Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Słownik a błędy

ROZWIĄZANE

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36175
  • 1366

Słownik a błędy

Wszystkie słowa z załącznika są w większości słowników języka polskiego. I sjp.pl i pwnowskim, i ten z libre czy open offica. Język jest żywy, wiele słów jest mało znanych, sugerowałbym przejrzenie słownika i usunięcia wg uznania zbędnych słów.

Poza tym zastanawiam się na ile NO robi cache na poziomie użytkownika, czy leci to z serwera.

Anonim

Nie dotyczy

Słownik a błędy


Piotrekk85 napisał(-a):

I na nasz orange w pełnym edytorze też możesz włączyć...

2017.04.21_09h33m22s_001.png


@Piotrekk85, piszę, bo włączyłem, się położę i będę piwko pił, jak będzie się słownik "pluł". Później dokonam edycji posta, po zignorowaniu wszystkiego. Z tych wyrazów nie podkreślił błędu  w wyrazie pisze(piszę). Nie da się też, z sugestii okienka, poprawić wyrazów: poloze(położę);bedzie(będzie); Puzniej(Później). Z poziomu programisty (raczej) problem jest do ogarnięcia.PS. Poprawiłem, jak obiecałem Emotikon: Bardzo szczęśliwy Później.JPG2017-04-21 F12.png

Anonim

Nie dotyczy

Słownik a błędy

@AnonimMoże przypomnę z skąd te błędy klik

Anonim

Nie dotyczy

Słownik a błędy


vdsl2 napisał(-a):

@burebusekMoże przypomnę z skąd te błędy klik


Tę stronę wątku przeczytałem, ale dalej nie kumam, czemu miałbym się "gimnastykować"?

Mój syn jest programistą i chociaż ich języka nie ogarniam, to jednak, gdy program jest dopracowany, to nie "sypie" się co rusz. Owszem, zdarza się kiks, ale oni są od tego.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36175
  • 1366

Słownik a błędy

Może @Piotrek lub ktoś inny z zespołu NO się wypowie, czy to błąd czy celowe zachowanie.

Nasz Orange nie jest tworem robionym od zera, a korzysta z systemu zarządzenia treścią tzw. CMS zwanym Lithium. Przy wyborze odpowiedzi pełnej mamy dwa tryby: Tekst sformatowany i HTML. W sformatowanym mamy słownik Lithium, w HTML mamy przeglądarkowy.

2017.04.21_12h07m24s_001.png

Obydwa słowniki mają opcję uczenia i ignorowania błędów na poziomie użytkownika.

Anonim

Nie dotyczy

Słownik a błędy

@Piotrekk85, wszystko wygląda fajnie, lecz dla użytkownika, słownik na poziomie co najmniej podstawowym (tak mi się wydaje) powinien być łatwiejszym narzędziem. Czyli, klikając w ikonkę i po podkreśleniu błędu(ów), daje sugestywne podpowiedzi. Niestety, czasem brak synonimów. Natomiast w głowie powinna "zapalić się czerwona lampka", czy aby mnie na lekcjach j.polskiego w szkole coś nie ominęło na kartkówkach z ortografii oraz stylistyki.
Anonim

Nie dotyczy

Słownik a błędy


Piotrekk85 napisał(-a):

Może @Piotrek lub ktoś inny z zespołu NO się wypowie, czy to błąd czy celowe zachowanie.

Nasz Orange nie jest tworem robionym od zera, a korzysta z systemu zarządzenia treścią tzw. CMS zwanym Lithium. Przy wyborze odpowiedzi pełnej mamy dwa tryby: Tekst sformatowany i HTML. W sformatowanym mamy słownik Lithium, w HTML mamy przeglądarkowy.

2017.04.21_12h07m24s_001.png

Obydwa słowniki mają opcję uczenia i ignorowania błędów na poziomie użytkownika.


 

@Piotrekk85Taki problem jest od dawna.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32312
  • 36175
  • 1366

Słownik a błędy

Wg mnie to nie problem. Sęk tym, że słownik Lithum mniej jest używany i mniej się uczy. Ew. ktoś nie uwzględnił w nim polskiego "głoskowania" a jedynie literowanie. Przynajmniej teraz rozumiem o co chodzi, bo na początku nie rozumiałem. To już dalej decyzja włodarzy NO 🙂
Anonim

Nie dotyczy

Słownik a błędy

@Piotrekk85 Dobrze, że wreszcie załapałeś.