Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

WiFi calling i kodek HD


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 303
  • 509
  • 13

WiFi calling i kodek HD

@DarekWa Orange Flex. A po czym rozpoznajesz brak HD Voice? U mnie przy wychodzący na pewno jest. Przy przychodzących nie mam, ale to dlatego że mam multisima.

 

Ja akurat nie lubię zbędnych ikonek na ekranie. Więc zależy co komu pasuje. 😉


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 70
  • 96
  • 2

WiFi calling i kodek HD

Sprawdziłem wczoraj połączenia WiFi Calling Orange Flex<->Orange Flex oraz Orange Flex <-> Orange. 

HD Voice w obydwu przypadkach działało bez zarzutu. Oczywiście HD Voice rozpoznaje się po jakości głosu oraz widocznym typie kodeka w odpowiednich narzędziach typu Service Mode a nie po ikonce HD na ekranie. Na Samsungach ikona HD nie pokazuje się przy WiFi callingu, ale nie ma to żadnego związku z jakością kodeka użytego w połączeniu.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 111
  • 246
  • 1

WiFi calling i kodek HD

@juzew "Na Samsungach ikona HD nie pokazuje się przy WiFi calling, ale nie ma to żadnego związku z jakością kodeka użytego w połączeniu."

 

nie zgadzam się, że się nie pokazuje.
Samsung_wificalling.png


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 70
  • 96
  • 2

WiFi calling i kodek HD

I to jest screen z niebrandowanego  polskiego softu XEO przy połączeniu VoWIFi w sieci Orange?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 111
  • 246
  • 1

WiFi calling i kodek HD

o wszystkim jest napisane w pierwszym poście. Wystarczy uważnie przeczytać.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 70
  • 96
  • 2

WiFi calling i kodek HD

HD Voice w VoWIFI Orange (zarówno Flex jak i "zwykłym") działa poprawnie, o czym pisałem nie tylko ja. O HD świadczy kodek widoczny w Service Menu (WB-AMR) jak i jakość dźwięku. A to czy w trakcie takiego połączenia jest dodatkowo widoczna ikona HD zależy jednocześnie od trzech czynników: od modelu telefonu, wersji jego oprogramowania i operatora. Na wszystkich niebrandowanych Samsungach z XEO z którymi miałem do czynienia tej ikony w połączeniach VoWiFi Orange nie było, mimo że kodek i jakość była HD Voice.

 

_______

* Wpis poddany edycji - moderator Kinga