Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Ktoś próbuje bez mojej wiedzy przenieść numer do T-mobile!


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 10
  • 0

Ktoś próbuje bez mojej wiedzy przenieść numer do T-mobile!

Witaj społeczności!

 

"Zarządzam" rodzinnymi numerami (BTW: wszystkie 9 simów w Orange, na moim "stukneło" w br. 25 lat ;). Ale do rzeczy: na tablet teścia przyszły dwie wiadomości oznajmiające iż "ktoś" próbował przenieść jego numer BEZ JEGO WIEDZY I ZGODY do T-mobile.... Dzień po dniu (24h różnicy) Czy coś takiego jest w ogóle możliwe? Dowolna osoba może przenieść dowolny numer do dowolnego operatora??? Załączyłem screena z smsami.


indeks.jpg
6 ODPOW. 6

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19198
  • 55452
  • 750

Ktoś próbuje bez mojej wiedzy przenieść numer do T-mobile!

@Kristek albo ktoś pomylił podawany numer do przeniesienia, więc dane się nie zgodzą i wniosek będzie odrzucony, albo faktycznie podszywanie się pod właściciela numeru. Można bez problemu dzwonić na numer *555 i anulować przeniesienie. Na infolinii można zweryfikować dane, podasz dane właściciela numeru, to konsultant porówna, czy są takie same, czy inne. Jeżeli takie same jak podajesz, to może być próba wyłudzenia numerów. Warto dokładniej zainteresować się zaistniałą sytuacją.

 

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5829
  • 23730
  • 199

Ktoś próbuje bez mojej wiedzy przenieść numer do T-mobile!


@Kristeknapisał(-a)

...

Dowolna osoba może przenieść dowolny numer do dowolnego operatora???


...

No tak. Wystarczy podpisać kilka papierków żeby zainicjować procedurę. Inna sprawa czy się uda przenieść: te SMSy które dostaje numer kandydujący do przeniesienia nie są tylko po to żeby zdenerwować klienta, ale właśnie także po to, żeby wyłapać podszywanie się osób trzecich pod klienta. Jeśli SMSy spotkają się z sugerowaną w ich treści reakcją, to nic się nie stanie. Jeśli zostaną zignorowane, może być różnie. A nuż ktoś wszedł w posiadanie danych wrażliwych zainteresowanego? Może nawet wyrobił sobie lewy dowód? A mając jeszcze nadzieję na dostęp do jego SMSów, planuje też włam na konta bankowe? Świat się zrobił okrutny. Lepiej na zimne dmuchać, nic nie klikać, ale i niczego nie ignorować bezrefleksyjnie.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32653
  • 38071
  • 1376

Ktoś próbuje bez mojej wiedzy przenieść numer do T-mobile!

Dwa smsy w różne dni sugerują, że wniosek o przenoszenie byl ponowiony. Obstawiam, że ktoś ma podobny numer i się machnął. Zadzwoń do Orange i sprawdź.

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13746
  • 56541
  • 668

Ktoś próbuje bez mojej wiedzy przenieść numer do T-mobile!

@Kristek  zweryfikuj i jak coś będzie budziło Twoje wątpliwości, zgłoś incydent bezpieczeństwa. 

Gdyby ktoś próbował złożyć taki wniosek, musiałby się zalogować lub potwierdzić tożsamość głównego użytkownika usługi.

Według mnie to pomyłka konsultanta, gdzie mógł wpisać w systemie przez pomyłkę Twój numer, albo było przeniesienie grypowe o ktoś wśród innych podał pomyłkowo Twój nr, a konsultant raz zweryfikował o poleciał owczym pędem 

Wyjaśnić trzeba...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32653
  • 38071
  • 1376

Ktoś próbuje bez mojej wiedzy przenieść numer do T-mobile!

@agat13 - to nie jest incydent bezpieczeństwa. Wniosek o przeniesienie może złożyć każdy. Jakbym znał Twój numer sam wniosek mógłbym złożyć choćby jutro. Smsy świadczą o rozpoczęciu procedury przenoszenia numeru a nie zakończeniu. W jej trakcie dopiero sprawdzane są m.in. dane właściciela numeru.

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13746
  • 56541
  • 668

Ktoś próbuje bez mojej wiedzy przenieść numer do T-mobile!

@Piotrekk85  może i nie, ale formy złożenia zamówienia dopiero dowie się po weryfikacji sprawy ma infolinii. Lepiej na zimne dmuchać