Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Kradzież przesyłki przez firmę kurierską


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 32
  • 0

Kradzież przesyłki przez firmę kurierską

Witam, swoją przygodę z Orange Flex zaczynam w niezbyt przyjemny sposób. Choć to raczej nie wina Orange. Zakupiłem smartwatch w sklepie Orange Flex. Dzisiaj miało być jego doręczenie. Zadzwonił do mnie ktoś z firmy kurierskiej, z informacją że ma dla mnie puste pudełko 😄 i pyta co było zawartością, bo musi zgłosić kradzież/zagubienie w transporcie. Dodał też, że musi zaznaczyć odmowę przyjęcia przesyłki, co dla mnie jest absurdem, bo nikt się z paczką u mnie nie pojawił. Nie miałem więc czego odmawiać. Czy w takiej sytuacji zamówienie zostaje anulowane? A jeżeli tak, to czy będę mógł skorzystać ponownie z użytego podczas składania zamówienia, jednorazowego kodu rabatowego? No i jak długo może potrwać cały temat?

 

No i witam jako nowa osoba na tym forum!

15 ODPOW. 15

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Kradzież przesyłki przez firmę kurierską

@marcineq1988  witaj 🙂, z Twojego opisu można wywnioskować że ktoś próbuje wyłudzić Twoje dane, ale jeśli to faktycznie firma kurierska to czemu nie próbowała jednak dostarczyć przesyłki? Coś tu jest podejrzane, na Twoim miejscu skontaktowałbym się jednak z infolinią firmy kurierskiej, a później Flexa i przedstawił całą sytuację.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 300
  • 802
  • 8

Kradzież przesyłki przez firmę kurierską

Ta historia kupy się nie trzyma. Żaden kurier nie zadzwoni do Ciebie przed doręczeniem, bo jego nie interesuje co jest w środku. Równie dobrze może Ci dostarczyć powietrze i jemu nic do tego.

Skontaktuj się z infolinią firmy kurierskiej.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 32
  • 0

Kradzież przesyłki przez firmę kurierską

W międzyczasie zguglowałem numer telefonu i ludzie twierdzą, że faktycznie jest to kurier - w tym przypadku DPD. Ta osoba stwierdziła, że ma puste pudełko i że albo ktoś ukradł zawartość albo też wypadła ona i zagubiła się w transporcie. Zrozumiałem więc z tego, że pudełko jest otwarte i ten człowiek po tym stwierdził, że jest ono puste. DPD tyle razy już mi coś uszkodziło/zgubiło w transporcie, że szczerze mówiąc ta historia mnie jakoś mocno nie zdziwiła - jedynie wkurzyła, bo co prawda infolinia Orange twierdzi, że paczka (a raczej pudełko) do nich wróci i po prostu anulują zamówienie, ale wykorzystanego przy zamówieniu kodu rabatowego już nie odzyskam. Jutro będę dzwonić na infolinie Orange i DPD i dam znać, jak się sprawa zakończyła.

 

Dzięki za odpowiedzi!

Anonim

Nie dotyczy

Kradzież przesyłki przez firmę kurierską

@marcineq1988 jak już paczka wróciła do Orange nic z tym nie zrobisz, żadne kontakty z DPD nic nie dadzą. Zamówienie anulowane i po ptakach. Nawet jak ktoś nie odbierze paczki i kurier puści zwrot nie da się tego odkręcićTa wraca na magazyn centralny i nowe zamówienie. Orange ma taką procedurę aby odzyskać kod z zamówienia tylko musisz trafić na ogarniętego konsultanta.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Kradzież przesyłki przez firmę kurierską

IMHO ktoś tu coś sciemnia. BTW, @marcineq1988 jaki konkretnie procent przesyłek DPD Ci uszkadza/gubi? Bo napisałeś że było ich sporo, ale na ile dostarczonych bez problemu? Dopytuję, bo na dziesiątki przesyłek dostarczonych do mnie w ostatnich miesiącach przez DPD ani razu nie było nawet najmniejszego problemu. Opisany przez Ciebie przypadek wydaje mi się więc skrajnie nieprawdopodobny, chyba że ktoś jednak coś próbuje "ugrać". Tylko nie wiem kto i co właściwie...


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52625
  • 602

Kradzież przesyłki przez firmę kurierską

@marcineq1988  nigdy nie miałem problemów z żadną firmą  kurierską  ( z wyjątkiem stłuczek w paczce) i sam kontakt kuriera wydaje się dziwny. Zawsze jednak warto zgłaszać, bo zostaje ślad  i można się później powołać na określone zgłoszenie. Pytać i dochodzić prawdy czasem trzeba... Sprawa kodu, do odkręcania, a problem pustej paczki i tak się prędzej czy później  wyjaśni.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 32
  • 0

Kradzież przesyłki przez firmę kurierską

W moim rejonie notorycznie jest problem z jednym kurierem DPD. Z doświadczenia mogę powiedzieć, że jeżeli masz umówiony termin dostawy na dany dzień a kurier się nie pojawia, to Twoja paczka została uszkodzona i kurier kmini, jak ukryć to uszkodzenie. Połamali mi kiedyś łózko, co próbowali zamaskować dużą ilością taśmy i folii bąbelkowej. Ostatnio natomiast artykuły biurowe. Jeden kurier ma zawsze wyłączony telefon, nawet centrala nie mogła się z nim skontaktować a jak zapytałem o niego innego kuriera z DPD, to usłyszałem tylko "on tak zawsze ma" 🙂 całe moje osiedle zgłaszało już skargi na niego, bez skutku. Statystycznie powiedziałbym, że z co 3, może co 4 paczką jest coś nie tak, ale to pewnie dlatego że nie korzystam jakoś bardzo często z ich usług. Preferuję paczkomaty. Co skrajnie nieprawdopodobnego jest w tej sytuacji? Atak kosmitów? Terroryści? Nie. Zwykła chciwość ludzka chyba nie jest niczym nieprawdopodobnym. Nie obwiniam konkretnego kuriera, bo znam wiele historii, według których na sortowniach są ludzie prześwietlający wręcz niektóre paczki, pod kątem zawartości. No ale ktoś w DPD dał ciała i to nie jest żadna zmyślona historia 🙂


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Kradzież przesyłki przez firmę kurierską

Nie wiem jaka była sytuacja konkretnie, podzielę się swoimi doświadczeniami. Kilka miesięcy temu z DPD i orange kupiłem czujnik temperatury i wilgotności (testy są gdzieś na tym forum). Moja przesyłka została otwarta przez DPD w sortowni, ponieważ ktoś z łańcuszka dostaw orange w ołtarzewie zadeklarował błędną masę przesyłki. Była zbyt lekka. Podejrzewam, że w tej sytuacji mogło być podobnie. Ktoś zadeklarował wagę smartfonu, a nie smartwatcha który jest stosunkowo lżejszy niż telefon. Niestety nikt z Orange tym się nie przejął a o podobnych sytuacjach czytałem parę razy w internecie.
Anonim

Nie dotyczy

Kradzież przesyłki przez firmę kurierską

@marcineq1988 jej współczuję takich przebojów. Jak paczka poszła na powrót do Orange to niech oni się teraz z DPD dogadują. Proponuje następnym razem wybrać paczkomat.