Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

📊 Propozycja zmiany gamifikacji na NO


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 614

📊 Propozycja zmiany gamifikacji na NO

To dla równowagi ja zostanę tam gdzie jestem 🙂 - w domu...


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

📊 Propozycja zmiany gamifikacji na NO


@ketrasaArturnapisał(-a)

@slav72  Przyznam się, że niżej nie sprawdzałem.


A widzisz, czasem trzeba spojrzeć też na "maluczkich" 😁😉😂

A tak na poważnie dlatego pisałem że pierwsza propozycja według mnie lepsza 👍 (z początku wątku od @Kinga).


Zespół Nasz Orange
  • 2832
  • 10889
  • 150

📊 Propozycja zmiany gamifikacji na NO

Hejka 🙂

 

Poprzednie rangi początkowo miały znacznie mniej poziomów, ponieważ nikt przy raczkowaniu forum nie spodziewał się tak zacnych osiągnięć. 😮😁 I dlatego w miarę upływu czasu dodawane były do nich nowe; przez co na początku wystarczyło mieć 10 rozwiązań i już zmieniał się poziom, a później od kopa po 130, dopiero 250, 500 itp.

 

Przebudowaliśmy to tak, aby nowy system był bardziej równoważny i spójny w osiągnięciach.

 

Nowy plan jest zupełnie nową gamifikacją z nowymi wyzwaniami, dlatego nie ma co ich tak ze sobą zestawiać.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

📊 Propozycja zmiany gamifikacji na NO

@Wiktor  skoro tak to przedstawiasz to dodam od siebie że "Dodatkowe wymagania" (choćby w formie lajków czy postów/komentarzy) powinny obowiązywać już od poziomu nr 1 (pierwszego). Takie moje zdanie.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 614

📊 Propozycja zmiany gamifikacji na NO

@slav72 Tu Cię poprę, bo prócz rozwiązań (do których nie każdy ma szczęście) ważna jest obecność, zabieranie głosu w dyskusji, testy i wsparcie innych forumowiczów. Tzw aktywność. Znamy przecież bardzo aktywnych w różnych dziedzinach z szeroką wiedzą i doświadczeniem, a niekoniecznie osiągających jakąś super wysoką rangę w punktacji NO. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52632
  • 708

📊 Propozycja zmiany gamifikacji na NO

@slav72 uważam, że nie powinno być od pierwszego poziomu. Początkowe poziomy powinny zostać dla zachęty. Jak ktoś z nowych się wciągnie, to poleci i na wyższe poziomy spełniając dodatkowe kryteria.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

📊 Propozycja zmiany gamifikacji na NO

@ketrasaArtur  ale przecież napisanie jednego postu/komentarza lub zdobycie jednego lajka dla osoby która się zarejestruje na forum nie jest żadnym problemem - nie przesadzajmy (zresztą osoby odwiedzające/rejestrujące się na NO przeważnie piszą od razu post z pytaniem do istniejących tematów lub zakładają nowy wątek tak więc zaraz zdobywają poziom, czyż nie?).


Zespół Nasz Orange
  • 2832
  • 10889
  • 150

📊 Propozycja zmiany gamifikacji na NO

Niestety nie wszyscy, którzy się zarejestrują, dodają posty. Gro z nich w tym obszarze jest nieaktywnych i ogranicza się do przeglądania lub polubiania wpisów. 🙁


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

📊 Propozycja zmiany gamifikacji na NO

@Wiktor  no ok, czyli może tak, skoro piszesz że gro osób zarejestrowanych nie pisze to czyli niech pozostaną "Obserwatorami" na trzech poziomach (np. zarejestrowany - 1 poziom, dodał 10 laków lub przeczytał 10 postów - 2 poziom, itd.), później "Poszukiwacz" (np. dodał 1 komentarz lub pytanie - 1 poziom, itd.) następnie podobnie z kolejnymi rangami i poziomami.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5473
  • 22036
  • 179

📊 Propozycja zmiany gamifikacji na NO


@Wiktornapisał(-a)

...

 

Przebudowaliśmy to tak, aby nowy system był bardziej równoważny i spójny w osiągnięciach.

 

...


No właśnie, do tego moje pytanie zmierzało. Każdy z nas ma dostęp tylko do swoich statystyk więc oczywiście ma pogląd subiektywny (a nawet stronniczy). Mnie się subiektywnie wydaje, że jeśli różnica między rangą "z samych punktów" i "z samych rozwiązań" przekracza  siedem to jednak coś jest niezbalansowane. Możliwe, że to moje statystyki są odstające, dlatego pytam czy ten balans jest oparty na statystykach czy arbitralny, dyktowany wyłącznie chęcią stworzenia silnej "presji na rozwiązania"? Żeby nie było niedomówień, o nic nie mam pretensji ani nie postuluję żadnych zmian, po prostu pytam jak to jest zrobione.