Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Błąd 29 przy próbie wysłania SMS

ROZWIĄZANE

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 1708
  • 13

Błąd 29 przy próbie wysłania SMS

Hej hej,
natrafiłem na błąd 29 przy próbie wysyłania SMS i niestety ale "internety" nie podpowiadają, więc chciałbym poddać zagadnienie burzy mózgów :
- numer docelowy - "zagramaniczny" acz w UE (jest poprawnie wpisany z numerem kierunkowym kraju)
- SMS'y na numery w PL dochodzą bez problemu
- mój numer we Flex - aktywny 😉
- karta do płatności podłączona
- jestem w zasięgu 5G
- włączenie VoWiFi - bez zmian
- telefon - Pixel 7 Pro
- aplikacja do wiadomości - Google

Nigdy wcześniej nie próbowałem wysłać nic z tego numeru poza granice kraju.
Z karty innego operatora w tym samym telefonie wysyłanie SMS czy MMS na cały świat - bez problemów.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32709
  • 38357
  • 1384
9 ODPOW. 9

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32709
  • 38357
  • 1384

Błąd 29 przy próbie wysłania SMS

Masz środki (pakiet) na międzynarodowe?


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1735
  • 7499
  • 60

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32709
  • 38357
  • 1384

Błąd 29 przy próbie wysłania SMS

We flex trzeba mieć pakiet minut wymiennych na sms/mms na międzynarodowe.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 1708
  • 13

Błąd 29 przy próbie wysłania SMS

@tolek- tak. Jedyny temat, który się wyświetla dla "Orange problemy z sms" 😉

@Piotrekk85- ha! Byłoby to nietypowe (nie widziałem nigdzie takiej informacji w dziale "pomoc" ichniej aplikacji) - nie mniej jednak rzucę okiem czy gdzieś mogę "dorzucić" jakieś środki 😉


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32709
  • 38357
  • 1384

Błąd 29 przy próbie wysłania SMS

1000013034.jpg


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 1708
  • 13

Błąd 29 przy próbie wysłania SMS

@Piotrekk85- dziękuję - nie wpadłbym na to 😉 a przeorałem całą aplikację.

W moim odczuciu aplikacja jest źle napisana i wprowadza w błąd - w ustawieniach konta mam ODBLOKOWANE połączenia międzynarodowe, więc w polu "Twoje usługi" pojawia mi się "Roaming", który też jest odblokowany, rozmowy międzynarodowe (odblokowane), usługi premium, na które wrzuciłem 10 zł na wszelki wypadek (są więc ODBLOKOWANE) (NB: nic nie dało w moim przypadku) oraz aktywny Social Pass.
Nic więc nie wskazuje na to abym musiał gdzieś coś dopłacać.

Po kliknięciu w ten kafelek pojawia się pytanie "Dzwonisz za granicę z Polski?", a nie o dzwonienie mi chodzi, a o zdarzenie jednostkowe - wysłanie pojedynczego SMS'a.

Wystarczyłoby, aby pojawił się kafelek dodatkowych pakietów do dokupienia i w nich byłby pakiet złotówkowy na wychodzące do UE (plus) nie tylko sekundy ale też SMS/MMS.

W sumie dziwnym i nieintuicyjnym jest, że przy podłączonej karcie i WYŁĄCZONEJ blokadzie połączeń międzynarodowych muszę dodatkowo dokupić jakiś pakiet złotówkowy, skoro chcę wysłać jednego (słownie : JEDNEGO) sms, który kosztuje 50 gr, szczególnie, że nie płacę za ten pakiet jakichś groszy...

Nie mniej jednak - do poprawki przez Orange :
- aplikacja Flex w powyższym zakresie
- warto wypisać gdzieś kody błędów.

Miłego wieczoru 😉


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32709
  • 38357
  • 1384

Błąd 29 przy próbie wysłania SMS

Pisałem gdzieś pomysł czy przy AMie - brak zmian. A często to różnych usług trzeba wysłać 1 SMS międzynarodowy np do USA. Ceny zawrotne.

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 6018
  • 24540
  • 209

Błąd 29 przy próbie wysłania SMS

@Morciak 

No, we Flex jest więcej cudów w kontekście zagranicy. Bez pakietu, będąc za granicą, odbierać połączeń się nie da, ale za to (w tej samej zagranicy) można spokojnie nawiązywać połączenia przez WoWiFi (nadal bez pakietu).

 


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 1708
  • 13

Błąd 29 przy próbie wysłania SMS

@j131- dziękuję, że o tym piszesz, flex ma być dla właśnie zastępczym/dodatkowym numerem + dane w roamingu UE podczas wyjazdów i teraz wychodzi na to, że muszę chyba poszukać innej opcji w to miejsce z uwagi na te niezrozumiałe "korowody".