Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Blokady za sztuczny ruch, a usługi nielimitowane


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3210
  • 7456
  • 135

Blokady za sztuczny ruch, a usługi nielimitowane

Witam,

Ostatnio czytałem sporo w tym temacie szczególnie jeśli chodzi o usługi wybrany numer za 0zł i za 3zł. Na forach ludzię opisuja sytuację w których Orange blokuje usługi za rozmowy z wybranym numerem za 4h. Inna za częste wybieranie numeru w ciagu dnia. Co Wy o tym myślicie?

84 ODPOW. 84

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 76
  • 54
  • 1

Blokady za sztuczny ruch, a usługi nielimitowane

@Ron to ciekawe co piszesz. Nie spotkałem się jeszcze z takim przypadkiem. Z tego co napisałeś wynika, że problem jest dość znany...


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3210
  • 7456
  • 135

Blokady za sztuczny ruch, a usługi nielimitowane

Na forach wyczytałem i wiekszość dotyczyła osób posiadających usługę wybrany numer. Jak wpiszesz w google generowanie sztycznego ruchu Orange to można wyczytać. Niechce tutaj zamieszczać. A czytałem tez o przypadku w Orange na firme.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 76
  • 54
  • 1

Blokady za sztuczny ruch, a usługi nielimitowane

Muszę zbadać temat, ponieważ faktycznie może być coś na rzeczy. Aczkolwiek to byłoby co najmniej dziwne. Rozpatrywałem reklamacje wielu klientów, którzy np. zapomnieli się rozłączyć i połączenie trwało 24 godziny. Żadnej blokady z tego powodu nie było.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3210
  • 7456
  • 135

Blokady za sztuczny ruch, a usługi nielimitowane

@ziolo1945, to czego reklamacje dotyczyły jak blokady nie było, a połączenie trwało jak mniemam w dobie nielimitowanych rozmów. U operatorów ustawiaja limity np po 2h rozłącza rozmowę i można ponownie nawiązać połączenie jak ktoś dalej rozmawia. Zdarza mi się sporo dzwonić na jeden numer do żony jak jestem poza domem, ale w ramach usługi Orange 0zł w trakcie ważności konta. A planowałem na firme wziąść Orange BIZ krajowy i się trochę zniechęcam Emotikon: Bardzo szczęśliwy


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 76
  • 54
  • 1

Blokady za sztuczny ruch, a usługi nielimitowane

@Ron w przypadku tych reklamacji klienci nie mieli usług nielimitowanych. Z reguły sprawa dotyczyła starszych planów. Ewentualnie tych obecnych, a chodziło o połączenia na numery stacjonarne. Dużo jest takich przypadków.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3210
  • 7456
  • 135

Blokady za sztuczny ruch, a usługi nielimitowane

@ziolo1945, stacjonarne możliwe, ponieważ dużo planów nie posiada w podstawie nielimitowanych. Drugi numer w domu mamy Smart Plan LTE ten starszy bez stacjonarek. Dlatego może nie było blokady, ponieważ usługa nie była nielimitowana. Ciekaw jestem o co tutaj chodzi Emotikon: sfrustrowany


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 76
  • 54
  • 1

Blokady za sztuczny ruch, a usługi nielimitowane

@Ron sprawa jest co najmniej zastanawiająca. Dziwnym byłoby udostępnienie usługi, w ramach której abonenci mogliby rozmawiać bez limitu, a następnie ograniczanie ich usług z powodu nadmiernego korzystania z numeru.


Poziom 34, Ekspert Galaktyczny
  • 1027
  • 2132
  • 181

Blokady za sztuczny ruch, a usługi nielimitowane

Niniejszy post z punktu widzenia wyłącznie użytkownika ofert telekomunikacyjnych ORAZ czytelnika for telekomunikacyjnych

 

Posiadanie usług nielimitowanych, bądź innych usłuch obniżających koszty ma niewielkie znaczenie w kontekście ewentualnego ograniczenia świadczenia usług (bądź całkowitego wyłączenia usług).

W ofercie na kartę:

§18 1.4 Regulaminu Świadczenia Usług Telekomunikacyjnych dość jasno precyzuje (choć to zbiór otwarty), w jakich sytuacjach, może nastąpić ograniczenie świadczenia usług telekomunikacyjnych. Nie ma to związku z usługami limitowanymi lub nielimitowanymi, lecz sposobem wykorzystywania telefonu. Podobne punkty znajdują się w usługach abonamentowych.

Oczywiście, zawsze może dojść do pomyłki, ale jest to do wyjaśnienia, i takie sytuacje, o ile zdają się na podstawie komentarzy na profilach operatorów czasem zdarzać, to występują w mniejszej niż śladowa ilości.

 

I tak - możesz mieć zablokokowany telefon, nawet nie posiadając usług nielimitowanych, jak i je posiadając je, prowadzić swobodny żywot w Orange 😉

Ale jak chcesz, spamować, "nabijać minuty", czy wykorzystywać numer do ruchu maszynowego czy rozwiązań call center, możesz się spodziewać, że prędzej czy później, Twój numer zostanie zablokowany.

Tak samo jest w wypadku ofert abonamentowych, a nawet ofert na firmę. Rozwiązania do tego typu działalności nie są bowiem dostępne w standardowych ofertach  - jeśli chcemy prowadzić call center czy ruch maszynowy, powinniśmy zwrócić się do operatora, celem uzyskania odpowiedniej oferty, w której takie działanie będzie dozwolone.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Blokady za sztuczny ruch, a usługi nielimitowane

Jeśli ktoś "normalnie" rozmawia nie ma co się martwić.

Jeśli ktoś używa telefon np. do alarmu, jako czujki do pilnowania dziecka, czy innych cyklicznych opcji - dlatego ma blokady.

A za około 50 zł czasem można sobie kupić oferty typu M2M i korzystać z tego legalnie.