicznych. Sugerowałbym zmiany na cały okres rozliczeniowy.

lipiec

Poziom 18, Komentator

A no to chyba, że tak, ale pomysł jest i to chyba naprawdę całkiem niezły moim zdaniem 🙂 

lipiec

Poziom 35, Ekspert

Pomysł godny rozpatrzenia i realizacji, ale w takiej formie jak to przedstawia kolega @Piotrekk85 . Niemniej popieram 👍

lipiec

Poziom 35, Ekspert

@bonzaj  proponuję zwrócić się do moderacji celem zmiany okresu w tytule pomysłu na bardziej realny (wpis @Piotrekk85 ) 🙂

lipiec

Poziom 36, Guru *

Idea okresowego zwiększenia prędkości internetu jest ciekawa. Kwestie techniczne, czas realizacji "zlecenia" na włączenie - wyłączenie, chyba, że możnaby to robić jakimś automatem, oraz kosztu... przemawiają za dłuższym okresem trwania podwyższonej prędkości łącza. Co do samej wysokości opłaty, uwzględnić należałoby różnice w abonamencie dla poszczególnych prędkości. No i równie ważne pytanie, czy do danego klient uda się "zapiąć internet" na 1GB. 

lipiec

Poziom 26, Specjalista

IMHO w kontekście powodów dla których miałoby to być użyteczne nie widzę sensu. 300Mbps vs 1Gbps to teoretycznie około 3x (tylko 3x!) szybciej. W praktyce wązkim gardłem sciągania dużych plików przez FTTH raczej rzadko jest "ostatnia mila" więc przyspieszenie będzie na pewno mniejsze. Nawet gdyby to ta ostatnia mila decydowała, to na każdym gigabajcie(!) sciąganych danych zyskałoby się w najlepszym wypadku około  20 sekund. IMHO gra nie jest warta świeczki.

lipiec

Poziom 36, Guru *

Też nie widzę sensu w przyspieszeniu z 300Mb/s do 1Gb/s, choć jakby funkcję operator dodał, do zmiany prędkości dostępnych, bo może być ograniczenie do 600Mb/s, jeśli na łączu Inei czy innego opa działa Orange, obsługa jak w sieci mobilnej, zmieniasz usługę na miesiąc, cykl 24 godz czy 48 godz, nie ma szans na realizację.

lipiec

Poziom 23, Pasjonat

Głosuję na pomysł, bo jest ciekawy i faktycznie mógłyby być przydatny wielu klientom. Fajnie jakby kiedyś byłoby to rozwiązane w sposób automatyczny poprzez dokonywanie samodzielnie zleceń zmiany prędkości na określony przedział czasowy poprzez Mój Orange. W mojej ocenie na pewno pomysł do przemyślenia 🙂

lipiec