Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Słaby zasięg internetu w domu

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 25
  • 97
  • 0

Słaby zasięg internetu w domu

Witam, korzystam z internetu na kartę w telefonie LTE i udostępniam ją na komputer poprzez tethering. Gram w gry dlatego bardzo ważny jest dla mnie zasięg internetu. Niestety mam stałe obniżenia się zasięgu internetu w telefonie. Czy istnieje jakaś możliwość aby poprawić jakość połączenia w telefonie? Myślałem nad zakupem routera "mydełka" ale ja używam także internetu w telefonie bardzo często poza domem a noszenie ze sobą routera jakoś mi się nie widzi. Dziękuję za podpowiedzi.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12926
  • 53114
  • 616

Słaby zasięg internetu w domu

@xemaro  zaletą rozwiązania, które aaproponowal @ketrasaArtur  jest to, że możesz ustawić antenę bezpośrednio na nadajnik, wystawić ją na zewnątrz, co poprawi zasieg, router I modem są zdecydowanie lepsze niż w "mydelniczne" ,  mają agregacje pasm,  co zwiększa transfer i najważniejsze można taki router podłączyć bez straty do kompa po kablu....

Warto zainwestować w taki router , na początku wystawić go na okno w kierunku nadajnika i dopiero po testach kupić anteny...

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

15 ODPOW. 15

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18408
  • 52636
  • 709

Słaby zasięg internetu w domu

@xemaro zakładam, że chodzi o zasięg WiFi. Udostępnianie internetu z telefonu jest rozwiązaniem na szybko, ale telefon nie zapewnia dużego zasięgu WiFi. Router mobilny już ma większy zasięg WiFi, natomiast router stacjonarny będzie miał największy. można ewentualnie sparować wzmacniacz WiFi z telefonem, wtedy będzie większy zasięg WiFi.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5476
  • 22048
  • 180

Słaby zasięg internetu w domu

@xemaro 

Wiem że to nie jest odpowiedź na Twoje pytanie, ale IMHO na takim łączu nie da się komfortowo grać. Internet mobilny + WiFi to najgorsze możliwe połączenie dla gier. Coś tam może uda się poprawić inwestując w sprzęt, ale stabilne to raczej nie będzie. Chyba że masz wyjątkowo dobry zasięg w domu.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 25
  • 97
  • 0

Słaby zasięg internetu w domu

Witam, nie nie chodzi o zasięg wifi tylko o zasieg LTE. Telefon trzymam kolo komputera więc nie ma problemu z zasięgiem wifi. Czasami nawet udostępniam internet przez USB. Miałem na myśli czy jest jakieś urządzenie które zwiększa zasięg LTE? 


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 3691
  • 19

Słaby zasięg internetu w domu

Jeżeli chodzi o wzmacniacze LTE to są w Polsce zakazane. Dodatkowo ich użycie jak ktoś się zdecyduje już złamać prawo powoduje nieźle zamieszanie na sieci w okolicy.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 25
  • 97
  • 0

Słaby zasięg internetu w domu

A jezeli zakupił bym modem USB LTE lub router to mydełko to czy jakośc połączenia była by lepsza niż w telefonie? I czy istnieje możliwość w Orange na kartę aby mieć dwie karty do jednego numeru jedna do routera druga do telefonu? 

 

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18408
  • 52636
  • 709

Słaby zasięg internetu w domu

@xemaro jedyny legalny sposób na poprawienie zasięgu LTE, to zastosowanie routera z wejściem na antenę zewnętrzną. Mobilne czasami takie wejścia mają, ale częściej można spotkać w routerach stacjonarnych.

 

@xemaronapisał(-a)

A jezeli zakupił bym modem USB LTE lub router to mydełko to czy jakośc połączenia była by lepsza niż w telefonie? I czy istnieje możliwość w Orange na kartę aby mieć dwie karty do jednego numeru jedna do routera druga do telefonu? 

 

 

Jedynie FLEX posiada możliwość dodatkowej karty SIM. W abonamencie jest tylko eSIM, w ofercie na kartę nie ma takiej możliwości.

Modemy USB nie polecam, bo takie urządzenie nawet nie na agregacji pasma. Lepiej użyć routera stacjonarnego z wejściem na dodatkowe anteny.

 

 

 

 

__________________

*Scalenie wpisów - moderator Wojciech.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12926
  • 53114
  • 616

Słaby zasięg internetu w domu

@xemaro  zaletą rozwiązania, które aaproponowal @ketrasaArtur  jest to, że możesz ustawić antenę bezpośrednio na nadajnik, wystawić ją na zewnątrz, co poprawi zasieg, router I modem są zdecydowanie lepsze niż w "mydelniczne" ,  mają agregacje pasm,  co zwiększa transfer i najważniejsze można taki router podłączyć bez straty do kompa po kablu....

Warto zainwestować w taki router , na początku wystawić go na okno w kierunku nadajnika i dopiero po testach kupić anteny...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 25
  • 97
  • 0

Słaby zasięg internetu w domu

Czyli nie ma innego sposobu na poprawę zasięgu internetu w telefonie w domu?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12926
  • 53114
  • 616

Słaby zasięg internetu w domu

@xemaro Dla odbiorcy indywidualnego-nie