Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Migracja do Orange Flex (pytanie o "rodzinę" i eSim)


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 7
  • 0

Migracja do Orange Flex (pytanie o "rodzinę" i eSim)

Cześć.

Mam dwa pytania związane z migracją.

1. W Playu miałem pod siebie podpięty swój numer i drugiej osoby w opcji Duet. Zleciłem Orange przeniesienie mnie do Flexa za dwa miesiące, gdy skończy mi się umowa. Widzę, że do tego czasu nie mogę w aplikacji dodawać nikogo do mojej "rodziny". Czy zatem druga osoba w Duecie ma teraz również zgłosić przejście do Flexa indywidualnie? Chciałbym też włączyć kolejne osoby z rodziny do Flexa, jednej już dzisiaj skończyła się umowa. Czy jest to możliwe, czy trzeba czekać na aktywację mojego konta głównego?

2. Drugie pytanie dotyczące eSima. Wybrałem eSima do telefonu, ale nie wiem, czy zrobiłem dobrze, bo chciałem także eSima do zegarka/tabletu. Czy jeśli wybrałbym SIM, to eSim dostałbym za darmo, a tak za drugiego eSima będę musiał zapłacić? A jeśli tak, to ile?

8 ODPOW. 8

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Migracja do Orange Flex (pytanie o "rodzinę" i eSim)

@placebopill żeby dodać numer do rodziny, musi być najpierw aktywny we FLEX-ie numer główny i oba numery muszą być zarejestrowane na jedną osobę. Jeżeli do FLEX przeniesiesz numer, na który skończyła się już umowa, to nie będzie go można dołączyć do Rodziny.

 

Dodatkowo z FLEX nie można przejść do innej oferty Orange. Trzeba się posiłkować konkurencją. Najpierw do operatora zewnętrznego, potem do oferty Orange. Trwają prace, aby z FLEX można było przenieść numer do innej oferty Orange.

 

We FLEX-ie możesz mieć dwie karty eSIM. Sam decydujesz co Tobie potrzeba. Obecnie są bezpłatne.

 

Pamiętaj, że dwie karty do jednego numeru można mieć tylko jak masz numer główny. W numerze przeniesionym do Rodziny, może być tylko jedna karta SIM, nie ma opcji karty dodatkowej.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

Migracja do Orange Flex (pytanie o "rodzinę" i eSim)

1. Pod swoje konto podepniesz tylko numery, które są zarejestrowane na Ciebie. Niestety nie działa to tak jak w PLAY24 

😐

Także rodzinę możesz stworzyć tylko jak numery są zarejestrowane na Ciebie (jedna osobę). 


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 154
  • 361
  • 10

Migracja do Orange Flex (pytanie o "rodzinę" i eSim)

Możesz wszystkie numery przenieść do Orange free na kartę. Gdy już wszystkie numery będą w OFnK wtedy migrujesz do flex najpierw z nr głównym, później kolejno z nr w rodzinie, wszystko to zajmie dosłownie kilka minut. Wszystkie numery muszą być na ciebie i tylko numer główny może korzystać z karty dodatkowej.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 7
  • 0

Migracja do Orange Flex (pytanie o "rodzinę" i eSim)


@Ronnapisał(-a)

 

Także rodzinę możesz stworzyć tylko jak numery są zarejestrowane na Ciebie (jedna osobę). 


By się upewnić: osoby przechodzące z innych sieci nie mogą zachować swoich numerów, a jednocześnie zostać włączonymi do mojej rodziny i "przerejestrować się", by być pode mną?


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 154
  • 361
  • 10

Migracja do Orange Flex (pytanie o "rodzinę" i eSim)

Aby dodać nr do rodziny musi być ten numer zarejestrowany na tą samą osobę co numer główny.

Oczywiście zachowujesz numer przenosząc go z innej sieci. Inne osoby mogą przenieść numer z innej sieci ale muszą go wcześniej przerejestrować na ciebie aby go dołączyć do twojej rodziny. We flex nie ma możliwości przerejestrowania numeru.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2001
  • 6146
  • 69

Migracja do Orange Flex (pytanie o "rodzinę" i eSim)

@placebopill rodzina musi być pod jednym peselem. Skoro już twój numer jest w trakcie przenosin i będzie jako główny, to namawiam jak kolega wyżej, aby pozostałe numery które będziesz chciał dodać do Rodziny zostały w tym czasie przeniesione do orange free na kartę (salon lub internetowo). Jeśli numery są w playu to namawiam aby tam przeprowadzić ewentualną cesję, bo tam jeszcze jest bezpłatna, a potem przerzucić je do orange na kartę. W dniu w którym twój numer aktywuje się we flexie będzie można je łatwo przerzucić do Rodziny, jeden po drugim, bez zbędnego czekania.

Powtórzę jeszcze jedną kwestię: kartę dodatkową (sim/esim) można mieć tylko na numerze głównym.

 

W razie dodatkowych pytań pisz śmiało 🙂


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 7
  • 0

Migracja do Orange Flex (pytanie o "rodzinę" i eSim)


@spironapisał(-a)

@placebopill rodzina musi być pod jednym peselem. Skoro już twój numer jest w trakcie przenosin i będzie jako główny, to namawiam jak kolega wyżej, aby pozostałe numery które będziesz chciał dodać do Rodziny zostały w tym czasie przeniesione do orange free na kartę (salon lub internetowo). Jeśli numery są w playu to namawiam aby tam przeprowadzić ewentualną cesję, bo tam jeszcze jest bezpłatna, a potem przerzucić je do orange na kartę. 🙂


Uwaga, mam drobny twist w historii. Mój numer przenosi się do Flexa, natomiast drugi okazało się, że będąc w Duecie jednak też jest na mnie. Zarazem nie potrzebuję jednak mieć go pod swoim numerem jako Rodzina. No i co ja teraz mam zrobić? Bo chyba jedyna opcja to zrobić cesję ze mnie na tę osobę i wtedy, żeby tamta zrobiła to samo co ja na swoje konto Flex? Bo ja nie mogę raczej teraz w żaden sposób przepisać samodzielnie tego numeru, kiedy do 1 marca trwa proces przenoszenia mojego głównego.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Migracja do Orange Flex (pytanie o "rodzinę" i eSim)

@placebopill rozumiem, że chcesz mieć dwa numery zarejestrowane na siebie na dwóch kontach, nie w Rodzinie? Możesz tak zrobić. Dla drugiego numeru należy utwożyć nowe konto z innym adresm e-mail. Zakładam, że dla drugiego numeru nie rozpoczęta została jeszcze przenoszenie do FLEX.