Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Sugestie, pomysły na zmiany w Nasz Orange

ROZWIĄZANE

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Sugestie, pomysły na zmiany w Nasz Orange

A nie zamierzacie zmienić modelu działania forum?
Obecnie jeśli sprawa osoby piszącej wymaga rejestracji zgłoszenia przez Mój Orange lub infolinie.
Nie zamierzacie tutaj zrobić jakieś zakładki kontaktowej lub czatu?

Ekspert AMA
  • 416
  • 920
  • 56

Sugestie, pomysły na zmiany w Nasz Orange

Nie, chat nie tutaj zdecydowanie. Chat masz już w aplikacji mobilnej jako kanał plus na stronie kontaktowej na www po wyborze tematu zapytania. Pamiętajmy że Nasz Orange jest elementem dużego organizmu w którym wszystko pełni swoją funkcję.

Społeczność z definicji ma być miejscem rozwiązywania problemów nie związanych z danymi osobowymi plus miejscem gdzie chcemy z Wami pracować nad nowymi tematami (co np. zrobić dalej w Mój Orange czy nawet w ofercie).

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Sugestie, pomysły na zmiany w Nasz Orange

To nie wiem po co kopiować w Bazie wiedzy informacje, które są na portalu.

Można zrobić np. działu do konfiguracji telefonów, aby każdy mógł dodać screeny ze swojego modelu, np ode mnie L3 II Swift (E-430) - jak powinno wyglądać skonfigurowanie połączenia z netem. Rozszerzyłoby to znacząco bazę ze strony ustaw.orange.pl a te tematy były popularne na starym forum.

 

2016-07-19-23-06-50.jpg2016-07-19-23-07-03.jpg2016-07-19-23-07-15.jpg2016-07-19-23-07-31.jpg2016-07-19-23-07-58.jpg2016-07-19-23-08-10.jpg2016-07-19-23-08-24.jpg


Ekspert AMA
  • 416
  • 920
  • 56

Sugestie, pomysły na zmiany w Nasz Orange

zdecydowanie się zgadzam. Informacje na portalu docelowo mają obejmować tylko najcześciej czytane artykuły tak aby łatwo było do nich dotrzeć. Pozostała cześć a w szczególności specyficzne przypadki mają być na Nasz Orange.

Część artykułów obecnie jest można powiedzieć także testowo aby zobaczyć co i jak warto publikować.

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 721
  • 1685
  • 34

Sugestie, pomysły na zmiany w Nasz Orange

@Piotrekk85 super pomysł.

Dostajesz ode mnie:

 

like.png

 

 


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 625
  • 1513
  • 21

Sugestie, pomysły na zmiany w Nasz Orange

Ktoś nie tak dawno powiedział że przeciętny użytkownik telefonu komórkowego wykorzystuje nie więcej jak 20% jego możliwości.

 Przejrzałem menu w moim A3 i okazuje się że ja nawet nie wiem co niektóre funkcje znaczą , do czego służą..... 😄  To niby jak ja je mam używać jak nie wiem co to jest?

I tak przyszło mi do głowu żeby zrobić taką tabelę/spis wszystkich możliwych funkcji telefonu komórkowego z ich nazwami, skrótami i opisem.

Miałem założyć temat ale postanowiłem napisać tu bo może już taka tabela istnieje? 😄


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Sugestie, pomysły na zmiany w Nasz Orange

Wątpie by coś takiego było. Telefon który masz czyli A3 może mieć różne wersje Androida i niektóre różne funkcje (ale na 99% i tak nie wiele z nich skorzystasz).

 

Bo z jednej strony masz hardware - czyli twardy sprzęt, w który wyposażył go producent. A potem system operacyjny - coś od Google+ coś od operatora+ coś od producenta telefonu.

 

Ostatnio bawiłem się wersjami developerskimi Androida i zupełnie opisanej i aktualnej dokumentacji nie znalazłem.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Sugestie, pomysły na zmiany w Nasz Orange

Poza tym moglibyście informować jako pierwsi o promocjach w ofercie na kartę. Wszystkie portale o braży telekomunikacyjnej napisały już o darmowym pakiecie 1GB a na stronie Orange czy blogu informacji nie ma 😕


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 625
  • 1513
  • 21

Sugestie, pomysły na zmiany w Nasz Orange


Piotrekk85 napisał(-a):

Wątpie by coś takiego było. .....

Bo z jednej strony masz hardware - czyli twardy sprzęt, w który wyposażył go producent. A potem system operacyjny - coś od Google+ coś od operatora+ coś od producenta telefonu.

 


Nie zrozumiałeś o co mi chodziło... 😞   A3 był tylko przykładem...

 Chodzi mi o stworzenie uniwersalnej tabeli z opisami wszystkich funkcji występujących    we wszystkich komórkach.

Ty wiesz np co jest do czego ale do Orange, czyli do źródła  przychodzi większość ludzi po wiedzę.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Sugestie, pomysły na zmiany w Nasz Orange

Wow! To byłaby niezła tabela i całkiem gruby podręcznik. Na pewno trzeba byłoby dużo czasu spędzać przy aktualizacji, ale gdy będzie nas tu więcej i jeśli ustalimy sobie jakieś ograniczenia, np. zajmujemy się tylko urządzeniami produkowanymi po 2015 r. to można byłoby się o coś takiego pokusić.

 

Dobrze rozumiem, @Jozefg, że myślisz o takiej tabeli, w której byłaby nazwa funkcji i jej krótki opis? Np.

Hotspot - zamienia nasz telefon w router Wi-Fi (umożliwia innym urządzeniom korzystanie z internetu w naszym telefonie).

VPN - uruchamia "prywatną sieć", często używany w firmach do przekazywania poufnych informacji, wymaga dodatkowej konfiguracji.

(...)