Nie można wyświetlić tego widżeta.
Poziom 27, Specjalista
  • 1493
  • 895
  • 50

Samodzielna wymiana karty SIM przy użyciu startera prepaid

Filia Poczty Polskiej w tym centrum Handlowym co partner Orange bez problemów kupiłem starter. Emotikon: Szczęśliwy Ale kobieta, która już lata pracuje i zna się na rzeczy Emotikon: Szczęśliwy 

Poziom 27, Specjalista
  • 1493
  • 895
  • 50

Nowy Post:

Potwierdzam - Samodzielna wymiana SIM - działa.

Bez problemowo wymieniłem zużytą kartę SIM Emotikon: Szczęśliwy

Poziom 18, Komentator
  • 42
  • 39
  • 0

[ Edytowane ]

Podepnę się pod temat. Ponieważ, albo moja karta ,albo telefon zaczyna ostatnio wariować to postanowiłem wydać te 15 zł i sprawdzić usługę. Często po po ponownym uruchomieniu telefonu miewałem takie akcje,że telefon nie chce pokazać od razu cyfr na ekranie w celu wbicia kodu PIN , i wlaściwie tylko to mnie skusiło. Było to uciążliwe gdyż czasem udało mi się go załączyć za piątym razem , a czasem dopiero za 15-tym.

Czasem udawało się od razu jak przed załączeniem włączyłem tylko zasięg 2G ,lecz czasem i to nie pomagało. Dodam ,że na codzień mam ustawione ,aby automatycznie wybierał sobie 2G/3/4G. Czasem pomagało wyjęcie karty sim i ''czyszczenie jej'' delikatnie o spodnie ,ale to i tak nie zawsze. 

Starter zakupiłem w Kolporterze za 5złotych- sprzedawczyni nie była natrętna,czy marudna, lecz sama podczas sprzedaży podkreśliła,że muszę ją sobie zarejestrować w domu na internecie.

-ale nie chciałem tracić pół dnia ,że jestem w temacie i wiem co zrobię z tym starterem po powrocie do domu.

Potem według instrukcji najpierw kod PUK obecnej karty. Potem dostałem potwierdzenie od operatora. Potem kod PUK i numer telefonu mowej niewyłamanej karty. Kolejne potwierdzenie , poczym po niecalych dwóch minutach stara karta straciła zasięg. Wszystko jak podręczniku. Włożyłem nową kartę i mogę się już cieszyć nową kartą bez pinu.  Emotikon: Szczęśliwy

Ktoś tam wyżej pytał czy na opakowaniu pisze czy z pinem czy nie. Na kartoniku jest jedynie obrazek z w jakim rozmiarze znajduje się w środku starter.  A więc niestety nie pisze. Dopiero po zakupie i wyjęciu startera jest napis MC na karcie SIM.

Poziom 20, Pasjonat
  • 89
  • 58
  • 5

Wymieniłem samodzielnie już kilka kart SIM - żaden z zakupionych starterów Orange na kartę z ofertą głosową nie posiadał kodu PIN, więc można zaryzykować te 5 złotych. Najlepiej poszukać kart 3w1 (w trzech rozmiarach) z datą ważności do 2018-12-31 lub 2019-12-31. W końcu pozbyłem się zbędnego PINu na kilku numerach swoich i rodziny :-)

Jedna uwaga: po użyciu do wymiany karty ze startera pozwalającego na samodzielny wybór numeru telefonu po pierwszym uruchomieniu pojawia się menu zmiany numeru: nie chciałem sprawdzać czy rzeczywiście technicznie DA SIĘ w ten sposób zmienić numer, ale trzeba uważać i nie ryzykować klikania po tym menu, by swojego numeru nie stracić ;-)

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 38, Guru ***
  • 16176
  • 7614
  • 840

Jak masz numer prepaid i nie masz Zetafona, takie menu można wywołać kodem - więcej info http://www.orange.pl/kid,4000377334,id,4003710768,title,Zmien-swoj-numer-telefonu-,article.html
Warto pamiętać, że zmiana numeru jest nieodwracalna.
Proszę o zagłosowanie na pomysł tutaj.
0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 18, Komentator
  • 149
  • 62
  • 0

[ Edytowane ]

Ron napisał(-a):

Oficjalne info na temat Wymiany Karty SIM na Blog Orange Emotikon: Szczęśliwy

Z linka, który podałeś wynika, że w ofertach na kartę wymiana karty SIM, która nie wspiera LTE jest darmowa? Może to ktoś potwierdzić?orangeWymiana.jpg

Na blogu niby potwierdzone, ale mnie to jakoś nie przekonuje...

0 Lubię to
Odpowiedz
Zespół Nasz Orange
  • 566
  • 1251
  • 19

@piotrKawiory Jest dokładnie jak napisał Damian na blogu. Bezpłatna wymiana karty Sim nie wspierającej LTE, jest możliwa w salonie Orange.

| Założyłeś temat? Pamiętaj, aby oznaczyć najlepszą odpowiedź jako rozwiązanie | Lubisz pomagać innym? Zostań Herosem Nasz Orange |

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 18, Komentator
  • 149
  • 62
  • 0

Rafał napisał(-a):

@piotrKawiory Jest dokładnie jak napisał Damian na blogu. Bezpłatna wymiana karty Sim nie wspierającej LTE, jest możliwa w salonie Orange.

Wiem, że w niektórych ofertach abonamentowych, ale NA KARTĘ? NA PEWNO?... :/

0 Lubię to
Odpowiedz
Pracuję w Orange
  • 260
  • 363
  • 29

@piotrKawiory bezpłatna wymiana kart SIM STK na 3G/LTE dotyczy tylko oferty abonamnetowej i wybranych taryf biznesowych.

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 38, Guru ***
  • 16176
  • 7614
  • 840

Wg mnie to zależy od salonu i możliwości pracownika. Ja na wiosnę wymieniłem na prepaidzie kartę sim w salonie. Dostałem wybór: albo płacę 25 zł za sim, albo wymienią bezpłatnie i mogę sobie wybrać akcesoria do 25 zł. Wybrałem druga opcję Emotikon: Szczęśliwy

Szkoda, że nie jest to jednoznaczne od wielu miesięcy...
Proszę o zagłosowanie na pomysł tutaj.
0 Lubię to
Odpowiedz