Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pakiet neta do wykorzystania w ramach roamingu (aktywacja i weryfikacja informacji)

ROZWIĄZANE

Poziom 4, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Pakiet neta do wykorzystania w ramach roamingu (aktywacja i weryfikacja informacji)

Jeśli mam telefon na karte taryfa orange Free i doladowalem dzisiaj płatny pakiet elastyczny internetowy za 10zl 10gb na 10dni to czy automatem orange przyznaje mi 0,51gb neta do wykorzystanie w ramach roamingu w taryfie 1? Czy w jakiś sposób muszę aktywować to jakoś aby naliczyl mi się ten bonus? Doladowalem dzisiaj ten pakiet i mam tylko info w mój orange ze mam 10gb na 10dni i koniec a gdzie sprawdzę czy i ile mam do wykorzystania neta w UE?Dziękuję za odpowiedz

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Pakiet neta do wykorzystania w ramach roamingu (aktywacja i weryfikacja informacji)


nowygo82 napisał(-a):

Jeśli mam telefon na karte taryfa orange Free i doladowalem dzisiaj płatny pakiet elastyczny internetowy za 10zl 10gb na 10dni to czy automatem orange przyznaje mi 0,51gb neta do wykorzystanie w ramach roamingu w taryfie 1? Czy w jakiś sposób muszę aktywować to jakoś aby naliczyl mi się ten bonus? Doladowalem dzisiaj ten pakiet i mam tylko info w mój orange ze mam 10gb na 10dni i koniec a gdzie sprawdzę czy i ile mam do wykorzystania neta w UE?Dziękuję za odpowiedz


Limit do wykorzystania w UE jest przyznawany automatycznie. Nie musisz tego w żaden sposób aktywować.

Sprawdzenie limitu powinno być możliwe SMS-em o treści ILE pod 8095 (dla ofert na abonament), przy czym obecnie to nie działa - jest to już zgłoszone.

 

Edit2:

SMS 8095 działa (wyłącznie dla ofert na abonament)

W ofertach na kartę do sprawdzenia stanu konta w roamingu służy kod: *124*# → ale podaje on jedynie info o stanie środków konta głównego i promocyjnego, ich ważność oraz nazwę taryfy [bez info o zużyciu pakietu internetowego - sorki za zamieszanie Smutny mężczyzna @manyaky]

Teoretycznie powinny działać kody czy SMS-y dedykowane dla konkretnego pakietu. I tak np. dla:

ale z tego co już niżej napisał @Jarek wnioskuję, że powyższe esemesy/kody nie "nadążyły" Mrugający mężczyzna jeszcze nad zmianami w rozliczaniu tychże pakietów w roamingu. Ech! Zakłopotany mężczyzna

Stan konta (w tym pakietu danych w roamingu) można sprawdzać w aplikacji Mój Orange (wyłącznie dla ofert na abonament). Warto mieć jednak na uwadze to, że dane w niej wyświetlane nie aktualizują się w czasie rzeczywistym - Moderator Wiktor ►

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

13 ODPOW. 13

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Pakiet neta do wykorzystania w ramach roamingu (aktywacja i weryfikacja informacji)

Nie przebywam za granicą, ale korzystam z tego pakietu i info o współdzieleniu pakietu na roaming nie miałem na Mój Orange. Stosowne info jest chyba tylko w cenniku.

Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Pakiet neta do wykorzystania w ramach roamingu (aktywacja i weryfikacja informacji)


nowygo82 napisał(-a):

Jeśli mam telefon na karte taryfa orange Free i doladowalem dzisiaj płatny pakiet elastyczny internetowy za 10zl 10gb na 10dni to czy automatem orange przyznaje mi 0,51gb neta do wykorzystanie w ramach roamingu w taryfie 1? Czy w jakiś sposób muszę aktywować to jakoś aby naliczyl mi się ten bonus? Doladowalem dzisiaj ten pakiet i mam tylko info w mój orange ze mam 10gb na 10dni i koniec a gdzie sprawdzę czy i ile mam do wykorzystania neta w UE?Dziękuję za odpowiedz


Limit do wykorzystania w UE jest przyznawany automatycznie. Nie musisz tego w żaden sposób aktywować.

Sprawdzenie limitu powinno być możliwe SMS-em o treści ILE pod 8095 (dla ofert na abonament), przy czym obecnie to nie działa - jest to już zgłoszone.

 

Edit2:

SMS 8095 działa (wyłącznie dla ofert na abonament)

W ofertach na kartę do sprawdzenia stanu konta w roamingu służy kod: *124*# → ale podaje on jedynie info o stanie środków konta głównego i promocyjnego, ich ważność oraz nazwę taryfy [bez info o zużyciu pakietu internetowego - sorki za zamieszanie Smutny mężczyzna @manyaky]

Teoretycznie powinny działać kody czy SMS-y dedykowane dla konkretnego pakietu. I tak np. dla:

ale z tego co już niżej napisał @Jarek wnioskuję, że powyższe esemesy/kody nie "nadążyły" Mrugający mężczyzna jeszcze nad zmianami w rozliczaniu tychże pakietów w roamingu. Ech! Zakłopotany mężczyzna

Stan konta (w tym pakietu danych w roamingu) można sprawdzać w aplikacji Mój Orange (wyłącznie dla ofert na abonament). Warto mieć jednak na uwadze to, że dane w niej wyświetlane nie aktualizują się w czasie rzeczywistym - Moderator Wiktor ►

 


Zespół Nasz Orange
  • 2831
  • 10855
  • 150

Pakiet neta do wykorzystania w ramach roamingu (aktywacja i weryfikacja informacji)

Zaktualizowłem i doprecyzowałem informacje przekazane wyżej () przez @Jarek Emotikon: Szczęśliwy.

▬▬▬

A tymczasem zachęcam Cię @nowygo82 do oznaczenia wpisu przez │→ Zaakceptuj jako rozwiązanie│, który Twoim zdaniem wydaje się najbardziej przydatny. Dzięki temu innym łatwiej będzie go odnaleźć Bardzo szczęśliwy kot.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 3
  • 0

Pakiet neta do wykorzystania w ramach roamingu (aktywacja i weryfikacja informacji)

Niestety, ani ILE, ani *124*# nie pokazują, ile danych w roamingu pozostało do wykorzystania (np. z 1,76GB w ramach pakietu no-limit za 28/35zł).

 

Takiej informacji również nie jest w stanie udzielić infolinia i kieruje sprawę do działu reklamacji, który takie rzeczy sprawdza po 10 dniach - bardzo pomocne, gdy potrzebujemy takiego info "na już".

 

PS Witam wszystkich na forum.


Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Pakiet neta do wykorzystania w ramach roamingu (aktywacja i weryfikacja informacji)

Cześć 🙂 Witamy Cię gorąco w społeczności Nasz Orange 🙂

 

Chciałbym bardzo Cię przeprosić, ale to prawda - w obecnym czasie, nie można sprawdzić stanu limitu roamingowego w ofercie na kartę, ale nasi specjaliści usilnie pracuja nad wprowadzeniem takiej możliwości 🙂

Przepraszamy, że tyle to trwa, ale po prostu oferta na kartę jest nieco bardziej skomplikowana od oferty na abonament 😉

 

Według posiadanych przeze mnie informacji, po wykorzystaniu 80 i 100% limitu, powinieneś dostać SMS ze stosowną informacją.

 

Prosimy o jeszcze trochę cierpliwości 😉

Pozdrawiam, Jarek 😉


Zespół Nasz Orange
  • 2831
  • 10855
  • 150

Pakiet neta do wykorzystania w ramach roamingu (aktywacja i weryfikacja informacji)

@Jarek

dzięki wielkie za powyższy () wipis Emotikon: Szczęśliwy. Na jego podstawie skorygowałem post oznaczony jako rozwiązanie.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 107
  • 117
  • 1

Pakiet neta do wykorzystania w ramach roamingu (aktywacja i weryfikacja informacji)

Też właśnie czekam na możliwość sprawdzenia limit w prepaid i czekałem na cudowną opcję w apce, gdy sobie spacerowałem za granicą. Na razie za wiele nie korzystałem, więc nie na problemu przy limicie 1,76 GB, ale na przyszłość by się przydało, bo za 3 tyg. wybieram się służbowo za granicę i być może będę częściej z tej opcji korzystać.

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 3
  • 0

Pakiet neta do wykorzystania w ramach roamingu (aktywacja i weryfikacja informacji)

Gdzie znajdę informację w jakiej kolejności schodzą pakiety internetowe w roamingu UE. Np. mam włączony elastyczny pakiet internetowy oraz rozmowy i SMS-y bez limitu do wszystkich oraz GB na 31 dni. Z którego pakietu najpierw będą schodziły dane?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 107
  • 117
  • 1

Pakiet neta do wykorzystania w ramach roamingu (aktywacja i weryfikacja informacji)

Czy coś wiadomo kiedy można się spodziewać informacji wykorzystaniu pakietu w roamingu na kartę? To nie jest poważne, że muszę teraz zgadywać.