Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nie działa HD+ EVS przy połączeniach wychodzących


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 70
  • 96
  • 2

Nie działa HD+ EVS przy połączeniach wychodzących

Od jakiegoś czasu zaobserwowałem brak kodeka EVS przy połączeniach VoLTE wychodzących z Flexa na inne numery Orange "nie flex". 

Testowane między Galaxy S9 (Orange Prepaid) a S10 (Flex). Gdy dzwonię z prepaid na flex to EVS (HD+) działa. Gdy dzwonię w drugą stronę (z flexa na prepaid) to brak EVSa, jest tylko zwykłe HD czyli kodek WB-AMR. 

Na pewno nie wina telefonu. Gdy zamiast karty flex użyję drugiej karty prepaid orange, to EVS (HD+) działa poprawnie przy połączeniach w obydwie strony. 

Kolejna usterka jakości rozmów we FLEX, po tej związanej (i nadal nierozwiązanej) z kartą e-SIM i przychodzącymi 😞 

@Maciej_FLEX  - mam wrażenie, że Wasi technicy "zepsuli" to grzebiąc w kodekach przy usterce pt. e-SIM i zła jakość przychodzących. 

 

2 ODPOW. 2

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 70
  • 96
  • 2

Nie działa HD+ EVS przy połączeniach wychodzących

Na czacie flexa? Po wcześniejszej historii, gdy jeden konsultant nie rozumiał, co do niego piszę i co znaczy słowo kodek, a inny uparcie twierdził, że brak HD Voice spowodowany jest zakłóceniami w sygnale 3G w mojej okolicy (mimo że chodziło o VoLTE) to nie chce mi się już cokolwiek przez czat zgłaszać. 

Niestety ale flex jest mocno ułomny jeśli chodzi o obsługę zgłoszeń a i jakość usług (np. wspomniane problemy z HD Voice) jest wyraźnie gorsza niż gdzie indziej. 

Chyba prędzej przeniosę numer gdzie indziej, niż będę kolejny raz przepychał się z kimś na czacie.

 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2001
  • 6146
  • 69

Nie działa HD+ EVS przy połączeniach wychodzących

@juzew daj szansę. przygotuj opis i szczegóły zdarzeń w pliku txt, a następnie na czacie po prostu napisz że zgłaszasz reklamację techniczną, załącz plik i poproś o jej numer. Bez wdawania się w szczegóły, a jeśli będzie trzeba to napisz że sprawę zna dział techniczny.