Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

brak internetu po przejściu z WiFi na GSM


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 18
  • 29
  • 0

brak internetu po przejściu z WiFi na GSM

od jakiegoś tygodnia, nagle, znikąd powstał mi problem, ze jak dość długo jestem na WiFi (tak na oko 2-3 godziny) to jak wyjdę z zasięgu czy ręcznie się przełącze to mimo ikonki 4G nie ma internetu. To znaczy dla urządzenia on jest tylko nic się nie wczytuje. To nie jest problem stricte w połączeniu tylko jakby w sieci tak ustanowionej. Zauważyłem, ze po prostu Orange z jakiegoś powodu blokuje bramę - komórka wysyła pakiety co widzę na monitorze sieci ale absolutnie nic już nie wraca. Jak na chwilę rozłączę GSM (przez airplane mode) to wszystko włączą się szybcuiutko. Jest nowe IP bramy od razu (inne niż te, które wcześniej nie działało i nie chciało się zmienić mimo to). Jedynie co mi przychodzi do głowy, ze Orange zmienił coś w konfiguracji sieci. Zresetowałem ustawienia sieciowe ręcznie ustawiłem APN ale nic to nie dało.

Dodam, ze jak jestem non-stop na internecie z GSM to się to nie dzieje, musi być dość długa przerwa w używaniu internetu komórkowego.

38 ODPOW. 38

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

brak internetu po przejściu z WiFi na GSM

Jaki model telefonu? Która wersja Androida?

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 18
  • 29
  • 0

brak internetu po przejściu z WiFi na GSM

Asus Zenfone 4 bez żadnych modyfikacji systemu

Screenshot_20191120-212413.jpg


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

brak internetu po przejściu z WiFi na GSM

A w ustawieniach wifi masz płynne przejście? Nie aktualizowales ostatnio softu?

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 18
  • 29
  • 0

brak internetu po przejściu z WiFi na GSM

nic kompletnie nie zmieniałem, jak pisałem to się pojawiło znikąd. Płynne przejście działa jak to było cały czas wcześniej. Jedynym wyznacznikiem problemu jest czas odłączenia transferu komorkowego. Jeśli jest on wystarczająco długi to się to stanie. Jak trwa odpowiednio krótko (np. godzinę) to nie ma żadnego problemu. Istotna jest tu konieczność pobrania nowego IP, które sie samo nie dokonuje i sprzęt uważa, ze ten który był przydzielony przed rozłaczeniem transferu to jest ten właściwy, nawet po 10 godzinach na WIFI.

 

Ostatni update softu miałem 1 wrześnie i po tym wszystko działało ok ponad miesiąc.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

brak internetu po przejściu z WiFi na GSM

Samo się nic nie dzieje. Trzeba posprawdzać ustawienia telefonu.

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2002
  • 6148
  • 69

brak internetu po przejściu z WiFi na GSM

@Halvik Możesz wstawić screeny z ustaleniami apn do internetu?

Anonim

Nie dotyczy

brak internetu po przejściu z WiFi na GSM

@Halvik  jak włączysz w telefonie opcje programisty, tam jest opcja wymuszania używania danych mobilnych, jak przestaniesz korzystać z wi-fi, powinno z automatu na LTE  czy 3G przeskoczyć.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 18
  • 29
  • 0

brak internetu po przejściu z WiFi na GSM

dzięki za zainteresowanie

Screenshot_20191121-000743.jpgScreenshot_20191121-000752.jpgScreenshot_20191121-000758.jpg


Screenshot_20191121-000743.jpg

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 18
  • 29
  • 0

brak internetu po przejściu z WiFi na GSM

jeszcze nigdy tych opcji nie włączałem i tam pod "Mobilna transmisja danych zawsze aktywna" jest włączone. Teraz myślę, ze jak wylacze to może rozwiązać mój problem. Przetestuję i dam znać.