Nie mo┼╝na wy┼Ťwietli─ç tego wid┼╝eta.

­čôŐ Propozycja zmiany gamifikacji na NO

Poziom 37, Guru **
  • 6416
  • 16327
  • 268

Chyba si─Ö starzej─Ö... To tylko nazwy i tak osi─ůgalne dla garstki Forumowicz├│w... Najwa┼╝niejsza jest pomoc... Nawet ta nie punktowana.. Jakbym musia┼é zaczyna─ç od zera, to i tak robi┼ébym to samo i tak samo jak teraz... 

Poziom 37, Guru **
  • 12641
  • 25683
  • 473

@Kinga ca┼ékiem ciekawa propozycja zmian. Proponowa┼é bym troch─Ö inny przelicznik rozwi─ůza┼ä zrobi─ç id poziomu 36. Jako┼Ť dla mnie nie regularny skok jest. Raz 150, za chwil─Ö 100. Mo┼╝e skoki zrobi─ç od 20, potem 50, 100, 150, a nawet zacz─ů─ç ju┼╝ od poziomu 33, i zwi─Öksza─ç ju┼╝ o 20, potem od 36 np o 30 lub 50, od 40 150 itp.

Poziom 37, Guru **
  • 6416
  • 16327
  • 268

Zmierzam do PrzeGuru...ale jako┼Ť mi si─Ö to kojarzy "inaczej" ­čÖé To tylko nazewnictwo, ale..

Mo┼╝e jako┼Ť SuperGuru?

Poziom 36, Guru *
  • 3916
  • 10370
  • 166

...albo EkstraGuru ­čĄö?

Poziom 36, Guru *
  • 7024
  • 14169
  • 218

@PARANOJA  i @ketrasaArtur ┼éopatk─Ö i grabki ch─Ötnie przygarn─Ö do profilu ­čśë

Tak w temacie fajne zmiany i jestem za ­čśä

Poziom 37, Guru **
  • 6416
  • 16327
  • 268

@PARANOJA Ja to bym chcia┼é Z┼éot─ů ┼üopat─Ö lub Kopark─Ö...o co kiedy┼Ť walczy┼éem. 

Poziom 37, Guru **
  • 12641
  • 25683
  • 473

Kiedy mia┼éy by zmiany wej┼Ť─ç w ┼╝ycie?

Zespół Nasz Orange
  • 830
  • 4317
  • 44

@ketrasaArtur napisał(-a)

Kiedy mia┼éy by zmiany wej┼Ť─ç w ┼╝ycie?

Obecnie jest to propozycja, a terminu wprowadzenia zmian jeszcze nie mamy.

Poziom 36, Guru *
  • 3916
  • 10370
  • 166

W kwestii formalnej, czy wprowadzenie zmian b─Ödzie poprzedzone jakim┼Ť otwartym g┼éosowaniem, czy te┼╝ b─Ödzie uzale┼╝nione od decyzji Zespo┼éu NO?

Poziom 27, Specjalista
  • 1745
  • 3821
  • 47

W sumie mia┼éem si─Ö nie wypowiada─ç na ten temat bo uwa┼╝am ca┼é─ů t─Ö zabaw─Ö za odrobin─Ö dziecinn─ů.

Ale OK, czemu nie, skoro to si─Ö podoba to mo┼╝emy si─Ö bawi─ç.

Uwa┼╝am ┼╝e:

• Stosowanie wielkich liter w nazwach "rang" jest b┼é─Ödne. To nie s─ů nazwy w┼éasne. Nazwy tytu┼é├│w po polsku pisane s─ů zwykle ma┼éymi literami (np. magister, profesor). Zgoda, nazwy rang to nie to samo co tytu┼éy, ale mnie to i tak razi.
  • Termin "Guru", szczeg├│lnie je┼Ťli wyst─Öpuje w odmianach sugeruj─ůcych kolejne stopnie "wtajemniczenia", zaczyna kojarzy─ç si─Ö ze swoim religijnym pierwowzorem. To rodzi w─ůtpliwo┼Ť─ç czy nie ura┼╝a on uczu─ç religijnych wsp├│lnot hinduistycznych. Co gorsza, wywo┼éuje te┼╝ skojarzenia z okre┼Ťlonymi sektami. Pojedynczy "guru" jeszcze jako┼Ť uchodzi┼é, ale w takiej r├│┼╝norodno┼Ťci mnie niestety razi. Na NO te┼╝ od czasu do czasu wzbudza niezdrowe emocje.
  • Termin "specjalista" kojarzy mi si─Ö raczej pejoratywnie, jako "w─ůski specjalista", kto┼Ť kto mo┼╝e autorytatywnie wypowiada─ç si─Ö tylko na bardzo ┼Ťci┼Ťle okre┼Ťlone tematy.
  •  Mo┼╝e warto by┼éoby nieco bardziej si─Ö zmobilizowa─ç i zaproponowa─ç jaki┼Ť jednolity i dowcipny motyw dla ca┼éego tego nazewnictwa. Rozumiem ┼╝e nie jest to ┼éatwe, ale gdyby odpowiednio zach─Öci─ç to kto wie. Przyk┼éadowo konkursy na projekty badawcze Narodowego Centrum Nauki przez wiele lat mia┼éy tylko dora┼║ne, nic nie m├│wi─ůce nazwy. A┼╝ tu kt├│rego┼Ť roku og┼éoszono konkurs na... nazwy konkurs├│w. Wygra┼é motyw muzyczny i teraz konkursy maj─ů wdzi─Öczne nazwy typu: Preludium, Sonata, Opus, Maestro i wiele innych. Wszystkie one s─ů zwi─ůzane z muzyk─ů, mimo i┼╝ konkursy dotycz─ů bada┼ä naukowych we wszystkich obszarach wiedzy. Preludia s─ů oczywi┼Ťcie dla ┼╝├│┼étodziob├│w a Maestro dla do┼Ťwiadczonych badaczy. W przypadku rang na forum NO, skoro maj─ů one odzwierciedla─ç przede wszystkim stopie┼ä zaanga┼╝owania w pomaganie innym, to jestem przekonany ┼╝e da┼éoby si─Ö jaki┼Ť dobry motyw wiod─ůcy znale┼║─ç.