Nie można wyświetlić tego widżeta.
Pracuję w Orange
  • 15
  • 15
  • 0

Samodzielna wymiana karty SIM przy użyciu startera prepaid

jeśli skorzystasz z samodzielnej wymiany to i PIN-u się pozbędziesz Emotikon: Szczęśliwy

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 21, Pasjonat
  • 171
  • 139
  • 7

Przetestowałem w praktyce. Wszystko działa jak to opisano (Znajomi zadowoleni z nowej bezpinowej karty :-)), Ale.... nie obyło się bez problemów. Kupiłem im pierwszy z brzegu starter który okazał być produktem typu "Wybierz Swój Numer". Po aktywacji i włożeniu nowej karty do telefonu (jakiś myPhone z Androidem) na wyświetlaczu pojawiał się komunikat w stylu "Błąd aplikacji". I nie ważne czy kliknąłem OK cz Anuluj, komunikat po kilku sekundach znów wracał. Co skutecznie uniemożliwiało korzystanie z telefonu. Problem rozwiązał się dopiero po kolejnej wymianie sim-ki, tym razem z tradycyjnego startera. 

Może to wina startera, a może telefonu który nie potrafił obsłużyć apliakcji do wyboru własnego numeru zaszytej gdzieś na karcie SIM.

Pracuję w Orange
  • 557
  • 896
  • 117

yen2d napisał(-a):

jeśli skorzystasz z samodzielnej wymiany to i PIN-u się pozbędziesz Emotikon: Szczęśliwy

Muszę to zdementować. Wszystko zalezy od tego, jakiego startera użyjesz. Na większości starterów, jest założona blokada zdjęcia PIN-u.

Wyjątkiem są startery 3w1 (mini/micro/nano) - mają one oznaczenie MC z tyłu karty. One nie mają zablokowanego PIN-u, więc można go z pomocą telefonu wyłączyć.

W Orange zajmuje się ofertą na kartę. Potrzebujesz kontaktu z Obsługą? Wejdź na czata w zakładce Zgłoś Sprawę, w dni robocze od 7 do 21:30.
Nie odpowiadam na wiadomości wysyłane na PW.
Poziom 20, Pasjonat
  • 89
  • 58
  • 5

@Jarek, czy to oznaczenie MC na karcie widoczne jest przed rozpakowaniem startera? Chcę wymienić kartę SIM na taką umożliwiającą wyłączenie żądania kodu PIN, ale nie chciałbym kupować kilku starterów aż znajdę taki z MC ;-)

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 27, Specjalista
  • 1493
  • 895
  • 50

@Jarek, wychodzi na to, że jak potrzebuje sam dla siebie wymienić karte SIM, bo moja jest trochę zużyta, to chyba każdy może wymienić??

0 Lubię to
Odpowiedz
Pracuję w Orange
  • 557
  • 896
  • 117

Ron napisał(-a):

@Jarek, wychodzi na to, że jak potrzebuje sam dla siebie wymienić karte SIM, bo moja jest trochę zużyta, to chyba każdy może wymienić??

Nie za bardzo rozumiem, co masz na myśli? Jeśli masz starą kartę, i chcesz ją wymienić na nową, to tak. Możesz to zrobić samodzielnie. Potrzebujesz tylko kupić odpowiedni starter (z formatem karty, który będzie Ci odpowiadal), mieć odpowiednią ilość środków na swoim numerze (15 zł minus cena startera) oraz znać kod dotychczasowy PUK do starej karty Emotikon: Szczęśliwy

W Orange zajmuje się ofertą na kartę. Potrzebujesz kontaktu z Obsługą? Wejdź na czata w zakładce Zgłoś Sprawę, w dni robocze od 7 do 21:30.
0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 27, Specjalista
  • 1493
  • 895
  • 50

@Jarek, chodzi mi o to, że wymiana karty SIM nie tylko dla osob którę chcą wymienić na NaNOSIM, ale każdy kto po prostu chce sobie wymienić kartę SIM, to wymienia Emotikon: Szczęśliwy

0 Lubię to
Odpowiedz
Pracuję w Orange
  • 557
  • 896
  • 117

Tak, pod warunkiem, że mają sprawną starą kartę Emotikon: Szczęśliwy

Można np. dokonać wymiany karty SIM, gdy nasza stara nie obsługuje LTE i oszczędzić 10 zł w stosunku do wymiany w salonie Emotikon: Szczęśliwy

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 27, Specjalista
  • 1493
  • 895
  • 50

@Jarek, tak sprawną kartę SIM. Naprzykład chcesz sobie odświeżyć wygląd starej karty SIM Emotikon: Bardzo szczęśliwy

0 Lubię to
Odpowiedz
Poziom 5, Obserwator
  • 2
  • 0
  • 0

[ Edytowane ]

Smsy wysłane 2 razy już,wszystko niby poprawnie i dalej cisza !!!

czy jest szansa by to jakoś naprawić?

Mogę podjechać do salonu we Wrocławiu ze starą kartą SIM i nowym starterem, bo nie chcę kodu PIN karty SIM.

Czy Drogie Orange potrafi naprawić jakoś tą sytuację czy nie?

pin sim orange.PNG
0 Lubię to
Odpowiedz