Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Połączenia międzynarodowe w Orange FLEX - Pakiety


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

Połączenia międzynarodowe w Orange FLEX - Pakiety

Strefy międzynarodowe - Dostępne pakiety (ceny) - Aktywacja połączeń międzynarodowych 

 

 

 

 

1. Strefy międzynarodowe dostępne w Orange FLEX

 

  • Strefa UE Plus
  • Strefa Standard
  • Strefa Egzotyczna

 

strefy.jpg

 

W każdej z w/w stref możemy sprawdzić, które kraje należą do poszczególnych stref np wchodząc w strefę UE Plus

 

Screenshot_2019-10-29-20-03-33.png

 

 

Dostępne strefy i kraje znajdziemy także w Cennik usług w roamingu oraz połączeń międzynarodowych w ofercie Orange Flex.

 

 

 

2. Pakiety międzynarodowe w Orange FLEX

 

Dostępne pakiety znajdziemy Cennik usług w roamingu oraz połączeń międzynarodowych w ofercie Orange Flex.

 

Pakiety Międzynarodowe FLEX.jpg

 

 

 

Wybierając pakiet w aplikacji Orange FLEX musimy wpisać kraj, a następnie aplikacja wyświetli pakiety dostępne dla określonej strefy w której znajduje się wpisany kraj. 

 

Przykład A:

Wpisując Wielka Brytania, wyświetlają się następujące pakiety dostępne dla strefy I czyli Strefa UE Plus

 

pakietyy.jpg

 

Przykład B:

Wpisując Turcja wyświetlają się następujące pakiety dostępne dla strefy II czyli Strefa Standard

 

Standard.jpg

 

Przykład C:

Wpisując Macedonia wyświetlają się następujące pakiety dostępne dla strefy III czyli Strefa Egzotyczna

 

Egzotic.jpg

 

Ps: Macedonia położona jest w Europie, ale należy do strefy III w Cenniku operatora, dlatego pakiety są drogie Emotikon: Mrugający

 

 

 

 

3. Aktywacja pakietów międzynarodowych w Orange FLEX

 

 

Screenshot_2019-10-29-20-00-24.png

 

Logujemy się do aplikacji Orange FLEX

 

 

Screenshot_2019-10-29-20-01-22.png

 

Wybieramy zakładkę Rozmowy międzynarodowe

 

 

Screenshot_2019-10-29-20-02-46.png

 

 

Następnie zakładkę "Odkryj pakiety międzynarodowe"

 

 

Screenshot_2019-10-29-20-03-06.png

 

Wpisujemy kraj do którego będziemy wykonywać połączenia, a następnie aplikacja pokaże nam dostępne pakiety 

 

 

Screenshot_2019-10-29-20-07-14.png

 

Pokazują się dostępne pakiety do wybranego kraju i strefy w jakiej kraj się znajduje

Dla przykładu wybrałem mniejszy pakiet za 5zł 

 

 

Screenshot_2019-10-29-20-07-42.png

 

 

Screenshot_2019-10-29-20-10-09.png

 

 

Screenshot_2019-10-29-20-10-18.png

 

GOTOWE !!! Emotikon: Szczęśliwy

 

Pakiet został aktywowany w ciągu kilku minut i jest dostepny zaraz po aktywacji.

 

 

Screenshot_2019-10-29-20-14-31.png

 

Screenshot_2019-10-29-20-10-29.png

 

 

Połączenie w ramach pakietów rozliczane jest za każdą rozpoczętą sekundę.

 

Minuta połączenia jest wymienna w stosunku 1:1 z SMS lub z MMS wychodzącym.

11 ODPOW. 11

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Połączenia międzynarodowe w Orange FLEX - Pakiety

A testowałeś czy numer wpisać z plusem czy przez dwa zera? Czy tak czy tak działa?

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

Połączenia międzynarodowe w Orange FLEX - Pakiety

Testowałem +44...  Emotikon: Szczęśliwy


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Połączenia międzynarodowe w Orange FLEX - Pakiety

I to mi się podoba. Szybko sprawnie i po chwili można wykonywać połączenia międzynarodowe. 50 gr. za min do UE w pakiecie 10 min można przełknąć. Lepiej wychodzi pakiet 100 min, jak ktoś ma ochotę dłużej rozmawiać (15 gr za min). No i jeszcze sekundowe naliczanie. W abonamencie spotkałem się z minutowym naliczaniem.

Teraz jeszcze trzeba przetestować, jak się sprawdzi pakiet, gdy będzie się za granicą i dzwoni na numery zagraniczne? Powinno być pobierane z pakietu międzynarodowego z sekundowym naliczaniem.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

Połączenia międzynarodowe w Orange FLEX - Pakiety

Aktywowałem kolejny pakiet i zgodnie z Cennikiem wartość Minut/SMS/MMS skumulowała się. Ważność ustawiła się od ostatniej aktywacji.

 

 

Screenshot_2019-10-30-07-37-48.png

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 193
  • 380
  • 1

Połączenia międzynarodowe w Orange FLEX - Pakiety

Czy np. Jest się w Niemczech mamy pakiet minut 100 i pakiet za 15zl..1giga za 15zl i często np sie korzysta to odbija się na uczciwej polityce czy to są porostu specjalnie pakiety i można dzwonić ile wlezie i operator nie upomni nas? 

 

 

A upomni tylko jak korzystamy z krajowego pakietu? 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Połączenia międzynarodowe w Orange FLEX - Pakiety

Ten wątek dotyczy Orange Flex i rozmów międzynarodowych (gdy będąc w Polsce z polskiego numeru dzwonisz na zagraniczny numer).

Jeśli chodzi o roaming w UE we flexie, masz współdzielenie wg planu. Pakiet za 15 zł jest w Orange Free. Sprecyzuj może dokładniej o co pytasz.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 15
  • 22
  • 0

Połączenia międzynarodowe w Orange FLEX - Pakiety

Dziwnie jest to rozwiązane, mam telefony Xiaomi i jak przenoszę kartę na inne Xiaomi albo sformatuję to z chmury przywraca mi historię SMS i połączeń, wysyła sobie jakiś SMS weryfikacyjny gdzieśtam i już zrobione, jak byłem w innych sieciach to nie wnikałem, działało i już. Jakie zdziwienie po przeniesieniu do FLEX - sms weryfikacyjny jest wysyłany do UK (kierunkowy 44) i trzeba sobie pakiecik za 5 zika kupić albo baj baj historia SMS i połączeń 😕 Wg mnie taka trywialna czynność, której nawet się nie zauważa u innych operatorów nie powinna kosztować AŻ TYLE bo to słabo wpływa na wizerunek... Pakiet 10min/10sms 5 zł to może pakiet 1min/1sms za 50gr? Brzmi lepiej 😉 

 

Zdaje się, że ten problem właśnie opisano z jakieś 2 tematy niżej...

https://nasz.orange.pl/t5/Orange-Flex/Reach-Downlink-sms-limitation/m-p/205932#M2568


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Połączenia międzynarodowe w Orange FLEX - Pakiety

@Speedo dla mnie dziwne jest zachowanie Xiaomi, że potrzebuje wysyłania SMS-a na zagraniczny numer, żeby zadziałała dana funkcja. To jest naciągane klienta, żeby poszedł sobie SMS-ik. To jeszcze mniejszy problem, że w strefie UE, a jak by miał iść na jakieś egzotyczne numery. Tu FLEX ma dobre rozwiązanie, że bez pakietu nie puszcza. W abonamencie, czy na kartę dopiero było by zdiwienie jak by poleciało kilka PLN. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 111
  • 246
  • 1

Połączenia międzynarodowe w Orange FLEX - Pakiety

w urządzenia Apple też wysyła się wiadomość po ciachaczu do aktywacji iMessage i FaceTime do UK.