Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

📊 Propozycja zmiany gamifikacji na NO


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

📊 Propozycja zmiany gamifikacji na NO

Opierając się na tezie @Wiktor a, (tej ostatniej), obserwowałem wielu forumowiczów, więc to prawda. Można, jak chociażby w moim przypadku, bardzo szybko dojść do pewnego poziomu, po czym, jak w wdepniętym gwałtownie hamulcu rozklekotanego auta, karoseria na milimetry (punkty) wysuwa się do przodu, a koła już stoją (rozwiązania). Na drugim biegunie jest user z miękkim lądowaniem, i tak do ok. ósmego-dziesiątego poziomu może się szybko rozkręcić, bo przychodzi z problemem (ami), a potem zwalnia i nie widzi sensu, bo zachęta nijaka. Nie biorę pod uwagę "taktyka z własnymi rozwiązaniami". Coś pośrodku do zachęty i wypromowania powinno zadziałać od Zespołu NO, jeśli zależy im na zwiększeniu aktywności większej ilości forumowiczów. Może zwiększenie rangi za różne wygrane akcje? Nie jestem jednak zwolennikiem ciągnięcia kogoś w ten sposób na siłę za uszy. Jakaś rozsądna granica mobilizacyjna, a w następnym kroku pot i krew podstawą aktywności.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

📊 Propozycja zmiany gamifikacji na NO

@bronzub  jak ktoś chce to się wkręci w forum, a jak nie chce to żadne zachęty do tego nie doprowadzą, ja też zarejestrowałem się na forum z konkretnym problemem podczas przedłużenia umowy, po rozwiązaniu owego problemu zagłębiłem się bardziej w forum i mnie wciągnęło dlatego też że lubię techniczne nowinki i interesuje mnie nowoczesna technologia, gdyby tak nie było to pewnie zarzuciłbym aktywność na NO po rozwiązaniu mojego problemu i tak jest (podejrzewam) z osobami które są mało bądź wcale nie aktywne.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

📊 Propozycja zmiany gamifikacji na NO

@slav72 , luźna dyskusja do niczego nie sprowadza i  jest bez zobowiązań😊


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22113
  • 181

📊 Propozycja zmiany gamifikacji na NO

@bronzub 

Zauważmy jednak, że "taktyka z własnymi rozwiązaniami" jest moralnie podejrzana tylko dlatego, że rozwiązania są walutą na NO. Jeśli ktoś nie jest o tym przekonany, to absolutnie nic nagannego w oznaczaniu własnego postu jako rozwiązania nie widzi.

Anonim

Nie dotyczy

📊 Propozycja zmiany gamifikacji na NO

Mnie kręci tylko pisanie 😁

Rozwiązania i te wszystkie poziomy mogą nie istnieć. 

Tak w temacie trochę mi te kosmiczne poziomy nie pasują, ale świat się zmienia, to się dostosuje 😎


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2081
  • 7657
  • 31

📊 Propozycja zmiany gamifikacji na NO

a ja chciałbym zwrócić uwagę na taktykę "konia kują, a żaba nogę podstawia". W myśl tej taktyki niektórzy z najaktywniejszych forumowiczów budują swoją pozycję poprzez szybciutkie dopisywanie do każdego wątku swojej wypowiedzi, w której nie wnoszą nic nowego, a jedynie powtarzają to co napisali inni przed nimi. Takich bezużytecznych wpisów są dziesiątki (a może i setki) i to one budują im pozycję.

Napisałem w liczbie mnogiej, ale tak naprawdę mam na myśli jednego forumowicza. Ostatni z tego rodzaju wpisów popełnił dzisiaj o 16:32


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12959
  • 53240
  • 617

📊 Propozycja zmiany gamifikacji na NO

@Anonim  popieram.  Już dawno pisałem, że w sumie jakbym  wyzerował statystyki  to bym tak samo odpowiadał i udzielał się jak teraz...samo w sobie to że się pomaga,czy dzieli wiedzą i jest się przez to użytecznym daje satysfakcję. Nie powiem, że oznaczenie naszego  rozwiązania I to takiego zasłużonego, " wymeczonego" I opartego na głębszej wiedzy nie sprawia przyjemnosci, bo bym skłamał...To dopiero motywuje.  Punkty przestały być nagrodą samą w sobie już dawno...została tylko chęć pomocy I sprawdzenia swojej wiedzy i intuicji..


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

📊 Propozycja zmiany gamifikacji na NO

@pirenej to napisz jeszcze że chodzi o mnie i wylicz w ilu niby wątkach według Ciebie tak się dopisywałem...bo według mnie zdarzyć mogło to się kilka razy (nie setki jak piszesz), zresztą wiele osób tak robi. Osobiście taki dopisek traktuję jako swego rodzaju potwierdzenie.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2081
  • 7657
  • 31

📊 Propozycja zmiany gamifikacji na NO

Nie napiszę. Zasady Nasz Orange i netykieta nie pozwalają.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

📊 Propozycja zmiany gamifikacji na NO

@pirenej to już wiadomo że chodzi o mnie (sam to napisałem), Ciebie proszę o wyliczenia (gdyż napisałeś o setkach moich dopisków). Jeśli nie możesz tu to na PW. Jestem otwarty na krytykę ale oficjalnie prosto w oczy, a nie półsłówkami.