Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange na kartę a VPN statyczny

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 778
  • 2664
  • 0

Orange na kartę a VPN statyczny

Masz racje Agat 🙂 a ktoś z Was używa też takiej metody co ja ? 🙂 pytam tak tylko 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13813
  • 56818
  • 684

Orange na kartę a VPN statyczny

@Januszbba  mój znajomy robi dokładnie  tak jak Ty. Ma dom nad granicą i ma laptopa z opcją  wstawania , ale kamery ma IP  z resetem technicznym raz ma jakiś czas.  Działa i jest zadowolony. Drugi otworzył modem na świat i pół godziny  mu działało. Potem nie mógl się od ataków opedzić


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 778
  • 2664
  • 0

Orange na kartę a VPN statyczny

Rozumiem 🙂  czyli nie jestem sam co taką metodę stosuje 🙂 dobrze że team viever jest darmowy dla użytkowników prywatnych i że znalazłem takiego laptopa z opcją wake on lan z wybudzaniem laptopa. 🙂 A czy jest tak że gdy da się kanał automatyczny wifi w routerze to on sam wybiera mniej obciążony innymi sieciami kanał ? a 2 pytanie w kamerze lepiej dać opcje żeby kamera sama się zresetowała co 12 godzin dla lepszego działania?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13813
  • 56818
  • 684

Orange na kartę a VPN statyczny

@Januszbba wedle teorii to auto powinno tak działać  że zostaje wybrany optymalny kanał. Jednak i restart kamery to wymusi. Jak jest w praktyce? Słyszałem o restarcie kamer, bo to powoduje idświeżenie ich ustawień.  Znajomy powiedział, że raz w tygodniu robi z automatu wszystkim , byle nie jednocześnie,  dla bezpieczeństwa. 

Co 12 godzin to za szybko...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 778
  • 2664
  • 0

Orange na kartę a VPN statyczny

Czyli mieć na auto kanał wifi 🙂 i ustawić restart kamery 🙂


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 436
  • 1237
  • 2

Orange na kartę a VPN statyczny

Z tym auto wifi chodzi ci o router w lokalizacji 2? Skoro to lokalizacja w górach na jakimś totalnym odludziu to bez znaczenia jaki kanał ustawisz wifi na routerze bo zapewne masz czysto w eterze.

 

A wracając do tematu to Małe sprostowanie ; warto mieć własny tunel vpn dzięki temu można mieć dostęp do zasobów sieci domowej, bezpieczenstwo łącząc się poza domem z różnymi sieciami czy nawet na mobilnym internecie. Jednym słowem warto. Należy się tylko zastanowić nad protokołem. L2tp jest opcjonalnym średnim wyborem pod warunkiem że prawidłowo się zaimplementuje + najlepiej z ipseciem. Ponieważ sam protokół nic nie szyfruje tu potrzebny ipsec. Nie mniej nie jest uniwersalny i ma ograniczone porty. L2tp został naruszony w dodatku przez NSA. , aby uruchomić L2TP na VPN, używa się klucza wstępnego (PSK). To powoduje wielki problem: przez większość czasu klucze te można łatwo pobrać ze strony internetowej dostawcy. Chociaż nie jest to bezpośrednie zagrożenie bezpieczeństwa (dane zaszyfrowane AES będą bezpieczne), może jednak dać hakerom możliwość podsłuchiwania serwera VPN, otwierając drogę do potencjalnej kradzieży danych i osadzenia złośliwego oprogramowania. Jeśli prawidłowo jest wdrożony można go używać nie mniej większość osób odradzi mimo wszystko używanie. Najbezpieczniejszym jest openvpn. Jego najsłabsza konfiguracja jest dużo bezpieczniejsza od reszty. W dodatku nie ogranicza nas tu żaden Port.najlepiej stawiać na UDP ale można też tcp. Można ustawić na tcp443 i będzie maskowałpolaczenie vpn jako ruch https i to zapobiega blokowaniu go.Niezależnie od tego, czy użyjesz domyślnego szyfru Blowfish-128 do zwykłych celów, czy też korzystasz z szyfrowania AES-256 z najwyższej półki, OpenVPN oferuje solidną ochronę. Co do routera to najlepiej mimo wszystko nie wystawiać na porcie www a użyć np ssh dodatkowo i to na zmienionym porcie. Przezorny zawsze ubezpieczony.TTo tak nawiasem mówiąc w kwestii wyjaśnienia bezpieczeństwa. A z tym restartem kamer bym uważał bo niektóre kamery po zrestartowaniu potrafią gubić niektore ustawienia w tym "czas" więc czasem bezpieczniej unikać tych restartów jeśli nie musisz chyba że faktycznie  musisz to wtedy nie ma wyjścia.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 778
  • 2664
  • 0

Orange na kartę a VPN statyczny

Dzięki za informacje 🙂 ale ja zostanę jednak w tej metodzie co jestem 🙂 mniej skomplikowane 🙂 i bezpieczne 🙂