Nie mo┼╝na wy┼Ťwietli─ç tego wid┼╝eta.

­čôŐ Propozycja zmiany gamifikacji na NO

Poziom 27, Specjalista
  • 1745
  • 3821
  • 47

@ketrasaArtur 

W zarysie widziałbym to tak.

Najpierw wyb├│r motywu. Za┼é├│┼╝my neutralny motyw biologiczny urozmaicony kolorami. Zaczyna┼éoby si─Ö od Zielonego Szczypiorka a ko┼äczy┼éo na Pomara┼äczowym Tygrysie. Ro┼Ťlinek i zwierz─ůtek a tak┼╝e kolor├│w, nie m├│wi─ůc ju┼╝ o kombinacjach wystarczy na tyle rang ile si─Ö chce. Troch─Ö jak z nazwami kolejnych wyda┼ä Ubuntu.

Inny motyw. Powiedzmy lemowski. Zaczynałoby się od Lepniaka a kończyło na Elektrybałcie. Tu jest cała kopalnia neologizmów, nic tylko czerpać.

Mo┼╝e co┼Ť bardziej namacalnie zwi─ůzanego z niesieniem pomocy? Prosz─Ö bardzo, mo┼╝naby zacz─ů─ç od Ma┼éego Skauta a sko┼äczy─ç na Niewidzialnej R─Öce.

Mo┼╝e motyw komiksowy? Albo mitologiczny? Tu a┼╝ si─Ö roi od rozmaitych superbohater├│w sk┼éonnych pomaga─ç innym, niekoniecznie musia┼éoby si─Ö ich imiona "po┼╝ycza─ç" ale jako┼Ť tw├│rczo mo┼╝naby je przetworzy─ç, na przyk┼éad wzbogacaj─ůc je sr├│conym opisem "pomocowego" czynu. Taki Syzyf na przyk┼éad zupe┼énie podobne mia┼é zaj─Öcie do co bardziej aktywnych koleg├│w.

Nie pasuje? No to mo┼╝e z jakiej┼Ť (innej) bajki? Tam zawsze s─ů jacy┼Ť "pomagierzy". Taki na przyk┼éad "Gandalf Pomara┼äczowy"?

Kompletnego zestawu tak od ręki nie zaproponuję, ale mam nadzieję że przybliżyłem nieco mój punkt widzenia. W dodatku jutro wyjeżdzam i raczej na NO do końca tygodnia nie zajrzę tak że z góry przepraszam za ewentualny brak dalszej interakcji w tym temacie.

Poziom 36, Guru *
  • 7027
  • 14177
  • 218

Ja wola┼ébym Mistrz zamiast Guru, rang─ů " Prezes" te┼╝ by si─Ö przyda┼éa ­čść

Poziom 27, Specjalista
  • 1745
  • 3821
  • 47

Widz─Ö ┼╝e dyskusja zamar┼éa. Po kr├│tkiej przerwie wracam z nast─Öpuj─ůc─ů propozycj─ů.

Jest na razie 45 rang, ale 23 pocz─ůtkowych nie budzi kontrowersji(?), o nich nie pisz─Ö (cho─ç oczywi┼Ťcie i dla nich co┼Ť by si─Ö znalaz┼éo).
Trzeba ponazywać 22-24 rangi. Zmiana nazwy jest co około 6 poziomów czyli potrzeba tak naprawdę 24/6=4 nazw.
Aby pozosta─ç w konwencji greckiego panteonu, do kt├│rej pasuj─ů pozarangowi "Herosi", proponuj─Ö nast─Öpuj─ůce nazwy rang:

• filotes
  • gigant
  • tytan
  • olimpijczyk

Aby zapobiec "przestojom", zw┼éaszcza przy wy┼╝szych rangach, mo┼╝na system urozmaici─ç barwami. Zaczynaj─ůc od zielonej, poprzez ┼╝├│┼ét─ů a┼╝ do nawy┼╝szej i jedynie s┼éusznej czyli pomara┼äczowej. Efektywnie kolory pe┼éni┼éyby funkcj─Ö nieszcz─Ösnych gwiazdek od kt├│rych dyskusja si─Ö zacz─Ö┼éa.

Te same kolory powtarza┼éyby si─Ö przy kolejnych rangach. Barwy oczywi┼Ťcie mo┼╝naby te┼╝ wybra─ç inne, na przyk┼éad kojarz─ůce si─Ö ze sportem (br─ůz, srebro, z┼éoto) - to niejako sygnalizowa┼éoby istnienie rywalizacji (bez wprowadzania dysonansu z motywem przewodnim dzi─Öki idei olimpijskiej ┼é─ůcz─ůcej te systemy poj─Öciowe). Naturalnie nie wszystkie nazwy musia┼éyby koniecznie mie─ç barw─Ö.

Poziom 35, Ekspert
  • 2384
  • 3970
  • 155

A mnie tam wszystko jedno. Przez chwil─Ö mia┼éem fajny opis "Ogarni─Öty", czy co┼Ť podobnego ­čÖé

Poziom 36, Guru *
  • 3918
  • 10382
  • 166

Hej, Zespole NO, jak tam z tym tematem? ­čĄö bo widz─Ö ┼╝e utkn─ů┼é "w martwym punkcie" ­čśë

Poziom 18, Komentator
  • 140
  • 1135
  • 0

Propozycje @j131  najbardziej przypad┼éy mi do gustu z racji przyk┼éad├│w "rozlu┼║niania gumy". W kt├│rym kierunku i do jakiego momentu ( np."oszlifowany diament" w kolorze Orange jako najszlachetniejsza "zdobycz"), to mog┼éoby by─ç przedmiotem burzy m├│zg├│w na zapleczu, czy nie warto by by┼éo z tej okazji og┼éosi─ç kolejnego konkursu? Motyw przewodni z odrobin─ů komiksowego charakteru, mo┼╝e by doda┼é smaczku? Ja osobi┼Ťcie wol─Ö skomentowa─ç i podda─ç "cenzurze" ewentualne propozycje, chocia┼╝ niekoniecznie m├│wi─Ö o tym na serio­čśÇ