Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pogaduchy 3.0


Zespół Nasz Orange
  • 2966
  • 12180
  • 151

Pogaduchy 3.0

Przepiękne barwy 👐 😊
Takie jakby Vanilla Sky 😉


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 332
  • 2086
  • 0

Pogaduchy 3.0

Dawno motylka tu nie było 😉Motylek2.jpg


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13870
  • 57048
  • 684

Pogaduchy 3.0

@bluesmanniaki  piękna sztuka...


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13870
  • 57048
  • 684

Pogaduchy 3.0

DSC_4167.JPG

 wczorajszy..

DSC_4202.JPG

 i mój ulubiony ostatnio owad 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 332
  • 2086
  • 0

Pogaduchy 3.0

A to jest jakaś ćma?! 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5961
  • 24248
  • 204

Pogaduchy 3.0


@bluesmanniakinapisał(-a)

A to jest jakaś ćma?! 


Formalnie to jest ćma, jak większość naszych motyli. To że lata w dzień tego nie zmienia. Nie rozpoznaję gatunku tak z marszu, ale na 100% jest to jakiś zawisak, do tej grupy należą największe nasze motyle. To niezwykle ciekawa grupa. Zwróćcie uwagę na długą trąbkę, wszystkie motyle ja mają, ale u zawisaków jest ona niezwykle długa, bo korzystają z niej w locie, co @agat13 pięknie uchwycił. Ciekawostka jest taka, że niektóre rośliny tak głąboko ukrywają nektar, że tylko określone gatunki tych motyli mogą go dosięgnąć. Zależność jest tak wyraźna, że badając tropikalne rośliny ze szczególnie głęboko schowanym miodnikiem, niejaki Charles Darwin przewidział istnienie motyla o monstrualnie długiej trąbce (mówimy o kilkudziesięciu centymetrach). To oczywiście znana historia, ale ile razy widzę zawisaka to mi się ona przypomina bo faktycznie tym motylem okazał się zawisak z Madagaskaru.

https://i0.wp.com/kimsmithdesigns.com/wp-content/uploads/2011/08/etoilemadagascarxanthopanpredicta.j...

 

PS. Google bez problemu rozpoznaje ten okaz ulubiony przez @agat13  jako furczoka gołąbka:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Fruczak_go%C5%82%C4%85bek

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13870
  • 57048
  • 684

Pogaduchy 3.0

@j131  dzięki za obszerne wyjaśnienia, właśnie miałem pisać jak to się nazywa..

Latają u mnie 2 i w locie jak koliber sięgają do kwiatów..naprawdę piękny widok i dynamiczny obraz...co czasem uda się uchwycić na fotce 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 332
  • 2086
  • 0

Pogaduchy 3.0

U mnie w ogródku pojawiła się znowu ćma bukszpanowa, nawet ładna ale nie mam czasu jej sfocić bo muszę ją ubijać... 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5961
  • 24248
  • 204

Pogaduchy 3.0


@bluesmanniakinapisał(-a)

U mnie w ogródku pojawiła się znowu ćma bukszpanowa, nawet ładna ale nie mam czasu jej sfocić bo muszę ją ubijać... 


To przeciwnik którego łatwo nie pokonasz. Bez drastycznych kroków zniszczy każdy krzaczek bukszpanu w góra dwa sezony.

Osobiście radzę oprysk z bakterii bt, zabija gąsienice bardzo skutecznie a jest całkowicie bezpieczny dla wszystkiego innego. Można też zainwestować w pułapkę feromonową, ale ona wyłapuje tylko samce więc co najwyżej spowalnia plagę. W każdym razie moje bukszpany jeszcze się trzymają resztką sił, a u sąsiadów już wszystko całkowicie martwe, suche patyki bez cienia zieleni.


Zespół Nasz Orange
  • 2966
  • 12180
  • 151

Pogaduchy 3.0

Wooooow, Panowie... 😮
Nie wiem co lepsze? Uchwycone zdjęcia tych stworzeń czy dodany do nich komentarz. 😃