Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange na kartę a VPN statyczny

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Orange na kartę a VPN statyczny

Dokładnie to co kolega @j131 mówi. Powiedz nam lepiej jakiej firmy i model masz tych kamer bo możliwość że nie potrzebnie się upierasz przy tym rozwiązaniu a może jest inne


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Orange na kartę a VPN statyczny

Słuchajcie może nie jestem precyzyjny w tym co pisze więc wybaczcie. Tu jest link do tej kamery z allegro

https://allegro.pl/oferta/zewnetrzna-obrotowa-kamera-wifi-2mpx-full-hd-1080p-11323822054

Ona ma chmure i mam program na pc i na androida i tam jest konfiguracja. Mi chodziło o to żebym mógł się dostać do panelu konfiguracyjnego routera za pomocą vpn. Ale może kiedyś będę musiał też dostać się do panelu kamery obecnie nie jest to konieczne.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Orange na kartę a VPN statyczny

A powiedz czy koniecznie musisz się dostawać do panelu administracyjnego routera czy bardziej zależy Ci na dostępie (podglad/panel ustawień) kamer?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Orange na kartę a VPN statyczny

Emil 2 dom mam w górach a jak to w górach mogą być różne problemy a ja tam od czasu do czasu jestem. Do 2 nadajników gsm mam 5 km a na światłowód narazie nie mam co liczyć. A obecnie te kamery idą tylko przez wifi a też czytałem że zmiana kanału wifi jest wskazana i restart routera żeby kamera lepiej chodziła  a czasami kamery mi się zacinają i dlatego chciałem mięć dostęp do panelu routera. A kiedyś jeśli będę miał inne kamery i będę musiał mieć dostęp do panelu to też bym chciał mieć możliwość dostania się. Jak nie będzie to możliwe to będę stosował metodę co jest teraz i się z tym pogodzę i już ja już próbowałem przez ddns ale blokowane mam porty a jak masz firmę to się uda a jak jesteś zwykłym użytkownikiem to kicha. Jeśli mógłbym mieć 2 numer w orange love i mógł ją dać do 2 domu do routera z którego bez problemu da się skonfigurować vpn to byłoby fajnie 🙂 bo włączyć vpn orange to mogę zrobić 🙂 a w domu 1 mam fun box 3.0 i światłowód z orange 🙂


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Orange na kartę a VPN statyczny

Spokojnie i po kolei. Pytam czy zależy Ci w tej chwili bardziej na podglądzie z kamery + panel ustawień kamery czy koniecznie w tej chwili musisz mieć dostęp do routera zdalnie. Zapomnij w tej chwili o lokalizacji dom1 bo tam niemasz żadnego problemu musisz się skupić na lokalizacji dom2. Jeżeli zależy Ci bardziej na kamerach to powinnem skonfigurować na  kamerze tryb chmury. Tej kamery nie miałem więc nw jaka ma chmurę chociaż właśnie podobna wkrótce do stajni będę miał kupowana też z euroloka więc wtedy będę mógł Ci powiedzieć jak ja skonfigurować pod chmurę. Jeśli masz publiczny ip na lokalizacji 1 możesz pokusić się o serwer vpn wtedy na lokalizacji 2 łączysz się z lokalizacja 1wsza. Jak nie masz w1 lokalizacji możliwości takowej to polecam wykupić vps i na nim zainstalować serwer vpn i wtedy na 2 lokalizacji skonfigurować jako client vpn. Wtedy masz też dostęp do routera. Jeszcze jedno : Ile km masz pomiędzy lokalizacjami? A z Orange Vpn daj sobie spokój to nie jest prawdziwy vpn lepiej użyć prawdziwego.A co do samej kamery szkoda ze nie ma portu eth bi stabilniej by Ci chodziła na kablu niż po wifi bo do wifi to musisz mieć dobry zasięg czyli blisko routera więc jeśli w przyszłości kupisz więcej to pomysl o kupnie takiej która podłączysz po kablu do routera unikniesz braku stabilności po stronie lokalizacji 2


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Orange na kartę a VPN statyczny

Dobrze będą konkrety podgląd z kamer mam za pomocą programu na pc i za pomocą aplikacjii na androida więc teraz zależy mi na dostępie do panelu tylko 1 routera gdzie mam podpięte przez  wifi 3 kamery. A w dom1 nie wiem czy fun box ma publiczne ip a dostęp do panelu chce mieć z domu 1  ok pomyśle kiedyś o kamerach po kablu


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Orange na kartę a VPN statyczny

No to napisałem co musisz zrobić jeśli masz w lokalizacji 1 publiczny ip to na niej stawiasz serwer vpn (openvpn ) albo l2tp a jak nie to wykupujesz vps i na nim stawiasz serwer vpn. Na lokalizacji 2 konfigurujesz router jako client vpn albo l2tp zależnie co ustawisz. I powinni ci bez problemu działać


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Orange na kartę a VPN statyczny

Emil a fun box 3.0 ma publiczne ip ja mam światłowód ? ale jeśli mam router w domu 2 huawei b315 ale mam sim z sieci play  to pujdzie też tak jak piszesz?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Orange na kartę a VPN statyczny

To nie funbox może mieć lub nie publiczne ip  tylko twoja usługa nw z czego masz czy neostrada czy światłowód. Jeśli masz publiczne na lokalizacji 1 to zapewne zmienne a nie stałe. Wtedy musisz odpowiednio serwer vpn skonfigurować uwzględniając że jest zmienny wtedy musisz zastosować ddns który będzie Ci ten parametr ip uaktualniał. Oczywiście serwer vpn (openvpn) albo czy l2tp nie skonfigurujesz na funbox ie musisz dokupić sobie jakiś inny router z oprogramowaniem alternatywnym bądź mikrotika albo poświęcić jakiś komputer zainstalować linuxa i zrobić z niego serwer. Albo prościej wykupić vps i na nim postawić server vpn czy l2tp. Co do Huawei b315 to ktoś inny musi się wypowiedzieć czy obsługuje. A co do tego że masz innej sieci na lokalizacji 2 to nie problem musisz mieć tylko tam gdzie będziesz robił serwer tam musi być publiczne ip i to jest tylko warunkiem. Lokalizacja 2 będzie tylko klientem tego vpn więc nie ma znaczenia z czego tam masz internet. A powtórzę pytanie ile km masz pomiędzy lokalizacjami?

 

PS.Nie doczytałem. Światłowód powinien mieć publiczny ip tylko zmienny.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Orange na kartę a VPN statyczny

Mam światłowód no mam zmienne ip a przez ddns próbowałem i blokowało porty niestety czyli mam mieć open vpn? tak mi to napisałeś że już mam mętlik w głowie 🙂