Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

telemarketing


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 4
  • 0

telemarketing

Dzień dobry.

Dlaczego po aktywacji usługi konto ważne rok w Orange rozdzwonili się do mnie telemarketerzy?

28 ODPOW. 28

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 72
  • 605
  • 3

telemarketing

Może być to zbieg okoliczności lub zmodyfikowene zostały podczas aktywacji uslugi zgody. 

 

Możesz to sprawdzić i zmienić w Moj Orange:

Screenshot_20210703_115915.jpg

https://www.orange.pl/omnibook/zgody-marketingowe-i-oswiadczenie-woli 

 

 

Anonim

Nie dotyczy

telemarketing

Podbiję temat, żeby się lepiej indeksował. Jak wspomniano, może to być efekt aktywnych zgód w menu 'mój orange'. Generalnie ta zakłada jest kolejnym elementem, za który orange powinien dostać od UOKIK po tyłku. U mnie to wygląda tak, że ustawienia same się zmieniają co pewien czas - zazwyczaj wyłącznie te odnośnie marketingu. Rozmawiałem na ten temat z pracownikami salonu orange, rozmawiałem na linii... Nie mają na to wpływu, taka prawda. Także jak zaczynają się podejrzane telefony, to w pierwszej kolejności trzeba sobie sprawdzić ustawienia konta. Wygląda na to, że serwis jest napisany w taki sposób, że pewne zgody są traktowane jako cache zapychające pamięć serwera, lub gorzej - i automat je czyści. A potem telefony, które polują na słowa kluczowe. W orange tyle wystarczy, żeby się powiesić na umowie na całe lata, a którą potem bardzo ciężko odkręcić. Niech no dołączą do tego cwaniaczkowie z "chwilówkami"...

Anonim

Nie dotyczy

telemarketing

Rok Ważności Konta, na pre-paid, generuje ten ruch, mam wszystkie zgody na nie, jednak nadal dzwonią. 

Anonim

Nie dotyczy

telemarketing

Oczywiście, że dzwonią, bo to są firmy trzecie - im wystarczy fakt, że mogli zadzwonić raz i numer mają w swoich repozytoriach. Będą dzwonili tak długo, aż osoba się z nimi nie rozprawi urzędowo. A nawet jeśli oni nie mają tego numeru od orange, tj. "legalnie", to sobie go generują we własnym zakresie. Komputer leci ciągami. Internet jest zawalony wygenerowanymi w ten sposób listami numerów, teoretycznie bez żadnego odniesienia. A tak naprawdę ktoś rzuca olbrzymie ilości danych na żer robotów sieciowych. Mówiąc krócej: niechciane telefony to spam, a spam zawsze następuje po publikacji danych adresowych. Ktoś się do tego przyczynia.

Anonim

Nie dotyczy

telemarketing

@Anonim  dzwonią spamerzy, to nie firmy 3-cie 😎 Mam kolekcję z całej Polski, 3 dzwonki i się rozłączają, oddzwonić się nie da, Orange powinien to blokować, zero zysku, ruch na łączach, jednak generują i wkurzają. 

Anonim

Nie dotyczy

telemarketing

Firmy, legalnie ustanowione miejsca pracy, call center, zatrudniające studentów i desperatów. Tylko ich metody nie są legalne. Mało komu chce się szukać i zgłaszać. No i pojedyncze zgłoszenia raczej nie są rozpatrywane przez służby - musi się ich nazbierać.

Anonim

Nie dotyczy

telemarketing

@Anonim  jak włączysz bez limitu połączenia/ SMS/ MMS/ 1TB na rok, to spam znika i połączenia niechciane są filtrowane 😎

Anonim

Nie dotyczy

telemarketing

Ile?... Terabajt? Ja to się czuję staro, jak słyszę o tej jednostce miary. Na co komu aż tyle? Pal licho, że to na rok. To chyba dla tych bohaterów, co wideo kręcą non stop. Co do mnie, funkcji MMSów w ogóle nie wykorzystuję, a SMSy wysyłam w liczbie kilku na rok. Nielimitowane połączenia, to też jest przesada, bo ileż można nawijać w danej rozmowie? Moda, którą media wykreowały. Na plany, pakiety... Simply overkill. Od telefonu oczekuję tyle, żeby móc odebrać połączenie i móc czasem dzieś zadzwonić - nic więcej. No, doceniam że można też włączyć dyktafon w podbramkowej sytuacji, lub wczytać lightnovelkę. Ale to wszystko. Trzeba brnąć w takie rzeczy tylko po to, aby mieć spokój w korzystaniu z urządzenia? Może jestem naiwny, ale skoro płacę 80 zł na miesiąc, to chyba mógłbym spodziewać się, że nie będą wydzwaniały oszusty/automaty i nie będą przychodziły wiadomości, których lepiej nie otwierać? Muszę też przyznać, że się boję. Obawiam się dokonywać jakichkolwiek zmian w umowie z orange, a zwłaszcza zdalnie. Bo znowu zacznie się naciąganie... W orange strugają głupa na każdym chyba poziomie. Głównie przez telefon, ale jak się jedzie do salonu i słyszy od pracowników, że oni nie mogą, bo nie i żebym jechał do innego salonu, bo tam będą mogli, to ja wysiadam. Lubię tenis stołowy, ale być piłeczką w czyjejś rozgrywce, to tak średnio...

Anonim

Nie dotyczy

telemarketing

Nowy trend jest, uśpieni użytkownicy, co pakietów bez limitu nie mają, zysku nie przynoszą, więc marketingiem operator się wspiera, coś zarobi, jak nie chcesz niechcianych połączeń, to pozostaje migracja do Flex, najtańszy pakiet i po problemie 😉