Witam.
Posiadam kartę główną umieszczoną w telefonie z 5G, oraz kartę dodatkową która znajduje się w modemie 5G umieszczonym na zewnątrz budynku. Prędkości jakie uzyskiwałem na telefonie w mieszkaniu to około 500 pobierania i 20 wysyłu, modem natomiast kręcił się w okolicy 700 pobierania i 120 wysyłu. Włączyłem na 7 dni UNLMTD. I tu zdziwienie. Prędkości na karcie głównej w telefonie bez zmian, prędkości na modemie otrzymały jakiś dziwny lejek, pobieranie i wysył to około 90. Konsultanci z Flex twierdzą że prędkości nie powinny się zmienić, nie wiedzą co się dzieje, resetowali w systemie ustawienia kart. Wymieniłem również kartę dodatkową, zero zmian. Sprawa została przekazana do techników, jak na razie 4 dzień i cisza. Miał ktoś z was podobną sytuację?
__________________
*Doprecyzowałem nazwę tematu - moderator Wojciech.
Rozwiązane! Idź do rozwiązania.
Sytuacja jest taka że przyszła odpowiedź z orange, że wszystko jest ok
@Stopa1985Od modemu zewnętrznego do urządzenia biegnie kabel ethernet? Może z jakiegoś cudownego zrządzenia z Gbeth zmienił status na fast ethernet, na co wskazywałyby prędkości rzędu 90Mb/sek. To taka teoria do sprawdzenia zanim sprawdzisz resztę ustawień
@Stopa1985 włączając bez limitu GB, zakładam że karta SIM z modemu bardzo aktywnie pracowała i generowała spore obciążenie nadajnika 5G, nadajniki LTE czy 5G mają specjalny algorytm, który ogranicza prędkości by inni też mogli korzystać z 5G czy LTE, nadajnik ma ograniczoną przepustowość i warto mieć to na uwadze, internet 5G to nie światłowód niestety.
Flex nie stosuje lejka raczej i tam bym problemów się nie dopatrywał, mniej ściągać z sieci i powróci poprzednia prędkość.
urządzenie z laptopem połączone poprzez ethernet. Tylko dziwi mnie to że żadne ustawienia nie był zmieniane, dopiero włączenie UNLMTD zmieniło prędkość
@Stopa1985Wiem, że to zbieg okoliczności być może, ale i ten trop trzeba sprawdzić...zerknij w ustawieniach karty sieciowej jaki typ (prędkość) połączenia masz po eth
@IreneuszCD nic nie było ściągane
@Stopa1985 zgłoszenie zrobić, coś jest nie tak z kartą SIM modemu, jeśli telefon z 5G działa szybciej, lejka nie ma, skoro prawie nie korzystałeś z internetu mobilnego na modemie 5G.
@agat13 masz rację, prędkość karty w laptopie zmieniła się na 100
@IreneuszCD karta była wymieniona, o czym wspomniałem w poście, @agat13 miał rację ustawienie karty w laptopie się zmieniło, ale już podpiąłem przez router i zaraz będę testował
@agat13 po podłączeniu przez router karta w laptopie zmieniła się na 1000 ale nadal prędkość neta jest wysokości 90.
________________
* Scaliłem wpisy – moderator Michał
Ja już się pogubiłem jak masz to wszystko podłączone. Jeżeli jesteś pewien okablowania to przełóż jeszcze kartę z telefonu do routera. Bo kartę do routera sprawdziłeś w telefonie?
@Samotnick okablowanie jest ok, na co dzień podpięte do routera i działa normalnie, zmiana karty nic nie daj. Moim zdaniem, nadajnik wykrywa modem i zbija mu prędkość