Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Oficjalne opłaty za RCS?

ROZWIĄZANE

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Oficjalne opłaty za RCS?

@sebaswiderski wspomniałeś, że Google sam wprowadza usługę, ale bez wsparcia operatorów. Dlatego chciałem się dowiedzieć, czy Orange będzie wspierał tą usługę, czy w tech chwili każdy sobie będzie testował indywidualnie?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Oficjalne opłaty za RCS?

Nagle Orange nie współpracuje z Google przy tej usłudze. To ciekawe, bo francuskie Orange Labs jest jednym z partnerów Google i testuje to od dawna.
https://komorkomania.pl/34274,android-messages-z-obsluga-rcs-co-musisz-o-nich-wiedziec
https://www.androidpolice.com/2017/02/24/google-announces-rcs-support-orange-deutsche-telekom-globe-...
https://jibe.google.com/success-stories/orange/

O ile większość osób w kraju i w strefie 1 ma nolimity i opłat nie widzi, to nie można zrzucić na klientów za usługi, który w cenniku nie ma.

Nie każdy na dziś ma wykupiony transfer danych, są też osoby w strefie roamingowej 2 i wyżej.

Czy naprawdę nikt na forum z Orange nie może przekazać informacji do ludzi z marketingu by to sprecyzować i ustalić?
@Aśka_M @Kinga @Rafał @Wiktor @Wojciech @Bartłomiej - może macie jakieś dojścia?

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1436
  • 6227
  • 42

Oficjalne opłaty za RCS?

Ja właśnie miałem okazję popisać i potestować w RCS. Takie wygodniejsze SMSy. Działa szybko, zdjęcia z oryginalnym rozmiarem.

Drugi telefon w a2mobile, obydwa na WiFi, różne lokalizacje. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Oficjalne opłaty za RCS?

A jak taryfikacja?

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1436
  • 6227
  • 42

Oficjalne opłaty za RCS?

W bilingu widzę że wiadomości RCS nie są uwzglednione, nie widać ich więc zakładam że nie były rozliczane. Stan konta bez zmian. 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1436
  • 6227
  • 42

Oficjalne opłaty za RCS?

 

 

Orange na razie nie potwierdził nam, że prowadzi wdrożenie tej RCS, a jedynie "pilnie przygląda się tej usłudze".

https://gsmonline.pl/artykuly/rcs-co-to-jest-play

Na tę chwilę jeśli dobrze rozumiem tę technologię, to współpraca z operatorami będzie potrzebna tylko do tego żebym nie musiał mieć włączonej transmisji danych lub WiFi? 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 238
  • 525
  • 2

Oficjalne opłaty za RCS?

Na dobrą sprawę współpraca z operatorami jest nie potrzebna, kiedyś w planach było, że wysłana wiadomość przez RCS w razie potrzeby będzie konwertowana na SMS/MMS .

Obecnie przy wysyłaniu aplikacja sprawdza, czy ktoś ma możliwość odbioru jeśli nie wysyła jako zwykłą wiadomość.

To jest zwykły komunikator i nie różni się niczym od messengera, telegrama, czy whatsapa.

Całkowitą kontrolę nad wiadomościami ma Google, oczywiście każdy operator może uruchomić własny serwer RCS tylko po co ?

A że działa jak zwykły komunikator to bez transmisji danych się nie obejdzie.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1436
  • 6227
  • 42

Oficjalne opłaty za RCS?

@xeth u mnie działa to w ten sposób że kiedy nie mam dostępu do sieci nie dostaję wiadomości RCS i wiadomość też nie jest niestety wysłana jako SMS/MMS. Dopiero gdy mam połączenie z siecią wiadomości RCS dostaję.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 238
  • 525
  • 2

Oficjalne opłaty za RCS?

No tak działa, bo to kolejny crap komunikator od googla, a nie żadne wiadomości nowej generacji.

Już sam proces wysyłania jest niejasny, użytkownik nie ma pewności czy wysłał SMSa, czy wiadomość przez internet. Nie ma też żadnej gwarancji czy taką wiadomość adresat w ogóle dostanie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1436
  • 6227
  • 42

Oficjalne opłaty za RCS?

@xeth nie zgodzę się. W szczegółach wiadomości masz info czy to RCS czy np. SMS (przytrzymaj dłużej na wiadomości palcem). Różni się też kolor wiadomości z tym samym odbiorcą w tym samym wątku. W dodatku RCS włączasz na życzenie i nie jest to wymuszone. I wydaje się że usługa nie jest oznaczona jako stabilna jeszcze.