Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

problem z Funbox 2 i ewentualna jego zamiana


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12947
  • 53202
  • 617

problem z Funbox 2 i ewentualna jego zamiana

@Ticker  zerknij na TP-link TL-ER605

Niedrogi i dość dobrze wyposażony. Omada...

Do tego 2 AP np TL-WA1201 lub MESH TP-link Deco M4 ( 3 pack)


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5495
  • 22108
  • 181

problem z Funbox 2 i ewentualna jego zamiana


@Tickernapisał(-a)

...

A światłowód ma jakieś dodatkowe wymagania względem routera? 

...

jeżeli rozłożę w domu skrętkę od routera, to dalej będę ją lokalnie wykorzystywał przy internecie ze światłowodu?


Tak, i tak.

Przy FTTH Orange daje swoje Funboxy (3 lub 6) które mają wbudowany konwerter światłowodowy. Ewentualnie można też dostać osobny konwerter FTTH-eternet (tzw. ONT) i wtedy posłużyć się własnym ruterem (takim z eternetowym wejściem WAN). Natomiast nic "własnego" do światłowodu bezpośrednio nie podepniesz. LAN natomiast pozostaje twój do wykorzystania, zawsze będzie kompatybilny. W przypadku Orange jest też kwestia IP TV która wymaga osobnej egzegezy - ale skoro to nie jest dla Ciebie w tej chwili pilne, to poczytaj posty w dziale o TV, tam jest sporo napisane o tych idiosynkrazjach. Dodam jeszcze, że przy FTTH rozwiązania z alternatywnymi połączeniami do internetu są całkowicie nieracjonalne bo awarie są niezwykle rzadkie a jakość połączenia stabilna i wystarczająca do wszystkiego. Nie ma sensu konfigurować czegoś, co będzie używane raz na kilka lat przez krótką chwilę.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 45
  • 0

problem z Funbox 2 i ewentualna jego zamiana

@agat13 @j131 dziękuję za wszystkie informacje, zdecydowanie rozjaśniła mi się sytuacja. Mam teraz miesiąc na wybranie najlepszego dla mnie rozwiązania.

Można gdzieś się do wiedzieć o planach rozwojowych światłowodu w Orange? Coś więcej niż to co mówią na infolinii: "obecnie nie ma planów oferowania światłowodu w pana rejonie"... 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12947
  • 53202
  • 617

problem z Funbox 2 i ewentualna jego zamiana

@Ticker  tak, podaj miejscowość z ulicą 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 12
  • 45
  • 0

problem z Funbox 2 i ewentualna jego zamiana

@agat13 podesłałem Ci w prywatnej wiadomości