Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

orange sam włączył płatną usługę


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 6
  • 0

orange sam włączył płatną usługę

Powtórka z rozrywki, bo chyba to już kiedyś było i nie wiem czy przypadkiem nie skończyło się karą. Żeby być uczciwym- to nie tylko praktyka orange.

Ale do tematu- wczoraj dostałem smsa z informacją o super hiper usłudze "bezpieczne dziecko w sieci" i linkiem do aktywacji. smsa olałem, bo totalnie nie jestem zainteresowany tym czymś. Dziś rano dostaję 2 smsy. Pierwszy z kodem autoryzacyjnym (kod autoryzacyjny to końcówka z linku z smsa z dnia poprzedniego). Kolejny sms z informacją że usługa została włączona. Od razu ją wyłączyłem na stronie. Po czym przestała być widoczna. Napisałem na czacie żeby mieć pewność czy jest wyłączona i czy nie jest aktywna też na moim drugim numerze- tamten jest w radiu w samochodzie i nie dostaje na niego smsów. No i właśnie tu jest ryzyko największe. Jeśli karta jest w urządzeniu, które nie dostaje smsów, ktoś zablokował smsy od orange, bo ten lubi spamować mimo braku zgód, albo zignorował to myśląc że to oszustwo, to może mieć aktywną niechcianą płatną usługę. W smsie mówiącym o włączeniu usługi jest informacja, że można to wyłączyć przez stronę, albo wysyłając smsa. Sam sms ma 4 linki w sobie i informację o 12zł miesięcznie. Nadawca smsa "info". Tyle się mówi że tego typu smsy to często oszustwo i ktoś może tak potraktować smsa od nich.
Problem jest też taki, że nie widać "bezpieczne dziecko w sieci" w usługach i nie można sprawdzić jaki jest jej status (ja jej nie znalazłem). Widoczna jest tylko w aktywnych, kiedy jest aktywna.
Włączyli sami płatną usługę i przerzucają wyłączenie jej na użytkownika. Miło, że chociaż poinfmowali smsem o włączeniu płatnej usługi, szkoda że włączyli ją samodzielnie bez mojej zgody. Znowu orange chce dostać karę od uokik?

2 ODPOW. 2

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36214
  • 1366

orange sam włączył płatną usługę

Dostałeś pewnie sms klasy zero. Wtedy jeśli kliknąłeś ok by zamknąć wiadomość, byla zgoda. Należy kliknąć anuluj. Reklamuj, zgłaszaj - może kiedyś się zmieni.

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 6
  • 0

orange sam włączył płatną usługę

No właśnie nie. Normalny sms z 80203.

 

A nawet gdyby to był flash, to nie zapisywałbym takiej wiadomości, którą uważam za spam. Zawsze wybrałbym opcję gdzie nie wyraża się zgody.

Tak na marginesie wiadomości flash nie widziałem od wieeeeelu lat. W ogóle są one jeszcze używane?