Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange na kartę a VPN statyczny

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Orange na kartę a VPN statyczny

Witam 🙂 jestem tu nowy 🙂 orange vpn można włączyć jeśli jestem użytkownikiem na kartę? 2 pytanie jestem w domu A tu mam fun box 3.0  w domu B mam router huawei b315 i mam 3 kamery jak za pomocą orange vpn się połączyć do panelu konfiguracyjnego kamery i routera ? bez używania programów typu any desk lub team viever liczę na waszą pomoc będę bardzo wdzięczny 🙂 Pozdrawiam 🙂

________________
* Wydzielono z tematu Orange VPN statyczny – moderator Kinga

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53121
  • 616

Orange na kartę a VPN statyczny

@Januszbba  dla władnego komfortu i bezpieczeństwa pozostań przy kompie na stałe włączonym w lokalizacji2 jako mostem pomiędzy lokalizacją1 a routerem LTE w lok2. 

Nie proś się sam o kłopoty...

Z doświadczenia wiem, że wystawianie urządzenia  na widok publiczny i to jeszcze z określonym charakterem  ruchu powoduje nagle lawinowe zainteresowanie że strony żądnych wrażeń hakerów. Może nie zaszkodzą, ale zablokują  cały dostęp nieudanymi atakami bootów. Lepiej naokoło,  ale bezpieczne. Chmura już jakoś zabezpiecza, a konieczność zmiany kanału wifi, to jakiś  dziwny wymysł..rtm bardziej, że przy trybie auto same negocjują  kanał.. 

Kamery wifi ogólnie są bardziej narażone na zakłócenia  i mniej pewne...

Tak ja ro widzę 

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

46 ODPOW. 46

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53121
  • 616

Orange VPN statyczny

@Januszbba Orange VPN nie jest dostępny dla ofert prepaid. 315-ka to dość stary modem i nie sądzę, aby miał zaawansowane ustawienia do tego typu połączeń. Jednak chyba trzeba postawić na rozwiązania softowe


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Orange VPN statyczny

Rozumiem ale ja zapomniałem że ja mam orange love  🙂 A jaki router byłby odpowiedni ? 🙂 I jakie kroki po kolei musiałbym zrobić żeby to zadziałało mając w domu A fun box 3.0 a w domu B router X inny niż b315 🙂 jestem bardzo  zielony 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53121
  • 616

Orange VPN statyczny

@Januszbba Nie wiem jaki system monitoringu masz w domu 2, ale chyba lepiej i bez kombinacji zastosować rozwiązania chmurowe. Dostęp do kamer poprzez oprogramowanie dostawcy kamer. To rozważania hipotetyczne oczywiście. Trzeba wszystko dopasowywać do sprzętu. Wiem, że dostęp zdalny do modemów LTE i zarządzanie zdalne siecią jest nieco skomplikowane


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Orange VPN statyczny

W domu B mam internet mobilny na kartę i karta sim z innej sieci niż orange jest włożona do routera i łącze się mobilne przez Lte lub 3g  gdy nie ma zasięgu 🙂 chciałbym sobie ułatwić sprawę bo obecnie muszę łączyć się do panelu routera i kamery przez laptopa  a ten laptop musiałem kupić taki  co za pomocą gniazdka inteligentnego się sam włączy a nie każdy laptop ma taką opcje i jeszcze musiałem mieć program team viever i any desk taki sposób utrudnia życie i dlatego chciałem użyć do tego orange vpn.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53121
  • 616

Orange VPN statyczny

@Januszbba Orange VPN właśnie do tego służy, ale konfiguracja najlepiej, aby była wykonana pod kątem potrzeb i urządzeń. My doradzamy teoretycznie i danie na tacy gotowego rozwiązania zdalnie jest trudne

Nawet kwestia czy Twój router będzie działał z kartą Orange jest podstawową do sprawdzenia. Ważny jest też zasięg sieci Orange.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Orange na kartę a VPN statyczny

Ale jak to wszystko zrobić żeby przez orange vpn mi to zadziałało? 🙂 Jaki router byłby dobry ? i Czy karta sim może być z innej sieci ( mam z play )  niż orange w domu B ? a zasięg jest bardzo dobry blisko jest do nadajnika gsm 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Orange na kartę a VPN statyczny

W domu A posiadam orange love i mogę włączyć orange vpn 🙂 i mam fun boxa 3.0 teraz kwestia jak to skonfigurować w domu A i w domu B 🙂 a ja nie znam się na tym 🙂 i będę wdzięczny za pomoc 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53121
  • 616

Orange na kartę a VPN statyczny

@Januszbba Orange VPN nie zadziała na karcie innego operatora, stąd moje pytanie o zasięg Orange. W tej lokalizacji gdzie są kamery musi być VPN


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 734
  • 2520
  • 0

Orange na kartę a VPN statyczny

Zasięg jeśli chodzi o orange też będzie bardzo dobry 🙂 w domu B tylko jak to skonfigurować wszystko? 🙂 mam numer w orange love w domu A komórkowy i chce go zostawić 🙂 i Czy da się dodać 2 karte sim żebym dodał w orange love żebym miał w domu B ? i Jaki router będzie odpowiedni do orange vpn?