Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Rejestracja numeru na kartę


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Rejestracja numeru na kartę

@Anonim, osoba, która chce zarejestrować numer musi zrobić to osobiście z dokumentem tożsamości. To nie jest decyzja operatorów, a wymóg ustawy. Jak pisałem wcześniej bardzo chcieliśmy zrobić to łatwiej, np. przez internet, ale nie jest to możliwe, bo oznaczałoby złamanie prawa, a zatem ogromne kary finansowe i pewnie też odpowiedzialność karną osób, które by na to pozwoliły.

 

@Piotrekk85, nieźle kombinujesz 😉 Do zarejestrowania numeru potrzebna jest jednak karta SIM, a nie tylko jej numer. Przynajmniej w teorii, nie sprawdzałem w jaki sposób jej posiadanie jest weryfikowane w punktach partnerów, czyli na poczcie, w kioskach Ruchu, salonach Media Expert, Saturn i Media Markt.

Anonim

Nie dotyczy

Rejestracja numeru na kartę

@Artur wystarczy sms z numerem karty a nawet samo podanie numeru 😜 Rejestrowałem już kila numerów i różnie było. Wystarczy przesłać do drugiej osoby smsa z numerem karty i myślę że raejestracja w wielu punktach przeszłaby bez problemów. Ale.........więcej nic nie mówię. 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Rejestracja numeru na kartę

@jimmmmy, mimo, że @Piotrekk85 i @Anonim mogą mieć rację i przynajmniej teoretycznie jest szansa, że pracownik nie zauważyłby, że SMS jest przesłany z innego numeru to nie musisz "oszukiwać systemu" i liczyć na czyjś błąd.

 

Niedługo udostępnimy rozwiązanie, które umożliwi rejestrację numeru, którego nie mamy pod ręką. Co prawda ciągle będziesz potrzebować pomocy kogoś, kto jest w Polsce/ma już zarejestrowany na siebie numer, ale zgoda na rejestrację będzie mogła być przekazana przez SMS. Za kilka dni więcej informacji 🙂


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Rejestracja numeru na kartę

Jest wiele luk. Ktoś może mieć simkę z logiem IDEA (mam takową aktywną, ale już zarejestrowaną) i mieć starty numer seryjny. Świata nie naprawimy.
Dla mnie co można było zrobić, to zrobiono. Praktycznie w każdej miejscowości jest jakiś punkt typu poczta, kiosku ruchu - nie trzeba biegać do salonu.
Z Polonią niestety póki co problem. Osoby niepełnosprawne/starsze też mogą mieć problem.

Mnie ciekawi co będzie w lutym gdy ktoś nie zarejestruje? Numer będzie skasowany? czy w jakiś sposób zawieszony? Czy będzie zwrot środków?

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Rejestracja numeru na kartę

@Piotrekk85, w punkcie nie musisz pokazywać numeru karty SIM. Jest wysyłany specjalny, bezpłatny SMS, w odpowiedzi na który otrzymujesz status rejestracji, numer karty i telefonu.

 

1 lutego wszystkie numery, które nie zostaną zarejestrowane będziemy musieli wyłączyć. Taki obowiązek nakłada na nas ustawa antyterrorystyczna. Jeśli ktoś nie zdąży z rejestracją to nie straci środków, zostaną one "zamrożone" na jego koncie i będzie mógł jeszcze przez XX dni (ta liczba jeszcze nie została ustalona) zarejestrować numer i przywrócimy go do sieci razem ze środkami na koncie. Jeśli minie XX dni i numer nie zostanie zarejestrowany - nie będzie możliwości przywrócenia numeru i odzyskania środków.

Anonim

Nie dotyczy

Rejestracja numeru na kartę

@Artur to czekamy na takowe rozwiązanie, brzmi ciekawie 🙂 


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Rejestracja numeru na kartę

Czy jeżeli zarejestrowałam nr 10 sierpnia to na odebranie bonusu (1000 minut i 10GB) mam tak jest napisane w ofercie promocyjnej 60 dni (a więc SMSa mogę wysłac nawet 09.10.2016 i otrzymam bonus), czy w związku z końcem promocji - jedynie do 18.08.2016.

 

 

Anonim

Nie dotyczy

Rejestracja numeru na kartę

Termin jest określony 18.08.2016, więc aktywować musisz bonus trzymając się tej daty, potem Bonus przepadnie.


Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Rejestracja numeru na kartę

Promocja trwa od 16 czerwca do 18 sierpnia. W regulaminie mamy napisane, iż do bonusu uprawnione są osoby, które zarejestrują numer w okresie trwania promocji (czyli wyżej wymienionym terminie).


Zgodnie z punktem 8 regulaminu:
Bonus należy odebrać w ciągu 60 dni od rejestracji karty SIM poprzez wysłanie SMSa o treści BONUS na numer 80028. Po upływie tego terminu nie można odebrać bonusu.

Czyli masz 60 dni od rejestracji, przy czym dzień rejestracji to pierwszy dzień.
Przykładowo, przy rejestracji w dniu 18 sierpnia, czas na odebranie bonusu mija z dniem 16 października.

W razie problemów z odebraniem bonusu (zwrotny komunikat o tym, że nie można przyznać bonusu, albo że minął czas) w ciągu 60 dni od rejestracji, warto wejść na czata 🙂


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Rejestracja numeru na kartę

A mam kilka pytań.

1. Jeżeli ma się telefon na abonament i okres umowy się skończy i umowa nie będzie przedłużana, ale przejdzie się na kartę (po wypowiedzeniu umowy) to czy taki numer też należy zarejestrować?

2. Czy w związku z tym, ze numer wczesniej był na abonament, czyli dane właściciela są w posiadaniu operatora, to nie trzeba takiego numery rejestrować?

3. Czy po przejściu na kartę można zmienić właściciela numeru i przerejestrować go na inną osobę?