Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Mam ograniczoną prędkość 5G po włączeniu UNLMTD w Orange Flex. Miał ktoś podobnie?

ROZWIĄZANE

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 16
  • 56
  • 1

Mam ograniczoną prędkość 5G po włączeniu UNLMTD w Orange Flex. Miał ktoś podobnie?

Witam.

Posiadam kartę główną umieszczoną w telefonie z 5G, oraz kartę dodatkową która znajduje się w modemie 5G umieszczonym na zewnątrz budynku. Prędkości jakie uzyskiwałem na telefonie w mieszkaniu to około 500 pobierania i 20 wysyłu, modem natomiast kręcił się w okolicy 700 pobierania i 120 wysyłu. Włączyłem na 7 dni UNLMTD. I tu zdziwienie. Prędkości na karcie głównej w telefonie bez zmian, prędkości na modemie otrzymały jakiś dziwny lejek, pobieranie i wysył to około 90. Konsultanci z Flex twierdzą że prędkości nie powinny się zmienić, nie wiedzą co się dzieje, resetowali w systemie ustawienia kart. Wymieniłem również kartę dodatkową, zero zmian. Sprawa została przekazana do techników, jak na razie 4 dzień i cisza. Miał ktoś z was podobną sytuację?

 

 

__________________

*Doprecyzowałem nazwę tematu - moderator Wojciech.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 16
  • 56
  • 1

Mam ograniczoną prędkość 5G po włączeniu UNLMTD w Orange Flex. Miał ktoś podobnie?

Sytuacja jest taka że przyszła odpowiedź z orange, że wszystko jest ok 😛 Po tej odpowiedzi zrobiłem test i dziwnym trafem prędkości wróciły do normy, czyli mam mniej więcej 600-700 pobierania i 120 wysyłu 😛 za godzinę kończy mi się nielimitowana opcja, więc przedłużę ją i zobaczymy co się będzie działo.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

27 ODPOW. 27

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13768
  • 56632
  • 671

Mam ograniczoną prędkość 5G po włączeniu UNLMTD w Orange Flex. Miał ktoś podobnie?

@Stopa1985Od modemu zewnętrznego do urządzenia biegnie kabel ethernet? Może z jakiegoś cudownego zrządzenia z Gbeth zmienił status na fast ethernet, na co wskazywałyby prędkości rzędu 90Mb/sek. To taka teoria do sprawdzenia zanim sprawdzisz resztę ustawień


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2160
  • 12187
  • 54

Mam ograniczoną prędkość 5G po włączeniu UNLMTD w Orange Flex. Miał ktoś podobnie?

@Stopa1985 włączając bez limitu GB, zakładam że karta SIM z modemu bardzo aktywnie pracowała i generowała spore obciążenie nadajnika 5G, nadajniki LTE czy 5G mają specjalny algorytm, który ogranicza prędkości by inni też mogli korzystać z 5G czy LTE, nadajnik ma ograniczoną przepustowość i warto mieć to na uwadze, internet 5G to nie światłowód niestety.

Flex nie stosuje lejka raczej i tam bym problemów się nie dopatrywał, mniej ściągać z sieci i powróci poprzednia prędkość.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 16
  • 56
  • 1

Mam ograniczoną prędkość 5G po włączeniu UNLMTD w Orange Flex. Miał ktoś podobnie?

urządzenie z laptopem połączone poprzez ethernet. Tylko dziwi mnie to że żadne ustawienia nie był zmieniane, dopiero włączenie UNLMTD zmieniło prędkość 😛 Sygnał doskonały na paśmie n78

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13768
  • 56632
  • 671

Mam ograniczoną prędkość 5G po włączeniu UNLMTD w Orange Flex. Miał ktoś podobnie?

@Stopa1985Wiem, że to zbieg okoliczności być może, ale i ten trop trzeba sprawdzić...zerknij w ustawieniach karty sieciowej jaki typ (prędkość) połączenia masz po eth


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 16
  • 56
  • 1

Mam ograniczoną prędkość 5G po włączeniu UNLMTD w Orange Flex. Miał ktoś podobnie?

@IreneuszCD nic nie było ściągane 😛 miałem problem z internetem od vectry i potrzebowałem neta do grania w wot 🙂 kiedy oferta bez limitu była nieaktywna miałem więcej pobierania na paśmie n78 dla sprawdzenia prędkości i wtedy nie było ograniczenia prędkości. mogłem sobie na to pozwolić bo okazało się że zebrałem ponad 200 giga więc można było poszaleć. Podejrzewam raczej że system orange coś ogranicza. Od 2 dni jadę cały czas na necie z vectry a modem mam podpięty do drugiego laptopa celem kontroli prędkości, przez 2 dni nie korzystałem z neta od orange i prędkości nadal są rzędu 90 🙂


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2160
  • 12187
  • 54

Mam ograniczoną prędkość 5G po włączeniu UNLMTD w Orange Flex. Miał ktoś podobnie?

@Stopa1985  zgłoszenie zrobić, coś jest nie tak z kartą SIM modemu, jeśli telefon z 5G działa szybciej, lejka nie ma, skoro prawie nie korzystałeś z internetu mobilnego na modemie 5G.


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 16
  • 56
  • 1

Mam ograniczoną prędkość 5G po włączeniu UNLMTD w Orange Flex. Miał ktoś podobnie?

@agat13 masz rację, prędkość karty w laptopie zmieniła się na 100 😛 ale po przełączeniu w ustawieniach na 1GB nie widzi połączenia z siecią. Zaraz sprawdzę jak to będzie się miało kiedy sygnał puszczę przez router 

 

@IreneuszCD karta była wymieniona, o czym wspomniałem w poście, @agat13 miał rację ustawienie karty w laptopie się zmieniło, ale już podpiąłem przez router i zaraz będę testował 

 

@agat13 po podłączeniu przez router karta w laptopie zmieniła się na 1000 ale nadal prędkość neta jest wysokości 90.

 

________________
* Scaliłem wpisy – moderator Michał


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1929
  • 9427
  • 77

Mam ograniczoną prędkość 5G po włączeniu UNLMTD w Orange Flex. Miał ktoś podobnie?

Ja już się pogubiłem jak masz to wszystko podłączone. Jeżeli jesteś pewien okablowania to przełóż jeszcze kartę z telefonu do routera. Bo kartę do routera sprawdziłeś w telefonie?


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 16
  • 56
  • 1

Mam ograniczoną prędkość 5G po włączeniu UNLMTD w Orange Flex. Miał ktoś podobnie?

@Samotnick okablowanie jest ok, na co dzień podpięte do routera i działa normalnie, zmiana karty nic nie daj. Moim zdaniem, nadajnik wykrywa modem i zbija mu prędkość