Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange na kartę a VPN statyczny

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Orange na kartę a VPN statyczny

Czekaj bo się nie rozumiemy chyba. Gdzie ty te porty chciałeś odblokowywać się w lokalizacji 1 czy 2? Jak już mówiłem . W lokalizacji 1 musisz postawić serwer vpn (openvpn) albo l2tp ale tego nie zrobisz na funbox. Musiałbyś mieć 2 router z alternatywnym softem albo poświęcić jakiś komputer jako serwer ale to wiąże się z kosztami prądu. Lepszym rozwiązaniem jest wykupienie vps'a i na nim stawiasz serwer (openvpn czy l2tp). Radzę poczytać w necie obydwa zagadnienia. W 2 lokalizacji ustawiasz potem router jako client vpn.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Orange na kartę a VPN statyczny

Porty chciałem odblokować w domu 1 gdzie mam światłowód żeby mięć dostęp do domu 2 za pomocą no ip ale nic z tego nie wyszło .


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Orange na kartę a VPN statyczny

Noi widzisz tu był problem bo to na 2 lokalizacji skoro tam masz kamery to ta lokalizacja powinna mieć publika a skoro nie ma to to co próbowałeś zrobić nic ci nie dało. W takim wypadku będąc na lokalizacji 2 będziesz miał dostęp do funbox nie na odwrót. Musisz zrobić jak pisałem wtedy będziesz mieć z lokalizacji 1 dostęp do lokalizacji 2.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Orange na kartę a VPN statyczny

Czyli jak to mam zrobić ostatecznie ? 🙂 bo już Emil zgłupłem 🙂


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Orange na kartę a VPN statyczny

Po 1. poczytać o openvpn i l2tp.

Po 2. Zastanowić się czy chcesz to robić wykorzystując drugi router z alternatywnym softem/bądź wykorzystać jakiś komputer zainstalować linuxa jako serwer i tam skonfigurować openvpn/l2tp czy bardziej ci się opłaci raczej wykupienie vps'a i tam skonfigurować serwer. Ja bym rozwiązanie z vps'em proponował. W konfiguracji serwera vpn czy l2tp ustawiasz ddns jeśli stawiasz na publiki zmiennym. Poczytaj artykuły o openvpn i l2tp i w razie problemów podczas konfiguracji wtedy napisz


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12995
  • 53361
  • 620

Orange na kartę a VPN statyczny

@Januszbba  dla władnego komfortu i bezpieczeństwa pozostań przy kompie na stałe włączonym w lokalizacji2 jako mostem pomiędzy lokalizacją1 a routerem LTE w lok2. 

Nie proś się sam o kłopoty...

Z doświadczenia wiem, że wystawianie urządzenia  na widok publiczny i to jeszcze z określonym charakterem  ruchu powoduje nagle lawinowe zainteresowanie że strony żądnych wrażeń hakerów. Może nie zaszkodzą, ale zablokują  cały dostęp nieudanymi atakami bootów. Lepiej naokoło,  ale bezpieczne. Chmura już jakoś zabezpiecza, a konieczność zmiany kanału wifi, to jakiś  dziwny wymysł..rtm bardziej, że przy trybie auto same negocjują  kanał.. 

Kamery wifi ogólnie są bardziej narażone na zakłócenia  i mniej pewne...

Tak ja ro widzę 

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22120
  • 181

Orange na kartę a VPN statyczny


@Januszbbanapisał(-a)

...

2 dom mam w górach a jak to w górach mogą być różne problemy a ja tam od czasu do czasu jestem.

...


Serio? I chcesz coś zmieniać w konfiguracji zdalnie?

To ja umywam ręce. Pamiętaj że lepsze jest wrogiem dobrego. Najpierw duużo poczytaj, potem się zastanów co właściwie chcesz osiągnąć. Ewentualną implementację zostaw na koniec. I pisz proszę krótszymi zdaniami bo nie sposób Cię zrozumieć.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Orange na kartę a VPN statyczny

Przemyślałem sobie to wszystko i doszedłem do pewnych wniosków po 1 zbyt skomplikowane jak dla mnie  po 2 nie ma co narażać się na ataki hakerów. Chciałem Wam bardzo  podziękować za pomoc i cenne wskazówki jesteście super 🙂 lepiej pozostanę przy tym co obecnie 🙂 czyli z kompa stacjonarnego w domu 1 za pomocą team vievera łącze się z laptopem w domu 2 i tam dostaje się do panelu routera 🙂 ale musiałem zamontować gniazdko inteligentne 🙂 żeby laptop sam się włączył a potem wyłączył sterowanie z pomocą gniazdka 🙂 a powiem wam takiego laptopa trudno było mi znaleźć musi mieć w biosie opcje taką dc lub enp czy jakoś tak 🙂 ale mam używanego della lacidule czy jakoś tak i działa 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Orange na kartę a VPN statyczny

Ja amatorsko zajmuje się informatyką i już ludziom pomogłem i byli zadowoleni 🙂 nie wszystko muszę umieć i wiedzieć 🙂 a i sorry za tą czarną czcionkę samo mi się wybrało 🙂 Przepraszam za długie teksty i jak ktoś mnie nie zrozumiał to wybaczcie. 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12995
  • 53361
  • 620

Orange na kartę a VPN statyczny

@Januszbba  słuszną decyzja.  Jakbym miał wybierać między wygoda, a bezpieczeństwem, wiadomo co bym wybrał...