Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zamykanie tematów?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zamykanie tematów?

Dla mnie kwestia tego czym być NO? Dla niektórych mimo wszystko komputer, przeglądarka, internet, NO są pewną "barierą cyfrową". Możemy równie dobrze dawać bany za dublowanie tematyki. Tylko po co? Takich tematów za 5 lat będzie jeszcze więcej...

Takie tematy póki nikt w nich nie napisze lub nie zaznaczy rozwiązania nie są nigdzie eksponowane.

Spójrzcie też, że wiele klasycznych liniowych forów umiera. Bo niestety świat się zmienia. O wiele jest wygodniejsze dla większości dyskutowanie nieliniowe jak np. na Facebooku. Jest o wiele mniejszy tzw. próg wejścia.

Kolejne pytanie do kogo ma być skierowane NO? Obecnie mamy dość szeroką przepaść tematyczną - zaczynając od tematów wynikających pozornie z lenistwa (jaki problem znaleźć sobie cennik i sprawdź stawki za połączenia lub komendę sms do włączenia usługi np. nie chcę schodków) do mocno technicznych (głównie konfiguracji urządzeń np. do światłowodu). O ile w sprawach technicznych ścisłość i porządek jest potrzebny, o tyle np. temat rejestracji czy "nie chcę schodków" (mimo, że łatwo znaleźć informacje) powodował wiele zapytań.
Pozornym rozwiązaniem jest kasowanie/ukrywanie, ale podejrzewam, że i statystyki polecą w dół, jak mogą się pojawić się problemy techniczne - bazodanowe.
Zamykanie? Dałeś @Anonim przykład rejestracji. Jeśli wątki od razu były zamykane, to czy osoby co pisały lub dopisały się po kliku miesiącach znalazły by inne miejsce by rozwiązać swoją sprawę? Może zadzwonią na BOK, może zapytają się na profilu OPL na fejsie, a może pójdą do konkurencji (także tej magnetowej 😛 ).

Z jeszcze innej strony wiele osób narzekało, że ciężko dodzwonić na bok. Podejrzewam, że ciągle sporo osób dzwoni w sprawach na tyle ogólnych, które z powodzeniem mogą być rozwiązane na NO - tu chyba jest rola NO. I nie rozumiem po co osobom poszukującym rady/pomocy - utrudniać zadanie pytania.
Anonim

Nie dotyczy

Zamykanie tematów?

Ja skomentuje to już tak - z mojej sugestii i pytania zrobiła się ogromna wiosenna burza, może i dobrze po pobudzi nasze szare komórki do myślenia 🙂 Ja kończe dyskusję i kończę ją w ten o to sposób:

indeks.jpg

Edit zgodnie z zaleceniem @Anonim 🙂 @Piotrekk85 chyba się źle rozumiemy - nie chce zamykać wszystkich tematów 🙂 Ale niektóre bonusy za rejestrację są już nieaktywne - są historią. Dlatego sugeruje by takie tematy zamykać - jak ktoś wpisze sobie w Naszą Wyszukiwarkę (o jaka fajna nazwa) słowo bonus to wyświetli mu się kilka aktywnych tematów - tematów w których najprawdopodobniej znajdzie odpowiedź lub pod nim zada swoje pytanie, a nie 30 tematów - chodzi mi tylko o uporządkowanie - jeśli nie jesteście za blokowaniem tematów, oki, to pomyślmy chociaż nad jakimś archiwum w których to będą wszystkie wątki które są już nieaktualnymi promocjami, konkursami, ustawianiami, etc.... Może kiedyś wspomnicie moje słowa że za jakiś czas zrobi się tutaj nam wielki "korek" podobnych tematów i tym samym Nasz Orange straci na atrakcyjności. Co do słów @Piotrekk85 - zgadzam się z Tobą że fora internetowe umierają - to może zaproponujmy kolejne rozwiązanie - czat z Orange Heros??? 🙂 😜 Kot: LOL


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zamykanie tematów?

Co do czatu - nie, nie, nie 😛 ja nie jestem celebrytą 😛

Temat bonusów za rejestrację nie jest wg mnie wygasły. Cały czas rejestracja jest aktualna, ktoś może jeszcze obudzić się ze starym numerem. Obecnie jest jeszcze bonus za adres+marketing.

Strona główna nie zawiera tych wpisów.

Jakiś problem jest z wyszukiwarką, ale ona jest chyba "tematem zmian" i nie raz dyskutowaliśmy w innych wątkach czy na żywo na zlocie.
Anonim

Nie dotyczy

Zamykanie tematów?

Dobrze to niech zostaną aktywne te tematy w których jest mowa o Bonusie za podanie danych adresowych etc...a te okresowe promocje za rejestrację które już były i ich nie ma niech zostaną "zablokowane"??? @Piotrekk85 napisz mi po co one mają być aktywne - po co użytkownik który do nas przyjdzie ma pisać pod "nieaktualnym" wątkiem i "zaśmiecać" tematykę, po co 30 aktywnych wątków na jeden temat?? Niech ta osoba dostanie tylko dostęp do aktywnych tematów w których mowa jest o aktualnym bonusie i niech tam się produkuje jak ma taką ochotę 🙂 A My mu pomożemy jak tylko będziemy potrafili 🙂 Z niektórych promocji nikt już nie skorzysta, chyba że cofnie się w czasie 😛 Emotikon: LOL Tak więc zablokujmy je by miec tutaj porządek. Czy ktoś wystartuje jeszcze np. w konkursie który był 10 msc temu - laureaci ogłoszeni, po konkursie zostały tylko wspomnienia - po co ktoś ma pisać pod tym tematem i zaśmiecać forum?? Po co poźniej robić moderastorom pracę - przenoszenie tematu?? Mówię o pojedynczych blokadach na niektóre tematy a nie o blokowaniem wszystkiego co się da i co wpadnie Ci w ręce 😜 😜  I taką blokadę mógłby tylko założyć autor tematu dla uściślenia. Pozdrawiam, idę na spacer 😜


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Zamykanie tematów?

To może jakaś kompromisowa droga.
0) domyślnie nie zamykamy
1) o zamknięciu decyduje autor lub moderator (np. gdy dyskusja jest mocno niemerytoryczna)
2) po zamknięciu w ostatnim wpisie dodajemy notkę w stylu:
- Zamknęliśmy temat bo (powód).
- Zapraszamy do założenia nowego tematu. Nie wiesz jak? Zajrzyj tutaj (link).
- Jeśli chcesz otwarcia tematu, napisz do moderatora.
Anonim

Nie dotyczy

Zamykanie tematów?

@Piotrekk85Niech wypowiedzą się moderatorzy w tej sprawie jaka zapadła decyzja ?Ja chcem i @Anonim a ty nie.

 

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Zamykanie tematów?

@Anonim 

Myślę, że Zespół NO jeszcze nie podjął decyzji czy zamykać, a jeśli tak to co...

Anonim

Nie dotyczy

Zamykanie tematów?

@Misiek62Też poruszałem temat zęby modelatorzy nie robili sztucznego zamykanie jako rozwiązaniem tematu tylko autor tematu ?


Zespół Nasz Orange
  • 1102
  • 7694
  • 79

Zamykanie tematów?

Osobiście myślę, że dyskusja, która się tu rozwinęła jest na tyle ciekawa, że możemy to przedyskutować na drugim zlocie społeczności 🙂 

W temacie rozwiązań @Anonim autorowi dajemy pierwszeństwo w wyborze rozwiązania z prośbą o oznaczenie, podobnie jak Ty wczoraj, za co dzięki śliczne 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Zamykanie tematów?


Artur napisał(-a):
A możecie podrzucić przykłady takich tematów, które powinny zostać zamknięte?

@Artur, np. mój aprilisowy Emotikon: Bardzo szczęśliwy No i po przeczytaniu całej zawartości tematu, może też ja swoje trzy grosze wrzucę. Autor, któremu da się do ręki narzędzie, że tak powiem lektorskie, niemożliwe do zmodyfikowania, niech ma dostęp do zamknięcia swojego tematu z pozycji profilu, pod którym wiszą jego tematy. Albo moderator, który uzna to za stosowne. Sęk w tym, że aby ta czynność mogła być dokonana, należałoby autorowi/moderatorowi wręcz dać taki pop-up, że jak nie zdefiniuje powodu zamknięcia, to operacja zostanie anulowana. Powielanie tematów (na swoim dzisiejszym przykładzie) nie powinno być uciążliwe, skoro istnieje hierarchia dat tematów i postów. Nie założyłem nowego, bo temat taki sam mi wyskoczył w podpowiedziach i żeby nie powielać, musiałem przekopać cały i się do tego odniosłem (cytat z @Wiktor). Zamykanie ma sens taki sam (@Anonim), jak zakładanie, z propozycjami kompromisowymi (@Piotrekk85). Samo wyszukiwanie jest o niebo bardziej utrudnione, aniżeli po wpisaniu treści nowego tematu. One tętnią swoim życiem tak długo, jak długo ktoś, kto życzy sobie subskrypcji i powiadomień, a pojawiają się tam nowe treści od żądnych wiedzy, a także kochających czytać czy komentować. Na drugim biegunie są członkowie Społeczności, którzy zakładają temat czy to z wygody, prostoty procedury, czy też nie lubią szukać "igły w stogu siana". Trzeba uszanować wszystkich, którzy tutaj trafiają. Bo kto chce poczytać offline, to nigdy nie dołączy do forum. Podkreślam, zamykanie tak, i prowadzenie "za rączkę" zakładających temat ze swoim małym, dużym czy bardzo trudnym problemem też na tak. "Nie warto rozdrapywać ran, tam gdzie to zbędne, a dywan czerwony na zachętę wykładać przed każdym userem." Pod warunkiem, że nie zasłuży na bana! Emotikon: Szczęśliwy